www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cinema Club


hihi
 Share

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

de vazut "1.0" si Clerks (1 & 2 + Mall Rats). In ultimele 3 sunt super dialoguri. Pentru ceva placut de vazut cat bei o bere Boondock Saints

 

 

Din seria Tom Waits e mult prea tare, Eugene Hutz face muzica si aruncam si o fata foarte foarte frumoasa si un joc per general bun va mai recomand si Wristcutters (A Love Story)

 

Edited by Symbolic
Link to comment
Share on other sites

Recomand calduros Atonement celor care vor sa vada o drama "puternica"...

Filmul este o ecranizare a unui roman de Ian McEwan, lansat de curand in Romania sub titlul de "Ispasire" (nu l-am citit inca, dar filmul este superb si cred ca ma va determina sa cumpar si cartea).

A luat un premiul Oscar, dar mai multe informatii gasiti pe IMDb.com >>> aici

atonement.jpg

Edited by Horil
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg exact ce ti-a placut la filmul asta. inafara de realizarea si imaginile impecabile e destul de slabut ca poveste. jocul e bun dar daca e povestea naspa nci nu ai ce sa joci. finalul e de toata jena

 

Tine de gusturi...

Eu am vazut altfel filmul si mi-a placut. Nu mi s-a parut povestea deloc slaba/superficiala. A fost un film bun atat ca si "drama de razboi" cat si ca "poveste de dragoste". Cat despre final, mi s-a parut a fi un fel de piesa de rezistenta, surprinzator, nu cred ca a fost deloc previzibil sau, eu stiu, banal. E emotionant, trist si tocmai acesta este farmecul filmului, dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Recomand: SAW IV

 

Filmul „Saw IV”, în regia lui Darren Lynn Bousman, a fost interzis în cinematografele din România. Decizia a fost luatã miercuri ºi aparține comisiei de rating, care i-a acordat producției calificativul I.M.-18-XXX - filme interzise minorilor ºi proiecției cu public.

 

suuuuper film!!!

Link to comment
Share on other sites

Iron Man. Foarte bun filmul. Diferit de ceea ce ma asteptam dar in mod placut. Extrem de bine realizat 9/10 ca mi s-a parut ca n-a pus accent pe niste chestii care mai trebuiau lungite si detaliate.

Am boala cu edituri in fiecare post...am vazut si Street Kings zilele astea. NU isi merita nota de pe imdb cu desavarsire. A fost o aiureala. Pe Keanu Reeves chiar nu-l prinde rolul si per total e aiurea, ii dau nota 6. Prefer un film cu adevarat frumos de actiune gen 80', 90' cu o poveste demna de acest gen de film.

Grindhouse - mi-am facut curaj sa-l vad. Extrem de funny, actiune buna, misto filmele si originale desi al 2-lea(i-am uitat numele) a fost prea simplu. 8 nota.

Edited by Kreatorul
Link to comment
Share on other sites

Sa NU va uitati la filmul The Weekend (2008)... pierdere de vreme si plictis garantat :) .

In schimb 10.000 BC este foarte tare, desi tinde spre un film de copii (sfarsitul este cam copilaresc ... cliseu).

Ca tot veni vorba de filme de copii am mai vazut si Horton hears a Who! , film animat realizat de cei care au facut si Ice Age. Mi s'a parut destul de bun, hehe... Jim Carrey face vocea personajului prinipal (Horton).

post-6300-1210709003_thumb.jpg

post-6300-1210709394.jpg

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

 

 

mie mi'a placut... Blackjack :D

zilele astea am vazut Apocalypto (al lui Mel Gibson - din 2006 parca) merita vazut filmul. Foarte tare filmat.

What happens in Vegas... (cu Cameron Diaz si Ashton Kutcher) - se putea si {mult} mai bine - final siropos si previzibil :)

Mad Money... interesant cum jefuiesc tipele banca :) (cu Katie Holmes)

Superhero Movie - umor sec... are cateva amuzante totusi

My Mom's New Boyfriend - interesant oarecum (cu Meg Ryan si Antonio Banderas)

post-6300-1211405531_thumb.jpg

post-6300-1211405537_thumb.jpg

post-6300-1211405544_thumb.jpg

post-6300-1211405549_thumb.jpg

Edited by razvanciub8a
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Wanted http://www.imdb.com/title/tt0493464/

Nu stiu ce vede lumea la filmu' asta de ii da note asa mari. E pur si simplu brainless. Defapt tinand cont ca internetu e plin de dorky guys iar in film e vorba de un dork care ajunge mare asasin e de inteles ca au si ei aspiratii de genu' si ii dau nota mare. A mea ar fi 6.5

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

L-am postat si la "filme speciale" dar cred ca isi merita locul si aici:

 

Un film tare... si este legat de muzica. Il recomand calduros!

sweet%20lowdown.jpg

Sweet and Lowdown - 1999 - Woody Allen - o buna comedie.

Povestea lui Emmet Ray, cel mai bun chitarist al vremii in anii '30(fictional)... inafara unui tigan din Franta. Filmul este chiar fain, plin de umor si romantic pe alocuri, personajul fiind unul exceptional.

Wanna go to the dump and shoot some rats, ey?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Alte filme "bune", care mi-au placut si pe care le recomand calduros:

 

1.Unul romantic, Love Actually, foarte frumos si bine realizat, compus din circa 6(?!) povestiri de dragoste cu happy ending in majoritate, care se intretaie intr-un univers britanic in perioada Craciunului.

Unul dintre cele mai frumoase filme romantice pe care l-am vazut! I-am dat nota 8 din 10, pe iMDB unde are o medie de 7.8, daca tine cineva cont de asta.

htmlimport_Love_actually.jpg

 

2. Un mare clasic, ecranizare a romanului "Zbor deasupra unui cuib de cuci" - One Flew Over the Cuckoo's Nest, cu actori precum Jack Nicholson si Danny DeVito, realizat in 1975. Dupa parerea mea, un foarte bun inceput pentru a citi si romanul - eu asa procedez intotdeauna cand vine vorba de ecranizari/romane, vad mai intai filmele si apoi citesc cartea, niciodata n-am fost dezamagit. Subiectul este viata intr-un spital de psihiatrie, ospiciu, in fine, unde un anume pacient schimba viata celorlalti si are un efect mult mai "terapeutic" asupra lor decat avea pana la acel moment conducerea spitalului si doctorii de-acolo. Film presarat cu emotie, umor, dramatism, foarte "adanc"!

one_flew_over_the_cuckoos_nest_ver1.jpg

 

Vizionare placuta!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Raskolnikov
L-am postat si la "filme speciale" dar cred ca isi merita locul si aici:

 

Un film tare... si este legat de muzica. Il recomand calduros!

sweet%20lowdown.jpg

Sweet and Lowdown - 1999 - Woody Allen - o buna comedie.

Povestea lui Emmet Ray, cel mai bun chitarist al vremii in anii '30(fictional)... inafara unui tigan din Franta. Filmul este chiar fain, plin de umor si romantic pe alocuri, personajul fiind unul exceptional.

Wanna go to the dump and shoot some rats, ey?

 

Django :)

Link to comment
Share on other sites

Ieri am vizionat:

 

Wall-E (plictisitor - la fel ca si jocul pentru PC)

10,000 BC (total neinteresant; oamenii cavernelor+mamuti+tigri cu colti de sabie+cai+vrajitori+sclavi+desert+africani=un amestec plictisitor :))

The Dark Knight (poate cel mai bun film din seria Batman)

Iron Man (filmul asta chiar mi-a placut) :)

KungFu Panda (l-am revazut - la fel de amuzant ca si intaia oara)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.