www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tabulaturi GP la melodii romanesti


Adi
 Share

Recommended Posts

Impreuna cu Preo am pierdut niste timp si am transpus in guitar pro melodia Iris - Mirage. Ne-am bazat pe tab-ul de pe acroduri.go.ro pt riff-urile principale. Tobele zic eu ca le-am facut destul de bine, dar nu sunt exacte in cateva locuri. Nu va lasati pacaliti de faptul ca eu postez tab-ul, de fapt preo a muncit mai mult decat mine.

 

Asteptam comentarii, revizuiri si alte gp-uri.

Iris___Mirage.gp4

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

intr-adevar, asteptam si alte taburi guitar pro ale melodiilor romanesti (vis-a-vis de basisti - astept ceva de la phoenix). de asemenea orice corectura asupra tabului (sau asupra taburilor, penrtu viitor) este binevenita.

sper sa va placa si sa il gasiti util :)

Link to comment
Share on other sites

Impreuna cu Preo am pierdut niste timp si am transpus in guitar pro melodia Iris - Mirage. Ne-am bazat pe tab-ul de pe acroduri.go.ro pt riff-urile principale. Tobele zic eu ca le-am facut destul de bine, dar nu sunt exacte in cateva locuri. Nu va lasati pacaliti de faptul ca eu postez tab-ul, de fapt preo a muncit mai mult decat mine.

 

Asteptam comentarii, revizuiri si alte gp-uri.

 

E fain facut. Bravo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stie cineva piesa TOAMNA de la Cargo(Spiritus Sanctus)

Tare faina e si pacat sa nu am tabul si nici urechea nu ma ajuta sa-mi dau seama cum e.

Daca stiti vreunul piesa va rog sa bagati aici tabul

Link to comment
Share on other sites

Hihi, ideea nu era neaparat sa facem tab-uri care nu exista ci sa facem taburi GP. Dupa cum vezi si in asta care l-am postat am tab-uit si basul si tobele si parti de chitara care nu erau pe acorduri.go.ro. Astfel cineva care vrea sa invete melodia are totul la dispozitie inclusiv backing. Taburi se gasesc destule, dar majoritatea au doar niste acorduri trantite acolo... E altceva sa pti canta o melodie avand acompaniament, fie el si MIDI.

 

Cat despre Trooper... ar fi o idee. Deocamdata vreau cand imi fac niste timp sa tab-uiesc Negru Voda. Am inceput-o dar o sa necesite ceva munca la linia de tobe. E totusi Tandarica :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O serie noua de gp4-uri. Nu sunt facute de mine asa ca nu ma injurati daca nu va plac. Poate se mai hotaraste cineva sa mai produca :)

Cargo___Spiritus_Sanctus.gp4

Cargo___Ziua_Vrajitoarelor.gp4

Zdob_Si_Zdub___Zdubi_Baieti_Tari.gp4

Phoenix___Mama__Mama.gp4

Vama_Veche___Epilog.gp4

Vama_Veche___Nu_Am_Chef_Azi.gp4

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Guest DeathWarden

bai am facut si eu tab la somn bizar. cred k e facut bine insa la solo nu am reusit sa fac toba si basul pt k leam scris dar sunau aiurea, asa k dak vretzi incercati si voi si la unele parti nujt dak e complet basul.

Iris___Somn_Bizar.gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

lol, da kiar, doru dumitrescu e fostu meu prof de mate :) modificatzi si voi numele acolo. ps:hihi basu nu e kiar asa varza doar k probabil lipsesc cateva note, iar la solo am scos, am si scris dar suna "intrerupt" nujt de ce :) kinuiti-va si voi :)

Link to comment
Share on other sites

mda.. am scos tabul (partial) de la Trooper - Desant. Refrenul nu suna deloc ca in melodie, dar sunt de parere ca notele cam alea sunt. Oricum.. eu nu prea am rabdare sa stau sa scot astea, asa ca daca vreti, mai scoateti si voi in continuare :).

PS: Am facut doua variante la melodie, una cantata in do# si una re, pentru ca mi se pare ca trecerea din do# in mi (pe powerchorduri) mi se pare ca suna fals :). O sa vedeti voi :)

Trooper___Desant.gp4

Trooper___Desant_DO_.gp4

Link to comment
Share on other sites

Guest DeathWarden

comentarii la somn bizar plz. de fiecare data cand postez ceva facut de mine nimeni nu cometeaza... nici la mel cantate de noi nu comenteaza nimeni... plz comentatzi k sa stiu si eu pe unde ma situez :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.