www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabulaturi GP la melodii romanesti


Adi
 Share

Recommended Posts

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am si o rugaminte ... vreau tab-ul de la Alexandru Andries - Lista noastra de bucate... stiu ca nu multa lume asculta dar poate stie careva :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ibanez Man

Am cautat in draci un tab de la Taxi - Cortina de fier. Nu neaparat gp, un ascii ceva, dar n-am gasit nimic. Nu stie nimeni piesa pt chitara?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

buna ziua tuturor! as avea si eu cateva rugaminti, evident legate de chitara. am tot cautat pe net, dar nu am gasit vreo varianta de fingerpicking pentru

-"in umbra marelui urs"(pheonix)

-"mai ramai putin"(conexiuni)

-"tu"(conexiuni)

are cineva? mi-as dori tare mult sa pot canta aceste melodii, dar sunt inca incepatoare si nu pot sa-mi dau seama singura care sunt ciupiturile....

Link to comment
Share on other sites

Hi everyone,

 

E primul meu post pe forumul RGC. M-am inscris mai demult, dar pana acum m-am multzumit sa citesc. Am postat acum, pentru ca vad ca lumea e interesata de taburi Trooper.

 

Am promis inca din vara ca o sa punem nishte taburi pe trooper.ro, dar nu am gasit timp pana acum decat pentru solo-ul meu de la "Dorinta". Scrietzi aici ce va intereseaza exact shi se face. Direct de la sursa, ca sa nu fie nici un dubiu. Acum facem nishte imprimari, trebuie sa iasa un EP la inceputul lui 2006, dar promit ca ma ocup.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

Hi everyone,

 

E primul meu post pe forumul RGC. M-am inscris mai demult, dar pana acum m-am multzumit sa citesc. Am postat acum, pentru ca vad ca lumea e interesata de taburi Trooper.

 

Am promis inca din vara ca o sa punem nishte taburi pe trooper.ro, dar nu am gasit timp pana acum decat pentru solo-ul meu de la "Dorinta". Scrietzi aici ce va intereseaza exact shi se face. Direct de la sursa, ca sa nu fie nici un dubiu. Acum facem nishte imprimari, trebuie sa iasa un EP la inceputul lui 2006, dar promit ca ma ocup.

CE TARE E FORUMU ASTA! DACA SI "BALAURU'" POSTEAZA AICI. CHIAR ESTI THE BALAURU'? CEL MAI BUN CHITARIST DE ROCK ROMAN AL MOMENTULUI?

Link to comment
Share on other sites

Guest littleP

m-ar interesa si pe mine un tab la phoenix - negru voda......am gasit ceva pe net dar sunt de toata jena si nu sunt complete :) si inca nu am experienta sa gasesc notele la chestii destul de repejoare :)

Link to comment
Share on other sites

"pt orice tab complet primesti o bere" (zise cosu) ...cosuuuuu...stii tabu ala de pe mysongbook.com de la ziua vrajitoarelor? eh - io l-am facut :) . pt ala cate beri primesc :) ca are o gramada de downloaduri si e si corectat si recorectat :) . si ala de la lenny kravitz - it ain't over 'til it's over...eh tot d mine e facut :( ...pt asta cate beri primesc? B)

Edited by _Theo_
Link to comment
Share on other sites

Daca dai click pe link si citesti o sa observi ca e vorba de PIESE ROMANESTI.

Oferta nu este retroactiva.

Oricum felicitari pentru tab.

eh asta e :) ...ma apuc din nou de facut taburi :) ...multa muca frateeee....

Link to comment
Share on other sites

Catre Balauru' ... poporul vrea urmatoarele: Amintiri, Strigat, Inca un strigat, Tari ca muntii... :)

 

OK, ma apuc. Le fac in Power Tab Editor, sper sa nu fie vreo problema. Am facut deja solo-ul meu de la "Dorintza". Vreau sa inauguram o sectziune de tab-uri pe trooper.ro shi sa am timp sa scriu cat mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

scrie balaurul aici?ba da-ma dreacu...sunt putin vexat...in fine,abia astept taburile,ca nu-mi ieseau de nici o culoare

exact asta ziceam si eu!! inseamna ca eu nu prea am ce cauta aici. Partea mijto e ca nu o sa ne mai trezim cu 50 de mii de vresiuni la introul strigat si vom avea... originalele de la "sursa".

Domnule balauru' respectele noastre!

(si vezi poate le faci si in format guitar pro )

Link to comment
Share on other sites

Ufff... Ma fastacesc tot cand vad ce se scrie pe aici. C'mon, sunt atatzia chitarishti buni pe forumul asta shi in tzara asta. Sunt un simplu forumist RGC shi ma bucur sa discut cu oameni serioshi despre pasiunea noastra comuna.

 

Am scris deja riffurile de la "Tari ca muntii". Trebuie sa ma apuc de solouri shi nu am tragere de inima :)

Ashtept sa se mai stranga cateva inainte sa le urcam pe site. Oricum, o sa fie multa bataie de cap cu ce voi pune acolo.

 

@ Raul: Nu le fac in Guitar Pro, pentru ca nu cunosc programul shi lucrul la piesele noi ma impiedica sa ii aloc timp de deslushire. Scriu tab-uri la categoria "shi altele", ma descurc oarecum in Power Tab shi atunci prefer sa cashtig timp folosindu-l pe acesta. Sunt sigur ca va fi ok shi asha - nu shtiu cum suna score-urile play-ate cu GP spre deosebire de PT, dar, oricat de nashpa ar putea sa sune in PT, notele de pe partitura sunt alea care trebuie shi ar trebui sa sune 1 la 1 cantate cu chitara.

Link to comment
Share on other sites

@ no_name dude,te felicit pentru taburi,e bine ca te-ai apucat de ele ... dar vezi ca mi se par ca acordurile de la intro-ul de la ego nr. 4 sunt nitel bulite ... undeva in loc de re minor e de fapt fa major , sau asa ceva . nu is sigur momentan, dar cum imi recuperez albumul (stiam ca nu e bine sa dai imprumut ) verific si-ti zic exact... keep up the good work !

Edited by serban
Link to comment
Share on other sites

mai intreb o data (ca celelalte melodii le-am gasit) are cineva "mai ramai putin" de la conexiuni (neaparat cu ciupituri)...va rog frumos

Link to comment
Share on other sites

n-ar fi frumos sa faceti un thread separat pt taburile astea? si sa ramana asta doar pt request-uri si comentarii. sa nu mai stea omu sa caute prin zeci de pagini un tab (e doar o sugesie)

Link to comment
Share on other sites

scuze de deranj, need_weed, dar forumul zice tabulaturi GP la melodii romanesti, asa ca m-am gandit ca poate gasesc pe aici ceea ce aveam nevoie...nu de alta, dar am tot cautat pe google si pe siturile cu taburi si nu am gasit...ma rog...la calculatorul meu s-a inventat start->find...ti-l recomand si tie...pt ca asta intrebat daca are cienva (pe calculator) taburile de la melodiile alea...te duci acolo, la find (la tine poate e search) scrii numele fisierului ep care il cauti, sau ceva lasi calculatoru sa lucreze...deci nu cauti tu, cauta calaculatoru...oricum...speram sa gasesc si eu ceva relativ simplu, dar vad ca majoritatea de pe aici sunt mutl prea profesionisti ca sa auda cand cineva mai neexperimentat le cere ajutorul...

Link to comment
Share on other sites

scuze de deranj, nadi, dar nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic...vorbeam tocmai de discutii de genu asta gasindu-se intre pozturile in care sunt atasate tabulatirule...si cauta tu pe tot internetu tabulaturi gp la melodii romanesti ca n-o sa gasesti :) cat despre chestia cu profesionalism....cineva neexperimentat...ajutor...bullshit

Link to comment
Share on other sites

scuze de deranj, nadi, dar nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic...vorbeam tocmai de discutii de genu asta gasindu-se intre pozturile in care sunt atasate tabulatirule...si cauta tu pe tot internetu tabulaturi gp la melodii romanesti ca n-o sa gasesti :) cat despre chestia cu profesionalism....cineva neexperimentat...ajutor...bullshit

Need_weed fii pe faza :) E pe cale sa se intample ceva.

BTW zi-mi cum sa iti trimit berea aia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Raul Gheba

Hey lume care se incumeta sa faca un tab " Celelalte cuvinte-lupii" ( si ma uit in primul rand la need_weed) As da si eu o bere doua... trei...

Link to comment
Share on other sites

I-o dau eu lunea viitoare - doar sa stiu daca sa fie Stella sau Stella NA :)

da chiar asa...omu zice ca da berea da nu zice ca o sa cantam in acelasi concert...ntz ntz! abia astept :):D:D :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.