www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabulaturi GP la melodii romanesti


Adi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bai oameni

da se tot auzea de un strigat de la trooper complet (adik cu solo, cu toate alea :) )

si s'a cam dus pe apa sambetei.. :|

inca o rugaminte

solo de la Lacrima, tot de la trooper

Link to comment
Share on other sites

bai oameni

da se tot auzea de un strigat de la trooper complet (adik cu solo, cu toate alea :) )

si s'a cam dus pe apa sambetei.. :|

inca o rugaminte

solo de la Lacrima, tot de la trooper

dar de ce va axati numai pe melodiile vechi ? incercati si dastea noi.. de pe trooper 2004. (posedat, vant calator etc). sunt usoare si frumoase :)

Link to comment
Share on other sites

pai c sa ma mai oftic cu altele cand nici p'astea veki nu le'am rezolvat?! :)

(incerc sa le iau intr'o ordine, k altfel ma pierd de tot; e o kestie personala :) )

Link to comment
Share on other sites

hello ppl..am facut si io un tab la umbra marelui urs:P, solou` acela de double`six l`am auzit intr`o versiune live si mi s`a parut ca suna super misto. inca nu e terminat...ptr ca mai vreau sa scot si electrica de pe fundal a versiunii de studio(hehe am de lucru:P).so, sugestii corecturi and stuff are welcomed

in_umbra_marelui_urs.gp4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Baumwolle

Tab n-as putea sa fac acum, insa iti pot spune acordurile:

 

G D Em C, cu mici inflorituri pe Em si C, pentru a da culoarea melodiei.

Link to comment
Share on other sites

Cam asa ii...fata verde e masura de 6/8,la strunga nu is chiar asa acordurile si masura e tot mixta (tot 6/8 daca nu ma insel),dar nu sunt rele.Negru Voda insa e foarte bine lucrat si in masura de 3/4.

Edited by free62
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest Impaler

Y'alright, lads? Inspirat de super concertul Trooper de aseara, am transcris niste balade de-alea de va ung la suflet instantaneu. Coiot rulz.

 

 

Amintiri :

Umm...realitatea e ca acordurile-s ok,desi nu prea ma coafeaza Bm ala,acordat cu un semiton mai jos sau nu, dar...suna ok in rest.Dar ce ne facem cu soloul si introul la Amintiri ? Can u do that as well ? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Amintiri :

Umm...realitatea e ca acordurile-s ok,desi nu prea ma coafeaza Bm ala,acordat cu un semiton mai jos sau nu, dar...suna ok in rest.Dar ce ne facem cu soloul si introul la Amintiri ? Can u do that as well ? :)

 

:) Improvizezi. Crezi ca Balaurul are idee ce canta? Probabil ca da, dar nu conteaza daca nu suna exact ca el. Cel mai probabil e ca si el improviza cand compunea cantecul (adica solo-ul, ca Coiot l-a compus) si dupa aia a retinut treaba. Deci, fa-ti propriul solo: dai repede cu pana flamenco-style si presto!

 

Apropo, nici n-ar fi trebuit sa fie taburile astea aicea, intrucat topicul se cheama Taburi GP la melodii romanesti. Ei, asta e.

Link to comment
Share on other sites

Guest Impaler

:) Improvizezi. Crezi ca Balaurul are idee ce canta? Probabil ca da, dar nu conteaza daca nu suna exact ca el. Cel mai probabil e ca si el improviza cand compunea cantecul (adica solo-ul, ca Coiot l-a compus) si dupa aia a retinut treaba. Deci, fa-ti propriul solo: dai repede cu pana flamenco-style si presto!

 

Apropo, nici n-ar fi trebuit sa fie taburile astea aicea, intrucat topicul se cheama Taburi GP la melodii romanesti. Ei, asta e.

 

 

Sa vezi ce solo fac la Amintiri,o sa se roage trupetii de mine sa le dau eu tabu :):)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.