www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutatima Cu O Informatie


Guest jupiter
 Share

Recommended Posts

Guest jupiter

salut ..in primul rand imi cer scuze ca nu am incadrat bine postul ...insa nu imi era permis in alta parte ,.,imi dadea error:( ...

 

AM O MARE RUGAMINTE...AM NEVOIE DE UN PROGRAM CU CARE SA FAC NEGATIVE ( in sensul ca ...scot vocea si imi ramane instrumentalul) majoritatea miau zis ca nu se poate insa uitatziva la exemplu asta :

 

live http://www.youtube.com/watch?v=0dLFCI_6vS0...feature=related

 

negativ

 

 

VAAAAA ROGG MULT DE TOT AJUTATI-MA !!!!!!!!!!

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

In primul rand ce ai auzit acolo pe youtube nu este un negativ obtinut cu "voice removal" ci este un negativ facut de la zero. Are pana si tempo diferit.

 

Dar ceva editare audio se poate face in privinta asta. Spre exemplu in adobe audition este o unealta numita "center channel extractor" care evident se bazeaza pe faptul ca vocea este aproape mereu pe mijloc, si ai sanse sa elimini partial sau total din linia vocala, evident impreuna cu alte instrumente/sunete situate in spectrul precizat si panoramate tot pe centru. Evident ca rezultatul va suna cam aiurea, dar pentru un karaoke in dormitor poate iti faci treaba. Sau poate vrei sa auzi mai clar un instrument de pe fundal. Poti elimina din sunetele care NU sunt pe mijloc, sau poti amplifica sau scadea anumite frecvente. Incearca un demo la adobe audition...

 

Ceea ce ai vazut pe youtube este probabil un negativ realizat intr-un studio, si cel mai rapid se face folosind midi, in cazul in care nu ai un studio si o orchestra pregatita sa iti cante imediat melodia respectiva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.