www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 89 - Backing Track Si Inscrieri


Cosu
 Share

Recommended Posts

He he...ce coincidenta...am facut undeva in prima jumatate a anului 2005 ceva peste acest bt...nu ca as sti mai mult acuma cu instrumentu' dar fata de atunci parca stiu un picutz mai mult...varianta mea e trasa cu FXBox, cu o chitara no name (veche, cred ca de-o seama cu mine :)), so, pun acea varianta doar asa, de variatie, sa vedem cum suna 2005-ul...

Nico_duel_89.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Mihai90

Am reusit si eu dupa 3 zile de cand am aflat de duel sa imi fac in sfarsit cont. Nu ma intelegeti gresit, site-ul merge perfect :)... doar k sunt in renovare cu casa si nu prea am avut timp de nimic in ultima vreme. Daca reusesc sa prind si eu cateva minute cu chitara langa calculator voi face si eu o inregistrare pt k m-ar tenta sa ma bag si eu k e primul meu duel si sunt curios cam pe ce loc as iesi :). Fac chitara de 2 ani jumate dar din care electrica doar de un an.... asa k o sa va rog sa nu fiti prea asprii cu mine daca nu va place. Bafta tuturor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Ma bag si eu...scuzati greselile din prima jumatate si sfarsitul, sunt dupa o zi de munca....

 

Nu ma astept sa castig, insa sper sa fie fun. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest gt-play3r

Salutare la toata lumea ....... n-am mai dat p-aici de ceva timp .... intru si eu curand in duel ... inca lucrez la solo. Oricum imi era dor de atmosfera de aici. I'll be back (soon) :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Gica Gogu

Ma bag si eu cu o incercare din prima, nu am tinut prea mult cont de timing, nici BT nu il stiam prea bine, am tras doar 2 piste, clean-ul de la inceput si dupa aia tonul de solo. Efectiv am improvizat ceva pe BT, de multe ori am ezitat pentru ca nu aveam ceva foarte bine gandit pe care sa ilexecut, ideile mi-au venit pe masura ce am cantat. Totul a fost tras din prima si nu a durat mai mult de 20 de minute inregistratul cu tot cu teste (mi-a luat putin pana mi-am facut "tonul" de care nu sunt prea mandru, dar nici nu aveam mai multe la indemana).

 

Echipament folosit: Squier Standard Stratocaster SSS maple neck (neschimbat nimic la el), distorsul din statie la care am adaugat un delay usor din Audacity. Nu m-am chinuit foarte mult la el, am dorit doar sa vad ce ar putea iesi, asa ca fiti intelegatori va rog, nu da-ti prea tare cu rosii.

Gica_gogu___Duel_89.mp3

Edited by Gica Gogu
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.