www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

michel2233


michel2233
 Share

Recommended Posts

Multumesc Toni .. Multumesc Kiko .. :) .. da .. aparatul meu cel vechi .. hehe ..

 

Prin 1984 sau '85 .. ascultam un disc de vinil .. pe un pick'up rusesc.. intr-un balcon .. si era vara si soare ..

Mi-au ramas in cap doua cantece de pe acel disc.. Only one more kiss si My Love.. In noaptea asta mi-am adus aminte .. asa ca ..

 

My Love ..

michel2233____My_Love___cover___song_by_Paul_McCartney.mp3

Link to comment
Share on other sites

Ce naiba sa mai zic... e ireala interpretarea. Nu stiu piesa originala, dar nici nu ma mai intereseaza dupa ce am auzit varianta ta.

 

Am facut sticky la galerie, si asa a ta si a lui leo sunt cele mai bune dintre toate. Macar sa le vada lumea mereu.

Deci atentie copii, cand o sa compuneti MUZICA ca si leo sau Michel, o sa aveti si voi sticky la galerie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest leo2pop

Norocul meu ca ai mai bagat tu un ochi in gradina, ca altfel n-as fi vazut/ascultat ce sa mai intimplat pe aici. Si s-au intimplat multe de cind nu am mai intrat.

Foarte misto!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Saxxo, Hades, Adriano .. Multumesc frumos .. !!!

 

Leo... sper ca esti bine.. sper sa ne mai auzim ..

 

Adriano .. ieri parca am ascultat ceva cantat de tine, peste un negatic parca .. wow .. suna excelent .. si zic de interpretarea ta .. Felicitari .. am lasat niste stelute multe in trecerea mea pe acolo .. :)

 

si am mai ascultat cate ceva, prin alte galerii de pe rgc.. mi-a mers la suflet!!!

Link to comment
Share on other sites

merci mult imi pare bine ca va placut, ....

 

SA-I SPUNA CINEVA OMULUI CA POATE SA MA TUTUIASCA!!!! ..

abia imi inghit eu cei 40 de ani abia impliniti .. nu-mi mai aduceti aminte va rog !! .. :))

 

cu acelasi respect Adriano .. si cum colegii mai vechi de forum stiu.. am obiceiul sa urez din suflet

 

BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc Toni .. Multumesc Kiko .. :) .. da .. aparatul meu cel vechi .. hehe ..

 

Prin 1984 sau '85 .. ascultam un disc de vinil .. pe un pick'up rusesc.. intr-un balcon .. si era vara si soare ..

Mi-au ramas in cap doua cantece de pe acel disc.. Only one more kiss si My Love.. In noaptea asta mi-am adus aminte .. asa ca ..

 

My Love ..

 

super buna interpretarea si prodcutia exceptionala

 

"In padurea cu alune

Aveau casa doi pitici ... "

 

si aceasta piesa este super ,

 

good groove

Link to comment
Share on other sites

Multi inante Adriano ... ehh .. 33 .. este numarul meu de la masina .. si numarul ce l-am primit la nastere inaintea numelui .. si poate .. varsta la care a inceput sfarsitul lumii...

 

Multumesc Karpi de vizita ... :)

 

Iaca si o mica continuare (poate) a piesei abia postate... ma gandesc inca..

hmmm .. gandul rau ... nu ma lasa.. (si nu-i al meu..).. dar este in cantec... si rupe mersul lucrurilor... grrrrr

Just_my_secret_dreaM.mp3

Link to comment
Share on other sites

multumesc Bolly

 

nu.. nu am ... adica am facut eu ceva .. dupa vreo 10 ani de autochinuiala.. (m-am apucat la 16-17 ani). Scoala nu a schimbat insa cu nimic ce invatasem deja la instrument(e), inclusiv greselile.. nu am studiat instrument in scoala! In schimb mi-a deschis mintea si sufletul catre muzica mare. M-a ajutat mult istoria muzicii, si trecerea destul de fugara prin principalele curente sau perioade ale muzicii... compozitia, armonia, scrisul vocilor.. folclorul!... totul vine de acolo!!! din folclor. Si mi-a trezit gustul pentru un anumit gen de lectura. Nici vorba de jazz, rock, pop, etc ... nu existau astfel de sectii (abia se nastea sectia de jazz in Conservator).. nici vorba de metode sau net.. doar c o n s e r v a t o r i . In fine.. m-am plictisit repede de scoala, sau ea de mine, a venit cam tarziu, si m-am hotarat sa mor mediocru, dar sa cant cu placere si ce-mi da mie prin cap. Dupa ... Dumnezeu cu mila .. Acu' sa vedem cat ma tine cu facultatea astalalta .. :)

 

(am ascultat si eu acum pe boxe ce am postat azinoapte.. iar suna ca naiba.. of of .. castile lu' peste prajit)

 

BAFTA!

Link to comment
Share on other sites

multumesc Bolly

 

nu.. nu am ... adica am facut eu ceva .. dupa vreo 10 ani de autochinuiala.. (m-am apucat la 16-17 ani). Scoala nu a schimbat insa cu nimic ce invatasem deja la instrument(e), inclusiv greselile.. nu am studiat instrument in scoala! In schimb mi-a deschis mintea si sufletul catre muzica mare. M-a ajutat mult istoria muzicii, si trecerea destul de fugara prin principalele curente sau perioade ale muzicii... compozitia, armonia, scrisul vocilor.. folclorul!... totul vine de acolo!!! din folclor. Si mi-a trezit gustul pentru un anumit gen de lectura. Nici vorba de jazz, rock, pop, etc ... nu existau astfel de sectii (abia se nastea sectia de jazz in Conservator).. nici vorba de metode sau net.. doar c o n s e r v a t o r i . In fine.. m-am plictisit repede de scoala, sau ea de mine, a venit cam tarziu, si m-am hotarat sa mor mediocru, dar sa cant cu placere si ce-mi da mie prin cap. Dupa ... Dumnezeu cu mila .. Acu' sa vedem cat ma tine cu facultatea astalalta .. :)

 

(am ascultat si eu acum pe boxe ce am postat azinoapte.. iar suna ca naiba.. of of .. castile lu' peste prajit)

 

BAFTA!

depinde mult si de sistem..la mine suna f bine mixul sa stii..cel putin pt urechiusele mele neavizate :) ..suna f f bine!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Multi inante Adriano ... ehh .. 33 .. este numarul meu de la masina .. si numarul ce l-am primit la nastere inaintea numelui .. si poate .. varsta la care a inceput sfarsitul lumii...

 

Multumesc Karpi de vizita ... :)

 

Iaca si o mica continuare (poate) a piesei abia postate... ma gandesc inca..

hmmm .. gandul rau ... nu ma lasa.. (si nu-i al meu..).. dar este in cantec... si rupe mersul lucrurilor... grrrrr

 

frumos , ambiental foarte "smooth" cu mult "aer",poti sa simti spatiul

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Multumesc Karpi prietene ... :)

 

 

Kiko! .. studio???? ... sa-l folosesti cu spor.. sa-l blitzuiesti!!! :) .. o sa te caut daca aud ceva ..

 

Salut michel2233 tea remarcat de mult ca ai marfa buna mai am si acu una din primele tale melodii care leai postat pe sit da la alt forum

Acuma lam gasit pe asta si am urmarit ceva piese tot ce spun ca e bine bravo vad ca nu mai ai scapare asta tia intrat virusul in singe nu te mai lasa

Ce clapa ai? cu ce faci

BAFTA continua

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut michel2233 tea remarcat de mult ca ai marfa buna mai am si acu una din primele tale melodii care leai postat pe sit da la alt forum

Acuma lam gasit pe asta si am urmarit ceva piese tot ce spun ca e bine bravo vad ca nu mai ai scapare asta tia intrat virusul in singe nu te mai lasa

Ce clapa ai? cu ce faci

BAFTA continua

 

Multumesc din suflet ...

 

Asa este .. cand intra nu mai ai scapare de acest minunat virus.. si a intrat :)

 

Ma folosesc din 1994 de un Roland XP-50... desigur ma ajut si de calculator in ultima vreme. Nu am cu ce sa fac sunetul, adica masterizarea...(boxe liniare etc.), dar ma straduiesc cu ce am.

Mai am desigur doua chitari, un bass vechi, 2 muzicute, o triola(harmonica), un bouzouki, si cu imprumut o ukulele... un preamplificator cu EQ Carl Martin de chitara acustica proaspat cumparat si sunt foarte incantat de el, si o pedala Zoom Delay vechi dar decent... Nu mai am timp insa! ufff...

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.