www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce stiti despre Jolana Diamant?


Mr. Blues
 Share

Recommended Posts

Aparea pe la "Chitara cosmarurilor ..." un link cu un site care are destule detalii despre chitarile astea ...

 

Edit :

http://www.meatexz.com/cheesyguitars/jolana_diamant.html

Deci nu da mai mult de 150 RON pe ea !

... macar artata bine ...

Edited by vektor
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

salutare, daca ai in posesie o asamenea chitara merita toti banii eu am avut cred printre primii din romania 85 90 o jolana diamand made in cseszlovak republik si cand am vanduto [ regret decizia toata viata cat oi trai] sa ai grija de el pt ca e un instrument ff bun ,si nu prea cred ca gasesti asa ceva oricum daca ai cumva de gand sa-l vinzi neaparat sa ma cotactezi salutare si respectele mele

Link to comment
Share on other sites

Salut Jozsef,

Da, o mai am... I-am schimbat dozele şi potentiometrele cu unele de pe un Epiphone Les Paul Custom.

post-3822-0-34297700-1318068886_thumb.jpg

 

Am înregistrat cu ea tot ce-am postat până la duelul 82 inclusiv.

Din mai 2008 stă în tocul ei, i-am mai schimbat o dată corzile... nu o mai prea cânt, am trecut pe 7 corzi.

Nu m-am gândit vreodată să o vând, mă despart foarte greu de scule...

Edited by Seru
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

salutare iata ca si tarziu cu scuzele de rigoare ma bucur ca mai ai chitara intre timp am pus la punct putin chitara mea o raritate este vorba de o chitara meteor hollow body facuta la bucuresti intre anii 68-72 cu case -ul original , curiozitate griful nu este incorporat in corp este suspendat ca la viora am sa ti trimit niste inregistrari .Daca cumva ai de gand sa vinzi jolana sa ma anunti neaparat si te rog daca vrei sa trimiti adresa de email salutare si respectele mele noapte buna

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.