www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirile RGC - Editia 0 (episodul pilot)


Cosu
 Share

Recommended Posts

Azi 23 Februarie s-a lansat site-ul RGC.ro!

 

Cu aceasta ocazie o parte din staff-ul RGC s-a deplasat la locuinta personala a lui Adi. Aici, si cu ajutorul lui Razwan s-au petrecut lucruri groaznice: s-a finalizat site-ul, s-a baut bere, s-a desfacut o sticla de sampanie si cel mai important s-a cantat!

 

Aceasta a fost doar un preview "a celor ce va sa vie"!

 

(Jules si Mihnea nu canta la chitara dar ne-au sustinut in tot ceea ce am facut pana acum :))

 

Si cum :)

 

urmeaza... :)

adi_si_cosu_sarbatorind.jpg

cearny_si_adi.jpg

Cearny_si_chitara_lui_robin.jpg

Cosu_la_2_minute_dupa_lansare.jpg

cosu_robin_cearny_si_o_planta_in_prim_plan.jpg

cosu_sarbatorind.jpg

cosu_cearny_robin_finetuning.jpg

Cosu_Cearny_Robin_in_momentul0.jpg

in_ordine_adi_robin___cearny__cosu.jpg

jules_mihnea_cearny_robin_cosu_si_alta_planta_in_colt_toast.jpg

mihnea_jules_cearny_robin_cosu_sarbatorind.jpg

mihnea_jules_cearny_robin_cosu_sarbatorind2.jpg

poza_de_familie_si_ampul_lui_adi.jpg

Link to comment
Share on other sites

Frumos mai baieti.. ce sa zic, v-ati facut de cap voi acolo. Sampanie, bere chitare multeeeee :) .. Foarte fain. Felicitari tuturor care au realizat acest site.. dar mai ales celor care au pus temeliile forumului in frunte cu Ionut alias Addicted to Bass. Urez la toata lumea succes in continuare si la cat mai multe cantece si chitare.

Bafta, Stefan.

Link to comment
Share on other sites

felicitari ! da' acum sper ca ne stabilizam si noi (toti) pe un singur forum, ca io alerg dupa voi prin vreo 4 forumuri...

 

si as avea si io o propunere:

 

1.

daca s-ar putea face un capitol separat, un fel de audio gallery, in care fiecare sa isi poata pune vreun mp3 cu ceva cantat de el, semnificativ stilului imbratisat...

2.

un sistem (privat) de exchange tip bittorrent (sau similar) ca sa putem schimba intre noi una-alta.

3.

un inventar general al tuturor membrilor, pe baza de voluntariat, in scopul constituiri, la nivel, de principiu, a unui studio sectorial comunitar...adika, nu se pune problema (in viziunea mea) sa dai cu imprumut ghitara (ar fi ca si cum ti-ai imprumuta femeia...), ci se creeaza premizele unor colaborari mai largi...

sa dau un ex., cosu vrea sa faca o inregistrare, iar undeva pe parcursul piesei se simte nevoia unei percutii mai exotice, el stie ca eu am o pereche de congas, foarte bine, ma invita la locul cu pricina, tragem pasajul, iar la final, cand isi va scoate CD, pe spate, o sa scrie "Many thanks to Lupo for his hallucinating congas"... :)

4

exact ca punctul 3 dar cu privire la software cu licenta (aste tare sensibila...de aia am pus-o separat)

........

mai aveam cateva idei, dar le-am uitat...o sa mi le amintesc...si revin...

(puteti sa-mi raspundeti : "Revino-ti!")

Link to comment
Share on other sites

In primul rand as vrea sa-i felicit pe toti cei care au facut site-ul ceea ce este in prezent si pe cei care i-au sustinut (printre care si eu :) . Bravo baieti, sunt mandru de voi :)

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa vorbim cu cei ce se ocupa de acorduri.go.ro si xbass.ro

mihai (webmasterul de la acorduri.go.ro) a fost putin cam reticent iar xbass inca nu ne-a contactat desi i-am dat un email. ideal ar fi sa facem un fel de webring sau ceva asemanator. e pacat bruma de chitaristi/basisti/whatever vorbitori de limba romana sa fie dezbinati. singurul mai binevoitor a fost morrioson de la metale.tk . speram sa colaboram intr-un fel sau altul cu el :)

Noi incercam sa facem cunoscut siteul cum putem dar si voi puteti sa ne ajutati. Daca aveti cunostinte cu inclinatii muzicale spuneti-le de site :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.