www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[pedala] Peterson Strobostomp 2.


Recommended Posts

Nume echipament: Peterson StroboStomp 2.

 

Pret: 180 euro, nou.

 

Caracteristici: Este cel mai precis acordator de pe piata, true bypass, poate fi folosit si ca DI box, are preset-uri pt. chitara, bass, buzz feiten etc. Este posibil si sa-ti programezi propriul preset. Pt. alte detalii: http://www.petersontuners.com/media/pdf/St...l%20English.pdf

 

Cum se comporta: Se comporta excelent. Nu l-am butonat prea mult pt. ca stiam exact ce vreau si sunt foarte multumit de el. Il folosesc in modalitatea true bypass si cu preset-ul pt. chitara. Acest preset, daca nu tin minte gresit, acordeaza mi-ul si la-ul foarte putin mai jos decat ar trebui, asa power chord-urile suna mai bine. Cand este activat semnalul nu iese din el, deci silent tuning-ul nu este o problema. Probabil se poate schimba aceasta chestie.

 

Parti bune: Este FOARTE precis! Chiar PREA precis :). Se pot acorda tot felul de instrumente, chiar si chitarile cu Buzz Feiten. Este True Bypass.

 

Parti rele: Pretul ...

 

Impresie generala: Este destul de solid, foarte versatil, desi este facut in China, pare de foarte buna calitate. Pretul este destul de inalt, dar face banii.

 

Poze:

StroboStomp2_p1.jpg

StroboStomp2_p2.jpg

Link to comment
Share on other sites

tot ce am de adaugat/comentat este ca,din cauza ca e prea precis, acordatul ia mai mult timp,in conditii stresante de scena mare,timp scurt,organizatori de festival care urla,etc,etc,ma gandesc serios sa mai adaug un tuner pe pedalboard,care sa fie mai intuitiv,pentru orice eventualitate.

Presetul de Buzz Feiten este excelent,am un Anderson cu BF,si,intr-adevar e mai bine acordat cu strobostomp decat cu DT 7

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

tot ce am de adaugat/comentat este ca,din cauza ca e prea precis, acordatul ia mai mult timp,in conditii stresante de scena mare,timp scurt,organizatori de festival care urla,etc,etc,ma gandesc serios sa mai adaug un tuner pe pedalboard,care sa fie mai intuitiv,pentru orice eventualitate.

Presetul de Buzz Feiten este excelent,am un Anderson cu BF,si,intr-adevar e mai bine acordat cu strobostomp decat cu DT 7

 

Totusi, vazand cat este de precis pe langa celelalte acordatoare, nu-i chiar nevoie sa stai sa acordezi pana se blocheaza imaginea. Poti sa te opresi si cand se misca foarte incet.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.