www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Excursie La Mare


Guest bullygil
 Share

Recommended Posts

Guest bullygil

Salut:).M-am busit de urmatoarea dilema.Eu in vara asta...defapt, peste 2 saptamani, merg in Grecia in tabara.Si vreau sa imi iau si chitara.Acum...as vrea niste sfaturi(daca exista).In autocar, se poate lovi/crapa, chiar daca este in husa.Defapt...de lovit normal ca se poate, dar nu stiu, sunt anumite zone mai sensibile?Cum se pot proteja?Si la mare, se poate sa traga umezeala cutia acustica, si sa se deterioreze?Sper ca m-am expirmat corect, si sper sa intelegeti ce vreau sa spun :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am luat chitara pe autocar pana in turcia si pana in grecia si nu a patit nimic. Am tinut-o intr-o husa proel si sus deasupra mea la bagaje de mana si jos in cala. Doar sa ai grija cand va puneti bagajele sa nu o dai soferilor care vor sa "te ajute" si sigur o vor pune unde le pica lor pata. Am facut si eu asta si m-am trezit ca vroia sa puna si cateva genti peste ea:P atata timp cat nu sta nimic greu pe ea (asta daca nu ai toc) totul va fi ok. Si vacanta placuta :)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai stiu daca trebuie declarata la vama,inainte se platea taxa de import(avem producator de acustice in tara altefel nu era nevoie,la Reghin ma refer) in momentul cand intrai daca nu era declarata la iesire. E bine sa te interesezi care mai e treaba (poate intalnesti niste vamesi mai ciufuti si cu exces de zel)

 

...si nu era chiar mica taxa.

(dar nu mai stiu amanunte)

Link to comment
Share on other sites

Nu mai stiu daca trebuie declarata la vama,inainte se platea taxa de import(avem producator de acustice in tara altefel nu era nevoie,la Reghin ma refer) in momentul cand intrai daca nu era declarata la iesire. E bine sa te interesezi care mai e treaba (poate intalnesti niste vamesi mai ciufuti si cu exces de zel)

 

...si nu era chiar mica taxa.

(dar nu mai stiu amanunte)

 

Buna dimineata, si noi si Grecia suntem in UE :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.