www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Burzum Guitar Covers


Guest Cyberbob
 Share

Recommended Posts

Guest Cyberbob

Salutare la toti!

 

Acesta e si primul meu topic:)...ma numesc Laurentiu, dar puteti sa-mi spuneti toti Bob.

Am inregistrat 2 coveruri de la Burzum...si as dori sa stiu si parerea voastra.

 

Chitara, stagg (imitatie fender stratocaster) o am de aproximativ 7 luni, este si prima chitara de orice fel:) si am invatat sa cant singur, fara profesori.

 

Links: http://www.youtube.com/watch?v=VU-j6R9t6_M (Lost wisdom)

http://www.youtube.com/watch?v=x4B2T9SSaKE...feature=related (Naar himmelen klarner)

 

btw, mai pot canta inca vreo 10 melodii de la burzum:) daca aveti vreo preferinta, voi inregistra si voi posta aici.

 

Bob.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyberbob
Can I call you Steve?

 

It's not funny, Bob e porecla mea...d-asta v-am zis sa-mi spuneti asa...jeeez, nu asta conteaza.

Link to comment
Share on other sites

man nu suna prea bine...nu e o idee buna sa faci black cu un stratocaster (cu doze standard si single coil). cat despre piesa: felicitari ptr initiativa si incearca sa iti mai cauti niste oameni cu care sa faci un cover klumea k asa o singura chitara suna sec,cine nu stie piesele nu intelege nik.succes!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyberbob

stiu...problema e ca pedala mea e de toata jena...danelectro de 160 ron...ma chinui cu ea asa:)...in fine...as dori sa stiu daca vreti sa auziti si alte coveruri tot de la burzum si voi mai lucra la sunet sa nu mai sune chiar asa distorsionat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyberbob

daca ati vrea voi sa-mi ziceti la ce melodie de la burzum sa fac cover :) ..btw, am stat sa mai reglez ce se mai putea la pedala si se aude mai bine...e mai clar sunetul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Bobby

cred ca ai observat ca varg foloseste mai multe chitari nu?mai bine incearca niste piese unde apare o singura chitara.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyberbob

sure...war si spell of destruction o sa le postez maine, bineinteles pot si alte melodii mai dificile, de la alte trupe (cred ca voi incerca sa inregistrez SFU- Feasting on the blood of the insane)...insa am prins eu o admiratie pt Burzum:)...pt o calitate mai buna...nu stiu ce sa fac, nu dispun de scule prea bune.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cyberbob

Sa scap de Dunkel?!!! never!:)) e prima mea chitara...o sa ma bag in cosciug cu ea.

O sa inregistrez si the crying orc tot maine...

 

Cat despre dimmu si dark throne...o sa caut taburile si sa vad daca imi place:))...mie tre sa-mi pice pata pe o melodie sa o pot invata mai repede.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Guest burzumvv

Cant si eu la fel de 7 luni prietene, dar sincer sati spun, in prima luna am invatat melodia war, lost wisdom, etc. Ma gandeam ca poate reusesti ceva mai bine , dar nu ti-ai dat silinta.

 

mai bine incearca ceva mai simplu de la jhon petrucci.

Link to comment
Share on other sites

Cant si eu la fel de 7 luni prietene, dar sincer sati spun, in prima luna am invatat melodia war, lost wisdom, etc. Ma gandeam ca poate reusesti ceva mai bine , dar nu ti-ai dat silinta.

 

mai bine incearca ceva mai simplu de la jhon petrucci.

ceva primavaratic asa cum e un glasgow kiss nu?:)))))))) muhahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.