www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabulaturi GP la melodii romanesti


Adi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest everlast_fender

Balaure, e minunat sa te avem printre noi! te asteptam nerabdatori cu taburile!

 

PS: Deabia astept concertu din Big Mamou

Link to comment
Share on other sites

avetii careva guitar pro 5(versiunea full) :( ???k cik suna real si la demo nu merge faza cu sunete reale...dak are cineva sami ziceti k va dau emailu meu....by da way,cred k o sa pun taburile cu folclor si jocul ielelor(compact) maine.....rock on dudes :):):)

Am Guitar Pro 5 si intr-adevar poti sa faci un tab sa sune beton. Nu l-am testat insa foarte mult. Kit-ul are vreo 170 MB asa ca nu stiu cum te-as putea ajuta. Eu l-am dat jos de pe net. Nu sunt acasa acum si nu am link-ul insa poti sa ti-l trimit zilele urmatoare daca nu il gasesti tu intre timp. Eu l-am gasit cu Google si are si Crack B). Mai poti folosi si bittorrent-ul.

 

Cred ca am Phoenix - Anotimpul 5 (complet) in format gp4 sau power tab. O sa verific daca cineva e interesat.

 

Keep up the good work ;)

 

 

De fapt cred ca Anotimpul 5 il am fara partea de tobe.

Link to comment
Share on other sites

Guest seraphx

Am Guitar Pro 5 si intr-adevar poti sa faci un tab sa sune beton. Nu l-am testat insa foarte mult. Kit-ul are vreo 170 MB asa ca nu stiu cum te-as putea ajuta. Eu l-am dat jos de pe net. Nu sunt acasa acum si nu am link-ul insa poti sa ti-l trimit zilele urmatoare daca nu il gasesti tu intre timp. Eu l-am gasit cu Google si are si Crack :). Mai poti folosi si bittorrent-ul.

 

Cred ca am Phoenix - Anotimpul 5 (complet) in format gp4 sau power tab. O sa verific daca cineva e interesat.

 

Keep up the good work :(

De fapt cred ca Anotimpul 5 il am fara partea de tobe.

man felicitari :) ,dar cred ca nu ar trebui sa zici p forum ca e luat dp net :) si cum l`ai luat, asta fa`o pe privat(nu ma intereseaza pe mine stiu ca suntem romani si etc da nah B) rules are rules i think ) ca am inteles ca sunt niste reguli in legatura cu pirateria pe forum , anyway sa postezi si tu phoenixu ca sunt curios cum suna

 

ps. sper ca nu te`am suparat am facut decat o observatie

Edited by seraphx
Link to comment
Share on other sites

man felicitari :) ,dar cred ca nu ar trebui sa zici p forum ca e luat dp net :) si cum l`ai luat, asta fa`o pe privat(nu ma intereseaza pe mine stiu ca suntem romani si etc da nah :) rules are rules i think ) ca am inteles ca sunt niste reguli in legatura cu pirateria pe forum , anyway sa postezi si tu phoenixu ca sunt curios cum suna

 

ps. sper ca nu te`am suparat am facut decat o observatie

no problem greseala mea
Link to comment
Share on other sites

Va salut. Iaca niste chestii la care lucrez eu. Varianta txt la Inca o lupta e pentru Balaur, sa-mi zica daca sunt aproape sau aberez.

 

trooper_inca_o_lupta.gp4

zob_vrei_altfel.gp4

trooper_inca_o_lupta.txt

Bai nu trebuie sa le faci 100% la fel cum le face Balauru'. Important e sa sune bine. Din cate aud eu, suna bine.

'Ai norock Balaure .. te asteptam cu taburile alea :)

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Iata inca vreo doua. Ceruse cineva Compact mai demult. Nu stiu de ce am facut gp4 la Voltaj, ca puteam pur si simplu sa scriu acordurile. Apropo de asta, refrenu incepe cu F#, dar am uitat ce urmeaza. Vad mai incolo.

 

voltaj_erou.gp4

compact_cine_esti_tu_oare.txt

 

Am zis sa-mi incerc si eu norocul la Strigat, desi mi se pare ca cineva deja a postat varianta asta.

 

alt_strigat.gp4

Edited by domnul Rig
Link to comment
Share on other sites

am mai facut ceva taburi,dar vesnica mea problema e ca inca nu am net acasa,acum is la ora de info :) ...am facut folclor(luna amara),compact(jocul ielelor),tanagra noise(luna amaratari ca muntii(trooper),si cred ca am mai facut ceva pe acolo,parca trooper-cum vreau eu,si nu mai stiu ce.azi dak pot pun primele doua,k i le-am dat cuiva cu net :) si sper sa le pun...nici nu stiu de ce taburi sa ma apuc,mai ma uit la cereri... :)

Link to comment
Share on other sites

am adus taburile...cum vreau eu de la trooper e incomplet,strunga e numa introul si inca un pic,la tanagra noise nam terminat tobele...si solouri nam facut deloc ca mia fost lene :) ...da lasa ca dak fac rost de guitar pro 5 o sa ma apuc de ceva solouri...enjoy the tabs...

Compact___Jocul_Ielelor.gp4

Jingle_bells.gp4

Luna_Amara___Folclor.gp4

Luna_Amara___Tanagra_Noise.gp4

Phoenix___Strunga_intro_.gp4

Treceti_batalioane_romane_Carpatii.gp4

Trooper___Cum_vreau_eu.gp4

Trooper___Tari_ca_muntii.gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

am adus taburile...cum vreau eu de la trooper e incomplet,strunga e numa introul si inca un pic,la tanagra noise nam terminat tobele...si solouri nam facut deloc ca mia fost lene :) ...da lasa ca dak fac rost de guitar pro 5 o sa ma apuc de ceva solouri...enjoy the tabs...

Esti Fenomenal omule!!! Tine-o tot asha

Link to comment
Share on other sites

Esti Fenomenal omule!!! Tine-o tot asha

 

mersi ma omule...am mai venit cu ceva taburi...am corectat niste powerchorduri de la ego,am bagat introul de la stare de gratie-luna amara(nush dak ii bun),am terminat tobele de la tanagra noise,am bagat introul de la strunga-pheonix,am terminat tabu de la cum vreau eu-trooper,am incercat introurile de la ozosep si sunetul mai tare-vita de vie,si pt.k am vazut k va cam chinuiti cu strigat,l-am facut pana la partea de solo;mi se pare k o iesit destul de bine avand in vedere k nam avut kitara la mine:P...

Luna_Amara___Ego_nr.4.gp4

Luna_Amara___Stare_de_gratie.gp4

Luna_Amara___Tanagra_Noise.gp4

Phoenix___Nunta.gp4

Trooper___Cum_vreau_eu.gp4

Trooper___Strigat.gp4

Vita_de_vie___Ozosep.gp4

Vita_de_vie___Sunetul_mai_tare.gp4

Link to comment
Share on other sites

am adus taburile...cum vreau eu de la trooper e incomplet,strunga e numa introul si inca un pic,la tanagra noise nam terminat tobele...si solouri nam facut deloc ca mia fost lene :) ...da lasa ca dak fac rost de guitar pro 5 o sa ma apuc de ceva solouri...enjoy the tabs...

 

Frate.. nu stiu cine esti.. dar tabul la Tari ca muntii l-am facut eu.. Probabil ca l-ai luat de pe odc sau ceva de genul. Oricum.. refrenul nu e bun si nici bridgeul. Doar ca m-am chinuit un pic la tobe :)

PS: felicitari pentru celelate taburi :)

Edited by hihi
Link to comment
Share on other sites

Guest Firebrand

la Luna Amara stie cineva acordurile? :) k am auzit k piesa e pe acorduri....in afara de doua mici solo-uri (chitara si trompeta) ....sau si un guitar pro tab e bun :)

Edited by Firebrand
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

In primul rand, nu "e", ca "e" mai multe.In al doilea rand, cauta pe topic, sunt niste tab-uri foarte frumos facute.

Link to comment
Share on other sites

ma tabul de la trooper lam facut eu 100% probabil k doar seamana prea mult...nici nam net akasa net si nam timp sa caut pe odc...deci sigur numai seamana,sorry...si apropo am facut si solourile,si am pus akuma tabu,stiu k refrenu nui prea bun,da nuu ma prea descurc cu harmonics...need_weed stiu k ii cam ciudata masura,da o sa o refac in alt tempo,si oricum incepe de pe B,si nu de pe E....sorry raul gheba da nam piesa,kand fac rost poate fac tabu....am facut o imbunatatire la asfalt la bas mai ales si ceva la kitara,soloul tot suna varza

 

ma tabul de la trooper lam facut eu 100% probabil k doar seamana prea mult...nici nam net akasa net si nam timp sa caut pe odc...deci sigur numai seamana,sorry...si apropo am facut si solourile,si am pus akuma tabu,stiu k refrenu nui prea bun,da nuu ma prea descurc cu harmonics...need_weed stiu k ii cam ciudata masura,da o sa o refac in alt tempo,si oricum incepe de pe B,si nu de pe E....sorry raul gheba da nam piesa,kand fac rost poate fac tabu....am facut o imbunatatire la asfalt la bas mai ales si ceva la kitara,soloul tot suna varza

Trooper___Tari_ca_muntii.gp4

Luna_Amara___Asfalt.gp4

Link to comment
Share on other sites

ma tabul de la trooper lam facut eu 100% probabil k doar seamana prea mult...nici nam net akasa net si nam timp sa caut pe odc...deci sigur numai seamana,sorry...si apropo am facut si solourile,si am pus akuma tabu,stiu k refrenu nui prea bun,da nuu ma prea descurc cu harmonics...need_weed stiu k ii cam ciudata masura,da o sa o refac in alt tempo,si oricum incepe de pe B,si nu de pe E....sorry raul gheba da nam piesa,kand fac rost poate fac tabu....am facut o imbunatatire la asfalt la bas mai ales si ceva la kitara,soloul tot suna varza

 

ma tabul de la trooper lam facut eu 100% probabil k doar seamana prea mult...nici nam net akasa net si nam timp sa caut pe odc...deci sigur numai seamana,sorry...si apropo am facut si solourile,si am pus akuma tabu,stiu k refrenu nui prea bun,da nuu ma prea descurc cu harmonics...need_weed stiu k ii cam ciudata masura,da o sa o refac in alt tempo,si oricum incepe de pe B,si nu de pe E....sorry raul gheba da nam piesa,kand fac rost poate fac tabu....am facut o imbunatatire la asfalt la bas mai ales si ceva la kitara,soloul tot suna varza

 

Acum vad ca ai postat alt tab.. asta e facut de tine nu mai zic nimic. Felicitari pentru solouri, sunt destul de apropiate de cele reale :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.