www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cinema Club


hihi
 Share

Recommended Posts

Mdap, nu te-a nominalizat nimeni dar vad ca te simti ceea ce e bine. Poate iti revii.

 

Si daca iti revii poate explici ce ai vrut sa spui cu lista aia trantita aiurea in tramvai.

Care-i schema? Ce vrei sa demonstrezi?

 

Din ce am vazut pana acum fiecare povesteste despre cate un film vazut recent care l-a impresionat si mai explica si cate ceva despre filmul respectiv.

Tu ai trantit o lista asa tam-nisam. Vrei sa fim impresionati sau ce?

Nu , ma refeream la iesirile tale excentrice .Nu stiu ce legatura ai facut intre intre intrebarea mea si faptul ca mi-as fi asumat vorbele tale de duh .Oricum , vad ca persisti .

Lista in cauza am facut-o pentru cineva care m-a rugat sa ii scriu ce filme am vazut recent si le am in calculator .Eu i-am scris toate filmele care le am in calculator cu toate ca o parte din ele nici nu am apucat sa le vad .

Mi-am amintit de acest topic si am zis ca sa o postez si aici , poate starneste ceva interes pentru cineva .

Pe cine sa impresionez ? Pe tine ? :w00t:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest andries.sara

bad education.a guid to recognize your saints.good night and good luck,underground.blow.kisses.kidulthood.chaos theory.cidade dos homens.dot the i

shortcuts Doar cateva:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Ca tot se vorbeste de filme 'muzicale' recomand:

 

Once: coloana sonora de nota 10, recomand pentru momentele cand va simtiti mai melancolici, nu e chiar genul de film la care sa te uiti pentru a te distra, pe tiparul clasic al filmelor 'indie'

 

La polul opus, un film vesel despre anii 70, suprarealist (bonus efecte vizuale), pe coloana sonora Beatles: Across the Universe

 

The Commitments: un grup de oameni diferiti legati doar de pasiunea pentru muzica, care vor sa readuca "soul-ul" in orasul lor. bonus pentru glumele amuzante si pentru muzica buna); despre muzicieni si cum e sa fii intr-o trupa

http://www.youtube.com/watch?v=9MN02oTCOT8

 

Almost Famous: l-am vazut de mai mult timp, imi amintesc ca a fost amuzant si placut, atmosfera: anii 70 din nou, muzica rock

 

Si un film asemanator, Good Vibrations, dar pe muzica punk. Tiparul e cam acelasi cu The Commitments, un tip care vrea sa reinvie muzica punk. are un iz de film 'indie', putin se aseamana cu Once din punctul asta de vedere

 

Ray: despre Ray Charles, actorul l-a jucat exceptional, bonus faptul ca Ray Charles chiar s-a vorbit cu Jamie Foxx deci filmul se vrea cat mai aproape de realitate

 

Good morning, Vietnam: voie buna, Robin Williams-- spune tot. unele glume nu le-am inteles, din pacate, dar filmul e bun

 

O sa mai adaug pe parcurs :)

Edited by iulia_i
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Recomand si eu Pirate Radio e belea filmul

 

Alt film cu muzica buna destul de bun la randul lui :)

 

Altul despre o formatie care incearca sa se reuneasca:

 

Si unul care precis nu o sa placa tuturor dar e super "fun"

 

Alte filme 'feeling good' pe care le recomand 100%

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha ha !

Pentru mine filmu' ăsta reprezintă ceva important ! ...

Când a apărut, tocmai eram într-un stres de-a mă lăsa de fumat [ a miliarda tentativă :P ] . Bomboane, plasturi dintr-ăia cu nicotină, vrăjeli...

Ei, filmu' ăsta a reușit să pună capacul ! Sau, vorba unui celebru, "punctele pe ü" :)

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

The expendables 3- mediu spre prost (arnold+ stalone il duc spre mediu) :))

Godzilla- foarte prost, tind sa cred ca toate filmele remake sunt proaste.

Bad Neighbours- comedie meh

The other woman- cand nu ai ce sa vezi il poti incerca, dar e "girly" l-am vazut la masa de pranz.

 

Tammy- ii bun comedie la fel si Sex Tape

Captain America- the winter soldier- mediocru- peste astea de mai sus, dar nu excelent.

 

 

Acu vad edge of tomorrow- 720 p. Spor la vazut filme.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Din seria de filme atat de proaste, ca devin amuzante, sugerez :

 

Zombeavers

 

https://www.youtube.com/watch?v=7onFrBK_hKE

 

Run bitch run

 

http://vimeo.com/2539009

 

Pana si trailere sunt amuzante in sinea lor. Iar din comediile celebre, am mai urmarit si comedia originala, din care au izvorat toate glumele din zilele noastre :

 

Cheech and Chong

 

https://www.youtube.com/watch?v=k2pXxHW1DHs

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

John Wick - two thumbs up. Un film fara intriga, care te tine atent. Misto imagine, sunet, miscare (coregrafie), CONCEPT. Un foarte misto film despre nimic.

Iar Keanu se misca binisor cand foloseste CAR cu pistolul...


Equalizer - misto ceasul lu' Denzel si obsesia pt a cronometra cacaturi. In rest...


Fury - bun, bine facut, misto Shia LaBuf asta, dus, da' misto, actorii stiu ce fac, scenariu interesant (razboi, da' realist), un fel de Sven Hassel cu americani. Nu-i rau. Brad Pitt e Brad Pitt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.