www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gãrâna Jazz Festival 2008


Cosu
 Share

Recommended Posts

sunetul lui Mike Stern zbiara a spx 90 de 15 ani.Chorusul ala e tipic.Avea si mibu pe vremuri spx 90,si la fel suna corusul

 

Cine a sonorizat festivalul?

Heinrich Schuster,cu backline local [acu daca nici in Timisoara nu este backline....]

La mixer a fost Deian,dar invitatii principali au venit cu sunetist.

Link to comment
Share on other sites

:) da, aveam spx90 II la o saptamana dupa ce aparuse "afara"! il foloseam extensiv pe vremea aia, atat in studio cat si in concerte (harmonizer, ping-pong delays si toate nazbatiile posibile, de venea lumea la mine dupa concert sa ma certe ca fac playback... :) )

 

mi-a placut enorm sunetistul ce a venit cu yellowjackets! eram cu ochii pe el la cantare. inca de la prima piesa a inceput sa sune totul "altfel". a modificat setarile la eq, compresoare si a panoramat altfel instrumentele. rezultatul a fost un extraordinar sunet 3D, clar si cu "balls" (nu ca baietii de pe scena n-ar fi avut si ei un "cuvant" de spus la asta...)!

Link to comment
Share on other sites

Guest Gabrel
mi-a placut enorm sunetistul ce a venit cu yellowjackets! eram cu ochii pe el la cantare. inca de la prima piesa a inceput sa sune totul "altfel". a modificat setarile la eq, compresoare si a panoramat altfel instrumentele. rezultatul a fost un extraordinar sunet 3D, clar si cu "balls" (nu ca baietii de pe scena n-ar fi avut si ei un "cuvant" de spus la asta...)!

 

Da, s-a "vazut"/auzit mana de profesionist - a sunat incredibil, parca se schimbase toata instalatia. Cred ca a fost atat cel mai bun recital, cat si cel mai bun sunet! :)

 

Prima "proba" video, ca sa zic asa: Victor Wooten - solo - prima parte:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.