www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Hohner


Guest Play3r
 Share

Recommended Posts

Guest Play3r

Stie cineva ceva despre modelul hohner hw 440g ca eu am cautat pe net si nu am gasit mai nimic.

Am auzit ca e o chitara buna si as fi interesat de parerile voastre si daca stie cineva un pret de noua al chitarii.

Ms anticipat....

 

PS: daca am gresit locul de postare al topicului rog un admin sa-l mute unde trebuie dar sa ma anunte si pe mine unde l-a mutat ca sa stiu unde ma uit dupa el.

 

Ms din nou... :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Se intampla ca am la vanzare chiar acum un Hohner HW440G + husa compatibila Proel bonus. Click aici. Gasesti in thread poze, si mai pe la coada thread-ului, un sample MP3 inregistrat de mine cu chitara scoasa printr-un Peavey Classic 30 pe lampi (microfon Shure). O vand cu 200 EURO (husa inclusa), si am cumparat-o de la Senia (magazinul Muzica, parter) cu 890RON noua acum aproximativ 2 ani (fara husa, care m-a costat 30RON suplimentari).

 

Daca doresti sa cumperi una noua, sau sa afli pretul uneia noi, contacteaza Senia, daca nu ma insel ei sunt distribuitori Hohner pentru Romania. Sau poti merge la magazinul Muzica sa intrebi.

 

Daca te intereseaza chitara mea, se poate proba in Bucuresti, si la cerere serioasa, in Constanta. Chitara este in stare perfecta - lucru de altfel testabil; o vand pentru ca vreau sa cumpar altceva si imi trebuie completarea de bani.

 

 

pai omule tu o cumperi cu 890 ron si o dai cu 200 E ? care e afacerea ?

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care nu stiu, inca, chitari Hohner, puteti cumpara de la Muzikia.

 

mda... cam piperate preturile...la esound sunt ceva mai ieftine chitarile si este si in bucuresti, dar faza aiurea e ca aduc numai pe comanda fara vreun avans si te obliga apoi sa o cumperi fara sa o probezi inainte...fie ca-ti place, fie ca nu :)

Link to comment
Share on other sites

:) stai calm, n-am de ce sa fiu suparat, sau ceva de genul asta... este ok ca mai sunt si alte optiuni si pareri, de aceea e forum. :)

 

 

ma refeream la chitara "fie ca-ti place, fie ca nu" ca daca o comanzi la e-sound trebuie sa o cumperi, chiar daca gasesti vreun defect pe ea sau altceva ce nu-ti place... eu am dubiul acesta, ca as vrea sa-mi copmand si eu o chitara hohner ... ai cumva idee daca este firma buna ? sunt chinezarii sau sunt germane (asa cum cred) ... si comparativ cu takamine cum sunt hohner? ma refer la chitrari pana in 900-1000 ron ... astept si eu un reply. ms

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.