www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se cauta un delay


Recommended Posts

sunt 2 delay-uri (digitale) care mi-au placut cel mai mult : eventide time factor si boss dd20 . dintre astea doua iti recomand boss dd20. dupa parerea mea e cel mai bun delay digital, cu preseturi la banii astia. il folosesc de aproape 1 an si sunt f multumit de el

Link to comment
Share on other sites

sunt 2 delay-uri (digitale) care mi-au placut cel mai mult : eventide time factor si boss dd20 . dintre astea doua iti recomand boss dd20. dupa parerea mea e cel mai bun delay digital, cu preseturi la banii astia. il folosesc de aproape 1 an si sunt f multumit de el

 

DD-20 e fantastic. extrem de usor de folosit si suna foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Buna, desi e usor depasit dupa parerea mea. Ce este mai important este ca suna foarte bine si ca este foarte usor de folosit, partea proasta este ca este mare si greu si functioneaza la 9V alternativ. Daca nu ar fi asa greu si nu ar ocupa jumatate de pedalboard ar fi excelent.

Link to comment
Share on other sites

Dupa ce am facut studiu de caz vreo saptamana , mi-am luat Empress Vintage Modified Delay ... suna extraordinar , parerea mea e ca e peste timefactor . Altul care mi-a placut a fost Delayla de la Carl Martin , foarte bun pret calitate . Am avut DL 4 , prea mare si prea digital . Am avut si Nova Delay , interesant ca features dar parca se simtea digitalu .

 

Cel mai bun calitate pret - Boss DD 3 !

Link to comment
Share on other sites

TC Nova Delay... dar cel mai bine cauta pe youtube, pentru ca e logic ca nu ai unde sa le probezi pe toate, cat de cat iti poti face o parere, si eu eram chitit pe DD-20 dar din videourile de pe net si am avut sansa sa incerc un dd-20 inainte, mi-am luat Nova delay.

e foarte fain si poti construi foarte multe cu el, iti poti si salva 9 preseturi, are tap tempo...discutiile analog vs digital nu ma bag...sincer nici nu cred ca prea conteaza, cel mai bine dupa ce auzi tu fie si pe net...sunt scule analogie dupa care mor, pe altele le urasc, idem si digitalul asa ca...nu cred ca daca e analog e maxim si daca e digital e o porcarie...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.