www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Componente Electrice Pentru Chitara


Recommended Posts

Vreau sa-mi deschid un atelier, cunosc electronica fina, stiu sa dau forme cu un finisaj aparte unui "boody", mi-am facut un brand cu proria semnatura, dar nu stiu de unde sa procur componente pentru instalatia electrica. Grossman nu ma tenteaza vreau sa lucrez doar cu Seymour Duncan, EMG, DIMARZIO, etc. switch Gibson sau Washborn. Asta nu inseamna ca-mi doresc sa import direct de la ei, doar vreau sa intru in posesia lor indiferent de pret si daca se poate ca marfa sa fie din Romania, nu vreau sa-mi castig painea din asa ceva doar sa vin cu o noua forma si un nou stil.

Cine ma poate ajuta ii multumesc mult, si daca vrea cineva sa mi se alature la acest proiect, echipa mea este dispusa sa-l primeasca fara sa impuna conditii stupide.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut !

 

numele meu este Marcian, nu sunt chitarist ci muzicutist de blues, liderul trupei TRENUL DE NOAPTE !

 

si eu sunt maniac cu sunetul si cu imbunatatitul sculelor !

 

eu mi-am inbunatatit niste microfoane de muzicuta si am in intentie sa proiectez un microfon propriu !

 

Din ce am vazut eu, daca vrei componente electronice si MAI ALES POTENTIOMETRE bestiale, USA !!! , mergi pe acest site - www.alliedelec.com - au acolo chestii de te doare capul !

 

eu mi-am luat niste potentiometre HONEYWELL sau CLAROSTAT care sunt fenomenale, mai ales ca sunt capsulate, izolate contra prafului si extrem de fine !

 

cauta si vezi ce si cum !

 

Toate cele bune !

Link to comment
Share on other sites

USA cred ca ar fi cam scump , ceva din Europa ar fi mai indicat .

 

Pentru inceput nu conteaza pretul dar daca vrei sa fii competitiv trebuie sa se poata plati si munca si investitia de catre client .

 

De altfel componente se pot comanda mai la toate magazinle de instrumente muzicale ,sau direct de la firmele producatoare doar sa te interesezi cum vine mai ieftin .

Potentiometre italienesti erau intr-un timp cele mai vestite .

 

vezi "electric guitar parts"

 

http://www.google.ro/search?hl=ro&q=el...parts&meta=

 

si tot asa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ai router cnc? poti sa pui un trussrod cu doua capete?

cauta pe net, o sa gasesti sa cumperi de toate, dar nu dintr-un singur loc.

ca sa nu zici ca nu te ajut> allparts, warmoth, etc...

si, vorba lui malex> pune o poza cu echipa

la ce i-ar trebui un router cnc? vrea sa faca chitari boutique,alea nu se fac cu cnc,ci cu multe ore de slefuit.

vezi componente la www.stewmac.com

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Aici am gasit tot ce-mi trebuie, multumesc mult!

Cu mare placere. Vrem poze si sample-uri de la prima chestie facuta de tine :)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
neghiob mai sunt:) am scris ceva mai sus:)insa am uitat sa pun semnul intrebarii:)

 

deci...site-ul ala este din germania?ca ash vrea sa fac si eu comanda de niste cestii si sa stiu:)

 

multumesc mult:)

 

Da, e din Germania!

Ca sa vezi ce poa sa faca un semn de punctuatie.. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.