www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Symbiotic


denis_symbiotic
 Share

Recommended Posts

Salutare, suntem trupa Symbiotic.

O trupa foarte tanara, avem un demo la activ si cateva concerte.

Componentza: Denis(eu) ghitara lead & solo

Stefan ghitara ritmica & voce

Tobar si bassist nu avem inca permanent, deci cine e interesat il primim cu cea mai mare placere.

Voi posta deocamdata o piesa iar daca e cineva interesat voi mai posta si altele.

Cheers!

Falling_From_Far_Beyond.mp3

Edited by denis_symbiotic
Link to comment
Share on other sites

Guest titus

imi place... ai ales niste teme foarte interesante si le-ai combinat intr-un mod... "neobisnuit"

 

ai ascultat ceva death la viata ta...am dreptate?

Link to comment
Share on other sites

suna bine pentru demouri , vcu vocea ar trebui facut ceva parca prea se decupeaza de fond, ar trrebui cumva integrata mai bine.

 

Foarte frumos .

 

cu ce efect faci distorsul , sau cam ce setare ai , sau preste tip "??" .Eu am o graoza de pedale si nu nimeresc tonul acesta , probabil setez tot pe langa .

 

http://forums.rgc.ro/index.php?act=attach&...st&id=36534

 

asta-i piesa , prima parte are cele doua rythm guitars cu un ton demetale dar nu-mi place s-a deschis mult in timpul procesarii.

Link to comment
Share on other sites

Salut Karpi,

ghitarile le-am tras cu un Ibanez RG 570 bagat intr-o pedala DigiTech Death Metal. Pedala are 2 iesiri, una pt amp si una pt mixer. Prin iesirea de mixer am bagat-o intr-un amp Fender(nu mai stiu ce model, dar arata ciudat) si din amp prin iesirea de line direct in computer.Piesele au fost trase prin Cubase.

La pedala reglajele au fost ceva de genu: bass 8, medii 4 si inalte 11 si gain destul de mult.

Edited by denis_symbiotic
Link to comment
Share on other sites

Salut Karpi,

ghitarile le-am tras cu un Ibanez RG 570 bagat intr-o pedala DigiTech Death Metal. Pedala are 2 iesiri, una pt amp si una pt mixer. Prin iesirea de mixer am bagat-o intr-un amp Fender(nu mai stiu ce model, dar arata ciudat) si din amp prin iesirea de line direct in computer.Piesele au fost trase prin Cubase.

La pedala reglajele au fost ceva de genu: bass 8, medii 4 si inalte 11 si gain destul de mult.

 

Multumesc de raspunsul prompt .

Dupa masa o sa incerc cu Zoom are mai multe posibilitati de setare si sa combin cu alt distors,

 

Nu oprea am setat asemenea ton caci am nevoie de obicei doar de ton de solo pe medii , astea scoop le foloseam doar cele preset dar suna cam prea soft.Cealalta problema ar fi ca acasa nu pot canta pe statie ca sa am si diful ce limiteaza inaltele plus rezonanta boxei , asa ca dupa "fantezii" reglez eu un ton cu EQ si Rezonatoare ampsim dar intotdeauna am banda prea larga.

Link to comment
Share on other sites

"soloul" de bass e ceva temporar, e o improvizatie si a fost tras din prima data, deci nu au fost mai multe variante din care sa alegem. Pe prima piesa pe care am postat-o soloul de bass e mul mai ok pt ca bassistul a avut mai mult timp.

Soloul suna putin mai "outside" pt ca bassistul canta mult jazz si se simte mult chestia asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.