www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 88 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 88 - Votare Si Comentarii  

54 members have voted

  1. 1. Duel 88 - Votare Si Comentarii

    • Metabog
      5
    • Kreatorul
      0
    • Dmc
      9
    • Iarina
      2
    • Rewinder
      1
    • Canstantzin
      0
    • Bolly
      13
    • Mysound
      0
    • Karpi
      7
    • Musaro Adriano
      11
    • Calimero
      1
    • Jem5555
      0
    • Cris_Floyd
      0
    • Deadletters
      0
    • Guitar_GRL
      1
    • Allynutz
      0
    • Chris27
      4


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

vot la bolly, care e-fec-tiv i-a rupt dinții lui Gilmour :)

ºi, sper sa nu îi sarã italianului muºtaru' :) , a cam cãlcat nenea trotuaru' (adicã peste acostament si ºanț... :) deh... de la examenu pentru carnet de ºofer mi se trage).

numai bine, tuturor! :D

Link to comment
Share on other sites

salutare tuturor,incantat din nou de ceea ce se intampla aici,in cautare de destindere si relaxare , tocmai locul potrivit,frumos ca de obicei,se distreaza lumea facand cate un duel cu piese adevarate,acum inca nu sunt decis pe cine sa votez ,dar nici nu as vrea sa fiu influentat de vreun comentariu rautacios venit din partea vreunui frustrat de pe aici,asa ca am sa ma grabesc putin...... totusi se ca nta bine,greu de ales.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Votat Metabog, frumos si variat. Atmosferice partile acustice si tranzitie placuta de la parti "curate" la parti mai "murdare" :) .

Link to comment
Share on other sites

Reusit duel , nu prea are BT-ul multe-n comun cu piesa Pink Floyd , doar o parte din progresie seamana .

 

Votat @Cris27 ..lickuri "pozitionate" bine , cu probleme de cursivitate intre parti , dar in interiorul unei parti este OK.Probleme de timing si pitch dar doar in doua trei locuri

 

Bolly a fost concurenta principala , foarte reusit totul doar unele timing-uri si unele bend-uri nu erau la locul lor din pacate mai multe decat la Cris27 , astfel cursivitatea a iesit cam la fel .Trebuia sa mai tragi odata dupa o analliza .( o autocritica ..hehe) , dar in generall bine.

Guitar girl is back , cu noul procesor si ne-a dat gata cu efectele...lol

Link to comment
Share on other sites

Salut, am ascultat si eu toate versiuni, ce sa zic, mi au placut metabog, dmc, bolly, chris floyd si chris 27.

Greu de ales, toti cam pe acolo, dar din punctul meu de vedere, metabog nu are mana care are dmc, dar are idei, bolly are idei dar nu are sunet (prea gain), chris floyd are sunet dar un pic desordinat intentie, si chris 27 are mana si simt ritmic (dintre putini care sau dat seama ca bitul trackului era 12/8, culme, eu personal mam dat seama dupa ce am tras :) ). Oricum toti buni musicieni, clar!!

As mai adauga o steluta la my sound si calimero si felicitari la toti ceilalti partecipanti, o editie destul de reusita, si piese cantate cu bun simtz. Nu fac o recensie detaliata a fiecaruia pentru ca suntem multi si pentru ca am vazut ca atrage 'antipatie'.

Votat :intre Crhis 27 si DMC am votat DMC, mi se pare mai ON STYLE.

Numai bine, :respect!

Link to comment
Share on other sites

vot la bolly, care e-fec-tiv i-a rupt dinții lui Gilmour :)

ºi, sper sa nu îi sarã italianului muºtaru' :) , a cam cãlcat nenea trotuaru' (adicã peste acostament si ºanț... :) deh... de la examenu pentru carnet de ºofer mi se trage).

numai bine, tuturor! :D

Frate aici ce sa zic, daca tot mai chemat in causa, 'DE GUSTIBUS NON EST DISPUTANDUM', asa ca ma abtin de comentar. Sa fiu suparat? nu frate, deloc, ma deranjat un pic faptul ca ma numesti 'italianului' cand se stim, si ironia fina cu 'mustaru' care find in romania de 10 ani cred ca ai subestimat vocabularu meu, si in sfarsit un comentar la adresa mea fara nici un inteles. Ce sa zic... bravo frate, daca te simti bine tu atunci ma bucur si eu! Numai bine si respect.

Link to comment
Share on other sites

L-am votat pe Bolly pentru acuratetea in executie combinata cu niste idei interesante, parca frazele muzicale au avut sens. Nu mi-a placut in schimb tonul lui, prea de Ibanez de shred, cred ca BT-ul cerea un sound mai putin distorsionat, poate ca un drive usor pe o doza simpla ar fi sunat cel mai bine. Ca ton mi-a placut dmc, daca ar fi fost putin mai atent la executie si la idei cred ca pe el l-as fi votat. Oricum un duel foarte reusit cu BT genial.

Link to comment
Share on other sites

Bolly a fost concurenta principala , foarte reusit totul doar unele timing-uri si unele bend-uri nu erau la locul lor din pacate mai multe decat la Cris27 , astfel cursivitatea a iesit cam la fel .Trebuia sa mai tragi odata dupa o analliza .( o autocritica ..hehe) , dar in generall bine.

nimic mai adevarat.chiar am avut de gand sa refac...insa nu ma asteptam sa inceapa votarea asa repede :)

 

Nu mi-a placut in schimb tonul lui, prea de Ibanez de shred, cred ca BT-ul cerea un sound mai putin distorsionat, poate ca un drive usor pe o doza simpla ar fi sunat cel mai bine.

off..mama lui de gain ca mult imi place :)

intr-adevar..ar fi mers un ton mai moale.

multam de critica

:)

Link to comment
Share on other sites

vot la bolly, care e-fec-tiv i-a rupt dinții lui Gilmour :)

ºi, sper sa nu îi sarã italianului muºtaru' :) , a cam cãlcat nenea trotuaru' (adicã peste acostament si ºanț... :) deh... de la examenu pentru carnet de ºofer mi se trage).

numai bine, tuturor! :D

 

Cam toti au sarit pe langa , asa ca nu fa afirmatii doar ptr a justifica un vot , nui nici un mare premiu .

Ar fi cazul sa invatati cate ceva atat din greselile altor acat si din greselile proprii.

 

Nu vreau sa ma apuc sa numar iesirile in decor ale participantilor .

 

Ce pot sa observ majoritatea nici nu le sesizati , asta inseamna ca aveti probleme mari cu auzul , simtul ritmului si feeling.

 

in rest toata lumea are ton.

 

Doar in general pot sa spun ca sunt mari , foarte mari probleme de timing si pitch control lucruri fara nu se mai poate vorbi de cantat ci doar exercitii mai reusite sau mai nereusite.

Nu-i nici o catastro-fa daca inca nu stiti sa cantati dar macar invatati cate ceva nu va lasati amagiti de laudele unor incepatori care nu aud diferenta de aproape un semiton , nu aud cum iesie totul din gama , nu aud ca nu-i pe timp , nu aud ca nu exista accente ..............autocritica si munca .

De la colegul nostru @ Musaro Adriano avem cu totii multe de invatat , in primul rand bun simtul ce-l caracterizeaza.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest guitar_grl

@Karpi

inca nu am reusit sa inregistrez ceva cu procesoru ala :) ...e efectu dintr-un program :)

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

imi cer scuze in mod public colegului nostru adriano :) . din lipsa de timp, abia am reusit sa ascult o data piesele. si jocul ala de cuvinte nu s-a dorit a fi decat o gluma (deplasata, se pare, ca nu ii mai inteleg nici eu acum sensul). chiar imi este rusine ca mi-am permis sa glumesc cu un om pe care, totusi, inca nu il cunosc suficient.

Link to comment
Share on other sites

As mentiona cativa concurenti care au avut de spus ceva mai mult ca altii pe bt-ul asta.

DMC (Fain stilul dar mi s-a parut putin indecis de data asta)Cred ca ai tras destul de repede il lipsa de timp problema care o avem cativa dintre noi :)

Bolly ( e una dintre cele mai bune variante.Partile de viteza nu sunt chiar cum ai vrut tu.Puteai renunta la ele linistit avand in vedere stilul piesei)

Karpi (cantat bine ca deobicei ,putin incarcat dupa gustul meu)

Musaro Adriano (mi-a placut combinatia de note de la intro chiar la prima frazare)parerea mea e ca ar trebui cu tote combinatiile faine care le cunosti sa curgi in timpul cantatului.

Calimero (binisor dar mai trebuie sa rumegi putin bluesul sa sti mai exact ce faci.)

Cris Floyd (simte bluesul dar e putin necantat cred ...)

Metabog (am impresia ca ti-a placut mult piesa dar incearca sa canti putin mai aerisit pe clean.Pe distors e mai binisor dar mult harmonizer dupa gustul meu )

 

Intre DMC, Carpi ,Bolly, Musaro ......Vot@ Karpi

As fi bucuros sa nu se interpreteze gresit votul primind si eu un vot de la Karpi.Ascultati cu atentie siguranta, vibratoul , cursivitatea notelor ,incheierea frazelor etc.la ghitaristi pe care ai votati.

Felicitari tuturora...sorry daca am omis pe cineva

Edited by chris_27
Link to comment
Share on other sites

salut, KKAAAAARRRRRPPPPPIIIII, am uitat de tine complet in recensie mea, MEA CULPA (la 17 concorenti cred si eu..), se aude ca ai mana basata, pacat sunet un pic incarcat si floidu in eces. parere al unui ascultator mediocru (mi e frica acu sa nu te iei si tu de mine!!) :) . Merci pentru cuvintele frumoase!!

@felixanu, nicio prob!! :)

@Chris27: Stiu frate, studiem, studiem ce sa mai!! Mai greu cu curs, trebuie esperienta mai multa pe care eu nu am, dar incercam ce sa mai!! :)

Link to comment
Share on other sites

As mentiona cativa concurenti care au avut de spus ceva mai mult ca altii pe bt-ul asta.

DMC (Fain stilul dar mi s-a parut putin indecis de data asta)Cred ca ai tras destul de repede il lipsa de timp problema care o avem cativa dintre noi :)

Bolly ( e una dintre cele mai bune variante.Partile de viteza nu sunt chiar cum ai vrut tu.Puteai renunta la ele linistit avand in vedere stilul piesei)

Karpi (cantat bine ca deobicei ,putin incarcat dupa gustul meu)

Musaro Adriano (mi-a placut combinatia de note de la intro chiar la prima frazare)parerea mea e ca ar trebui cu tote combinatiile faine care le cunosti sa curgi in timpul cantatului.

Calimero (binisor dar mai trebuie sa rumegi putin bluesul sa sti mai exact ce faci.)

Cris Floyd (simte bluesul dar e putin necantat cred ...)

Metabog (am impresia ca ti-a placut mult piesa dar incearca sa canti putin mai aerisit pe clean.Pe distors e mai binisor dar mult harmonizer dupa gustul meu )

 

Intre DMC, Carpi ,Bolly, Musaro ......Vot@ Karpi

As fi bucuros sa nu se interpreteze gresit votul primind si eu un vot de la Karpi.Ascultati cu atentie siguranta, vibratoul , cursivitatea notelor ,incheierea frazelor etc.la ghitaristi pe care ai votati.

Felicitari tuturora...sorry daca am omis pe cineva

A...aveam de gand sa o mentionez pe Iarina (se aude ca e la inceput dar aud ca are tentative de frazare si i-mi place ca e obraznicuta cantand si cu vibratorul chiar in stadiul de inceput)Continua ca e bine.

Link to comment
Share on other sites

As mentiona cativa concurenti care au avut de spus ceva mai mult ca altii pe bt-ul asta.

DMC (Fain stilul dar mi s-a parut putin indecis de data asta)Cred ca ai tras destul de repede il lipsa de timp problema care o avem cativa dintre noi :)

Bolly ( e una dintre cele mai bune variante.Partile de viteza nu sunt chiar cum ai vrut tu.Puteai renunta la ele linistit avand in vedere stilul piesei)

Karpi (cantat bine ca deobicei ,putin incarcat dupa gustul meu)

Musaro Adriano (mi-a placut combinatia de note de la intro chiar la prima frazare)parerea mea e ca ar trebui cu tote combinatiile faine care le cunosti sa curgi in timpul cantatului.

Calimero (binisor dar mai trebuie sa rumegi putin bluesul sa sti mai exact ce faci.)

Cris Floyd (simte bluesul dar e putin necantat cred ...)

Metabog (am impresia ca ti-a placut mult piesa dar incearca sa canti putin mai aerisit pe clean.Pe distors e mai binisor dar mult harmonizer dupa gustul meu )

 

Intre DMC, Carpi ,Bolly, Musaro ......Vot@ Karpi

As fi bucuros sa nu se interpreteze gresit votul primind si eu un vot de la Karpi.Ascultati cu atentie siguranta, vibratoul , cursivitatea notelor ,incheierea frazelor etc.la ghitaristi pe care ai votati.

Felicitari tuturora...sorry daca am omis pe cineva

 

Ai dreptate prea am improvizat pe clean. No harmonizer, insa, sunt mai multe chitari inregistrate.

 

Eu am votat Musaro, desi parca se putea un pic mai bine, parca nu a gasit o anume tema, ci doar a improvizat pe moment. Dar tehnica si melodiile implicate acolo sunt foarte misto.

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate prea am improvizat pe clean. No harmonizer, insa, sunt mai multe chitari inregistrate.

 

Eu am votat Musaro, desi parca se putea un pic mai bine, parca nu a gasit o anume tema, ci doar a improvizat pe moment. Dar tehnica si melodiile implicate acolo sunt foarte misto.

Da ...mi-am dat seama ca sunt mai multe ghitari dar mi-a fost mai repede sa scriu harmonizer,ma gandeam ca voi fi atentionat pt asta.

No problemo ca ai improvizat pe clean dar ash sugera cand mai studiezi ,canta mai des pe clean si incearca sa frazezi mai ferm si sa vibrezi mai des la sfarsit de fraza in mod special.

Dupa asta si pe distors vei suna altfel.

E doar o sugestie din partea mea,sper ca una constructiva.

chris_27

Link to comment
Share on other sites

salut, KKAAAAARRRRRPPPPPIIIII, am uitat de tine complet in recensie mea, MEA CULPA (la 17 concorenti cred si eu..), se aude ca ai mana basata, pacat sunet un pic incarcat si floidu in eces. parere al unui ascultator mediocru (mi e frica acu sa nu te iei si tu de mine!!) :) . Merci pentru cuvintele frumoase!!

@felixanu, nicio prob!! :)

@Chris27: Stiu frate, studiem, studiem ce sa mai!! Mai greu cu curs, trebuie esperienta mai multa pe care eu nu am, dar incercam ce sa mai!! :)

sa ma iau si de tine ca nu se mai poate ...

 

ca sii constructie si lickuri este super excelent cea ce ai cantat , dar iesi odata din decor tare de tot si nu ai grije la cursivitate .

 

swau pauza sa o tii pana la maximum posibil ca sa aiba efect sau sa pregatesti "HOTARAT" intrarea in urmatoarea fraza .

 

Repet ca si lickuri si rezolvari chiar si inlantuirea lor este excelenta si tehnic si cu mult gust , doar aceste probleme de cursivitate de terminare hoatarta a fraxelor si intrare hotarata mai trebuie perfectata.

 

Daca avea aceste elemente era cea mai buna versiune ,plus mult diferita de ce am cantat noi ceilalti lasati dusi de atmosfera Floyd .

pot sa spun ca nu mi-am imaginat acele lickuri ptr acest BT pe care @adriano le-a cantat .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.