www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gary Kramer Guitars


Guest Preda
 Share

Recommended Posts

asa frettboard ciudat nu am vazut in viata mea...like...uitati-va,are sferturi de fretturi sau ce dracu?! :)
CONSTRUCTION

6 point Bolt on

7 string with 36 frets - Fretless

25.5? scale

 

NECK

5pc Maple/Walnut lamination

16" bound Ebony fingerboard

Fingerboard ?Skeleton? position orientation

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

Guest Preda

E interesanta. Singurul lucru care ma enerveaza e ca nu iti permite accesul prea comod de la "tasta" 24 in sus.

 

nici nu stiu de ce are 36 de taste cand nici nu ai acces la toate, ajungi pana la 30 si dupaia ce faci tapping? NOT!!!

asta m-i se pare mai practica si mai umana http://www.conklinguitars.com/bizarregalle...vedescript.html

Mi-ai luat-o iniante cu comentariul. Dar oare cati isi permit un conklin?

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Eu daca asi avea de ales intre asta si un fender sau gibson asi alege fender sau gibson :) ... urasc tot ce-i modern ... mai ales armele care te omoara de la 4 km :) nici nu sti ce s-a implantat ....

Link to comment
Share on other sites

nici nu stiu de ce are 36 de taste cand nici nu ai acces la toate, ajungi pana la 30 si dupaia ce faci tapping? NOT!!!

asta m-i se pare mai practica si mai umana http://www.conklinguitars.com/bizarregalle...vedescript.html

 

tastele inclinate sunt o corectie la sunete...ideale chiar pentru a suna nota la adecarata ei inaltime fara sa falseze.

Link to comment
Share on other sites

Eu daca asi avea de ales intre asta si un fender sau gibson asi alege fender sau gibson :) ... urasc tot ce-i modern ... mai ales armele care te omoara de la 4 km :) nici nu sti ce s-a implantat ....

 

Nici daca te omoara de la 20 de cm nu stii ce s-a "implantat" pentru ca dupa ce esti omorat in general devii mort...

 

Oricum, cred ca ar trebui sa-ti regandesti afirmatia "urasc tot ce-i modern" pentru ca ai scris-o la tastatura unui computer destul de modern, presupun.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.