www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mt-2 Modat


Guest
 Share

Recommended Posts

cunoaste cineva un nene din romania care stie sa modeze un boss mt-2 "metalzone"?

 

in ce constau modificarile? le stii exact?

 

pedalele boss sunt destul de greu de modificat deoarece au cablaje foarte "inghesuite"...daca mai are si doua cablaje cum are boss mz-2 (metalizer) atunci chiar ai nevoie de cineva priceput si rabdator :)

 

eu am avut batai de cap cu modificarea unor "mamuti" de genul ehx big muff pi sau ehx small stone...chiar daca pana la urma a fost ok, calitatea foarte slaba a cablajelor mi-a pus nervii la grea incercare...

Edited by gigimarga
Link to comment
Share on other sites

vezi www.robertkeeley.com

 

 

din ce inteleg de pe acolo, si pentru mt-2 sunt tot eternele modificari ale pedalelor boss: schimbi condensatorii de kko pe care-i folosesc ei cu unii mai buni si faci ceva modificari la clipping (bagi 2+1 diode 1N4148 in loc de 1+1 si/sau 1+1 LED-uri ca sa urle)...eu imi facusem la un moment dat un MXR Distortion+ care avea 6 tipuri de clipping si pentru fiecare tip puteai sa selectezi simetric/asimetric...

Link to comment
Share on other sites

Guest titus
am inca nam peste 2 saptamani imi iau un hughes&kettner 15DFX...nu intreba unde lam incercat ca lam incercat si pe ampuri bune si proaste chiar si pc ...

 

 

mt2 suna f bine prin amp-uri bune, dar pe astea proaste sau prin linie e inutilizabil.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.