www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Another Jam Bites The Dust


Guest hututui
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

Blade Levinson Texas Standard Pro....... :) mersi pentru aprecieri....poate se mai joaca cineva cu bt-ul....zic... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

ok.

mie mi se parea cam scurt, de aia am zis sa fac toata piesa. in cazul asta am sa il lungesc (diseara, sa ajung acasa)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest hututui

intr-adevar, s-a mai facut jam pe bt-ul asta, nu am observat (si eu ma gandeam ca ies la interval cu un bt super misto... :) )

 

red, tu ai dreptate la faza cu "bites the dust" :) , dar ma gandeam ca poate imi dovedeste cineva ca nu am dreptate...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest hututui

bravo monyo, mi-a placut cum ai dezvoltat melodia si mi-a mai placut si interpretarea.

iti multumesc pentru participare.

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

versiune

 

 

 

@Monyo am mai ascultat si intradevar in legatura cu ce am discutat se dezvolta si tonul si interpretarea foarte frumos

 

Chitara " Vintage " V6 xy Willkinson , doze Willkinson splitate .

 

cu corzi vechi si innadita coarda D , inca n-am schimbat corzile poate aztazi ...

 

compresor cu "becuri" mai experimentez diferite becuri deocamdata am folosit doar doua tipuri in mare graba .Vreau sa pun becui dee 20mA si de 5mA in loc de cele actuale de 200mA ca sa am un raspuns mai rapid .

 

@hututui canta ceva cu tonul chitarei fara bazaitoarea aia infundata sa auzim sunetul , eu am doze "blade" singlecoil pe chitara

Reghin ce suna minunat , si am mai si confectionat doze "blade" , sunt ideale ptr doza bridge , ptr doza neck nu trebuie blade ci cu "suruburi" ca sa ramana brilianta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest hututui

mai bine mai tarziu decat niciodata! mi-a placut foarte mult varianta ta si mi-au placut si celelalte variante.

va multumesc tuturor ca v-ati "implicat" si ii mai astept si pe altii.

karpi, cred ca ai dreptate cu doele ptr blade, nu suna chiar cum vreau eu pe neck, poate imi recomanzi ceva. as vrea sa postez ceva cantat prin da5 (vox), scot niste tonuri incredibil de bune pentru ampul ala mic, care pare o jucarie, dar pe care nu il pot da la maxim in casa.

din nefericire, pentru inregistrari trebuie sa imi bag blade-ul prin voodu valve sau prin guitar port care nu redau aproape nimic din ce poate chitarusha aia...iar sa stau sa trag in casa cu microfonul de la amp, stim cu totii ca nu e o solutie...

vedem..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.