www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Fender Bassman sau Behringer Ultrabass


NiNjA
 Share

Recommended Posts

  • 11 months later...

Ti-ai luat scula chinezeasca ?

 

Mah, hooo, nu te arunca :( ca stim unde batzi.

 

Una e sa-ti iei chinezarie in cunostinta de cauza si alta e s-o iei k tzeapa :)

Adeka io cand mi-am luat Korgu scria clar pe el made in china (under Korg Japan licence.... care nu conteaza) - am stiut din momentul zero pe ce dau banii.

 

Got it? :)

 

PS Macar iei ceva bani pentru reprezentare sau o faci moka? B):)

Link to comment
Share on other sites

Mah, hooo, nu te arunca ;) ca stim unde batzi.

 

Una e sa-ti iei chinezarie in cunostinta de cauza si alta e s-o iei k tzeapa B)

Adeka io cand mi-am luat Korgu scria clar pe el made in china (under Korg Japan licence.... care nu conteaza) - am stiut din momentul zero pe ce dau banii.

 

Got it? :)

 

PS Macar iei ceva bani pentru reprezentare sau o faci moka? :o:)

Muahahaa, n-ai nimerit-o nici pe departe... ;)

Uite de ce l-am intrebat: http://xbass.ro/forum/viewtopic.php?p=12077#12077

Capisci ? ;)

 

Si mai are si rotile fata de versiunea originala... :)

Tot made In CHina. :o

 

Nu va aud ! Ce ziceati ? Mai tare pls... :(

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

Acu ce sa zic... nu e scula de scula dar un Behringer d-asta a tinut o groaza de concerte in Viking. Si tine si acum. Am vazut aseara Bruma. Basistul a bagat basul print-un cub d-ala si nu a sunat rau deloc. Era sa uit... A cantat pe un bas Grosmann. :):):(B) L-am imprumutat eu. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

pai de ce nu ai zis mai ca nu l-a mai vrut nimeni atunci ca ti-l luam io. faza a fost ca io am vazut ca deja se bagasera altii pe fir si nu am mai insistat, iar apoi am vazut ca nu mai era de actualitate, si am crezut ca ai facut pe cineva fericit. plm....uaeva, whats done is done.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Acuma la modu sincer si dezinteresat va zic ca la banii cubului, nu vad ce pretentii aveti. Si eu am dat concert in Viking pe unu si martorii pot spune ca nu suna chiar atat de rau. Doar ca bazaia daca dadeam mai tare pe mi, chiar si cu bassul taiat.

Link to comment
Share on other sites

Acuma la modu sincer si dezinteresat va zic ca la banii cubului, nu vad ce pretentii aveti. Si eu am dat concert in Viking pe unu si martorii pot spune ca nu suna chiar atat de rau. Doar ca bazaia daca dadeam mai tare pe mi, chiar si cu bassul taiat.

Bazaitul ala este de la inalte... daca stiai cum sa-l reglezi... facea minuni. :)

Zilele trecute a avut concert o trupa din Bacau. Bruma se numeste si cunoscand cubul le-am facut eu sunetul si a sunat ok. :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Cu bas Grosmann, exact ! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baragan

Pai depinde cati bani are omu de dat pe cub.

Behringeru' este ok atunci cand ai bani putini de bagat in scule.

Daca poti sa te mai stradui putin, merita sa incerci ceva mai scump si mai bun, ex: Ampeg, Fender, etc.

 

Peace

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Fugi mai deaici ca nu era de la inalte. Eram cu corzi fierte atunci si tonu pe la jumate. Si am dubii ca rezona de la o frecventa inalta de pe mi si nu de pe celelalte note.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.