www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cine A Bagat Bani In Fetele Astea?


apocalipsa
 Share

Recommended Posts

Guest knightwolf256
Cred ca o freaca la rece :)

S-ar putea sa fie asa cum zici tu !! dar ma intreb : oare ce isi inchipuie ca freaca ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 124
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest wolverine
deabia astept sa le vad live ca sa ma cuplez cu una

 

cred ca o sa trebuiasca sa stai la coada :)

poate vad la tel ca dupa primul lor live a iesit cu batai intre baieti in culise :)

Link to comment
Share on other sites

Guest knightwolf256
cred ca o sa trebuiasca sa stai la coada :)

poate vad la tel ca dupa primul lor live a iesit cu batai intre baieti in culise :)

 

La cum arata tipele , nu m-ar mira , desi nu arata ca niste manechine , eu zic ca sunt mai bune , fiindca sunt naturale , nu au silicoane si alte prostii care apar la fetele care canta pop sau alte gunoaie de genul asta .

Link to comment
Share on other sites

:) am ramas cu expresia asta tampa dupa ce am vazut video asta si s-a agravat dupa ce am vazut toate comenturile cu "ce cool, mijto!"...

 

Nu ma intelegeti gresit, cand am vazut inceputul videoului am zis si io "ce mijto, gagici care roackaresc si au video" dar dupa ce a inceput melodia...

 

Tare chitarista, creca in ziua aia a pus pt. prima data mana pe chitara, de acolo si pozitia aiurea a maini...

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan
:) am ramas cu expresia asta tampa dupa ce am vazut video asta si s-a agravat dupa ce am vazut toate comenturile cu "ce cool, mijto!"...

 

Nu ma intelegeti gresit, cand am vazut inceputul videoului am zis si io "ce mijto, gagici care roackaresc si au video" dar dupa ce a inceput melodia...

 

Tare chitarista, creca in ziua aia a pus pt. prima data mana pe chitara, de acolo si pozitia aiurea a maini...

asta e primul comentariu pertinent..... si pentru restul, ala nu e rock - e gay pop cu instrumente de rock ......

Link to comment
Share on other sites

imi place versul

 

"dont nid iu tu sucsid" io cre ca e bullshit.

 

plus ca mi se pare ciudat cum face fata aia soloul. canta cu degetele de parca ar fi prima saptamana de chitara.

 

iar la inceputul piesei canta vinilul cu viori cu alea alea si porma intra ele dar ce fac ele anume numi dau seama.

Edited by apocalipsa
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest popicavlad

Am avut ocazia sa le vad de 2 ori live...de fiecare data au facut playback :) sau ma rog un fel de...(vocea era live)...Chiar si la Razvan si Dani cand au fost, ele cica faceau playback...imi venea sa dau cu ceva in TV...bah macar te prefaci :) ...da alea nici macar nu aveau guitarile conectate macar asa de ochii lumii...ce sa mai zic si de felul in care dau din mana dreapta la guitara e total enervant :) ...vor sa adopte un stil gen Avril Lavigne dupa parerea mea...

 

Oricum, vad ca au ceva priza la public dar pe mine nu m-au impresionat cu nimic.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu prea inteleg am ascultat piesa asta la radio in masina (nu imi merg momentan CD-rile nus ce are :P si trebuie sa suport radio-ul) am crezut initial ca e vb de o tipa la voce care canta POP clar muzica comerciala care se baga frecvent la statiile radio din romania.Dupa acea am aflat de pe site-ul Metalhead ca defapt e o trupa pe nume "Blaxy girls" si vrea sa fie o trupa de rock (imaginea pe care incearca cel putin sa o faca cu vestimentatia si comportamentul de pe scena).Am ramas masca cea mai mare prostie ca si imagine; cea ce canta ele si cea ce vor sa fie este complet aiurea numai in RROAMNIA se putea, totul este fals defapt un simplu produs pentru a se scoate $$$

 

 

Instrumentele sunt clar prelucrate inclusiv vocea (de parca ar fi greu ... ) , iar cea ce ma mira este naivitatea multor oameni "Au succes" "Canta bine"

Tati e simplu vine baiatu cu $$ aka Manager/Producator/Casa de discuri 3 in 1 ca asa e la noi si iti dicteaza , tu , tu si tu , te imbraci asa .... tu canti asa etc.. ma intelegeti. Rezultatul e cea ce vedem la televizor pizipoance, baieti care habar nu au de muzica dar sunt staruri :)

 

Motivul .. Simplu pt ca in RROMANIA nu " hexista " indistrie muzicala.Nu avem public care sa fie invatat cu platitul la concerte cum e in afara. Deci nus de ce ne mai miram sincer sunt doar niste oameni NEGRI care nu prea ii intereseaza ce canti doar sa faci $$$ in stilul romanesc REPEDE SI MULT te baga pe la show-uri mai cunoscute (cu bani ca doar nu intri alcumva acolo stai lejer :) )

 

 

Nu zic si in afara sunt artisti comerciali gen Britney spice sau Beyonce etc.. dar ce voce au ele ce imagine au si cum e un concert al lor si pe de alta parte in afara ai posibilitatea de ati alege nu iti place comercial stuff genu de mai sus iti place Funk Rock , dai pe alt post MTV2 cu alternativ si muzica buna sau mai sunt lafel si la baruri de jazz de rock , statii radio deci e totul pe target-ul tau si culmea ca si instrumentist poti trai DECENT cantand cea ce iti place spre deosebire de RROMANIA :D

 

PS:NU mai bagati chestii dinastea pe forumuri gen "cines astea " cale faci prea multa publicitate :) daca toti ne-am unii si am tacea din gura n-am mai vb de comercializmele de la TV si am merge la concertele BUNE care se dau pe rgc la sectiunea OPEN STAGE si numai cei de pe RGC ar merge la fiecare concert de acolo si ar plati va spun eu ca sar schimba situatia.

 

 

IDEEA E SA INVESTESTI IN CEA CE ITI PLACE DUTE SI PLATESTE LA UN CONCERT UNDERGROUND SI O SA VEZI CA IN MOMENTUL CAND LUMEA VINE SI PLATESTE SI IGNORA TOATE MIZEERILE DE LA TV SAR SCHIMBA MULTE :D

Link to comment
Share on other sites

la cat a costat videoul puteau sa il faca si la hanu lu manuc cu taraf cu lautari sau la ase unde e bila aia mare

 

Blaxy Girls - if iu fil mai lav

 

 

si observati numele trupei e genial:

 

blaxy = black sea

 

hai frate care stie ceva?

 

 

sa nu radet dar Costi Ionita e producatorul!!! asta nu e gluma e pe bune

Link to comment
Share on other sites

Va salut !

 

le-am vazut pe tipele astea la o gala a TVR, in urma cu vreo luna sau doua ! au facut un playback de porc, mai bine zis NICI MACAR PLAYBACK NU STIAU SA FACA ! Parca nici nu cunoasteau piesa !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pentru mine orice persoana care activeaza in muzica si se da muzician si are piesa pe radio sau tv NU EXISTA decat in momentul in care-l vad cantand LIVE !!!

 

LIVE taticu !!!! si nu oriunde ci intr-un club, unde trebuie sa cante 2 seturi de cel putin 40 minute ! si sa cante cel putin la nivelul de calitate de pe disc !!! ca si interpretare - fara sa falseze sau sa o dea prin balarii cu solurile ! CINE NU POATE SA FACA ASTA are 2 optiuni - fie se lasa de cantat , fie mai sta cateva luni sau ani si invata !!!!!

 

EU VREAU SA VAD O SINGURA CHESTIE !!!

 

sa urmaresc concerte cu toate pipitzele din asa numitul showbiz de la noi si sa vad cu ochisorii si sa aud cu urechiusele mele ca alea sunt in stare sa cante live 2 ore !

 

FAC PARIU CA NU O SA FIE IN STARE !

 

Cineva mi-a zis ca ”ce vrei domnule, ca la noi nu se poate, ca nici nu sunt platite ca in occident” - si i-am zis direct... BAI MA LASI !!! CA SA AIBA TUPEUL SA CEARA BANII PE CARE-I CERE MADONA sau TINA TURNER - TREBUIE SA CANTE , nu sa o frece !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ca oricum au niste scoruri chilotzarele astea .... si sunt destui FRAIERI PENALI(i-am numit aici pe organizatorii de concerte sau sponsori de diferite manifestari) care platesc ! platesc pe imagine si nu pe continut, care oricum e de K...K.....T !!!!

 

DECI, asadar si prin urmare... LIVE-ul este testul suprem ! si nu cantand 1-2 piese - ci un concert intreg !

 

Cine nu poate face treaba asta primeste de la mine un sfat gratis - SA SE LASE DEFINITIV DE MUZICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Cam asta am avut de spus !

 

cum spunea un amic de-al meu - NU VA LASATI PACALITI !!!!!

 

SUNT CURIOS DACA SE VA MAI AUZI DE ELE dupa 1 an sau 2 maximum !!!

 

Respecte pentru cei care fac muzica pe bune !!!! Marcian Petrescu

Edited by marcianpetrescu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.