www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imaginativa un stil de muzica uitandu-va la monstruozitatile astea :(

Mie unu nu-mi vine altceva in minte decat Petre Geambasu, Savoi, si alte "bãlãrii" B)

ok cu restul, dar la Parker am o retinere. am vut ocazia sa pun mana pe una si m-a uns la suflet in ce fel suna si in ce fel iti "curgea" mana pe ea (abanos). aspectul ramane discutabil.

 

Haha, apropo, tipul de Savoy (stiti voi, domnul gras cu un fel de afro) sta cu mine pe strada, ma mai ciocnesc de el cand ma duc sa iau paine de la magazinul de la colt.

stai in Tomis 2? :)

 

Pentru impatimitii de Gundam. Arata hidos si au si efecte sonore incluse si colac peste pupaza sunt facute de esp :)http://www.espguitars.co.jp/gundam/

A da costa spre 1000$ :)

te-ai risca sa iesi la o cantare pe strada in Irak? la facut un ban cinstit, nu altceva.

Link to comment
Share on other sites

Prima mea chitara :

http://www.cheesyguitars.com/ural.html

 

:))

VAleeeu .... chitara aia a ta a fost prima electrica pe care am pus mana .... acu multi multi ani .... inainte sa ma apuc de chitara .... Sa stii ca a fost o chitara postita rau :)) !!! Dar sa stii ca nu era rea , comparativ cu alte scanduri :)

Link to comment
Share on other sites

check these out... pe langa astea, chitarele de la steinberger mi se mai par hidoase rau... telecasterul la fel, jaguar, mustang... si in general toate headless.....n'am gasit pana acum nici un model de chitara sau bas headless in care lipsa headstockului sa arate frumos...

Sorry de offtopic da' nu ma pot abtine... :):(:)

 

Tu ti-ai pus poza aia ca sa fi in simbioza cu chitarile? :)

Link to comment
Share on other sites

VAleeeu .... chitara aia a ta a fost prima electrica pe care am pus mana .... acu multi multi ani .... inainte sa ma apuc de chitara .... Sa stii ca a fost o chitara postita rau :)) !!! Dar sa stii ca nu era rea , comparativ cu alte scanduri :)

 

chitara aia a fost plimbata rau ... a fost si pe la talpa ... si apoi pe la jihad .... si dupa aia a ajuns la mine .... vai de capu meu !!! imi aduc aminte ca aveam vreo 3 freturi lipite cu superglue si nush din ce dracu' era facuta dar am scapat-o de nu mai stiu cate ori si pe ciment, si nici macar nu se zgaria :) ... sa nu mai zic ca era uzina de brum si avea un coi de nu auzeai nimica de pe mi-u subtire decat pe o singura doza ... daca erai foarte, FOARTE atent ....... bine ca am scapat de ea !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gibson SG :) (din cauza formei) in rest chitara e superba B) si ahh PEAVEY :)

nu-ti place sg'ul? :)

blasfemie ;)

mie mi se pare una dintre cele mai superbe chitari...

pe lista viitoarelor achizitii:SG standard ;)

dar cred ca foarte viitoare :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Izzy Waan

nu imi place forma de tele nici sa ma batzi... si nici dupa aia de strat nu ma omor... imi plac coarnele ascutzite la chitari

 

 

.....poor lost soul.......

Link to comment
Share on other sites

Guest danny_boy_weeeee

Dean guitars:

- ia o jumatate de kitara

- ia cealalta jumatate din alta kitara

- pune-i un nume ciudat

- SELL SELL SELL

 

pe bune acum unele sunt kiar tampite

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca se pune, dar a vazut cineva controllerele de la "guitar hero"(un joc de consola GOOGLE IT!) ? oribile (seamana cu un SG:) din cate se pare). totusi as putea sa ma insel:D

am citit si io ceva de 'guitar hero'... wtf! chitara-i chitara :) si acu au inventat o bucata de plastic cu neshte butoane, care seamana cu o chitara mai mica da de fapt e o jucarioara :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

chitara aia a fost plimbata rau ... a fost si pe la talpa ... si apoi pe la jihad .... si dupa aia a ajuns la mine .... vai de capu meu !!! imi aduc aminte ca aveam vreo 3 freturi lipite cu superglue si nush din ce dracu' era facuta dar am scapat-o de nu mai stiu cate ori si pe ciment, si nici macar nu se zgaria :) ... sa nu mai zic ca era uzina de brum si avea un coi de nu auzeai nimica de pe mi-u subtire decat pe o singura doza ... daca erai foarte, FOARTE atent ....... bine ca am scapat de ea !!!

 

hehehe

OZN-ul !

Il mai tin minte... hehehe

 

Eu mi-as lua Hello Kitty , as pune o doza nervoasa si mi-as face trupa de death !!!!

Mi-ai luat vorba din gura :)

Link to comment
Share on other sites

Dean guitars:

- ia o jumatate de kitara

- ia cealalta jumatate din alta kitara

- pune-i un nume ciudat

- SELL SELL SELL

 

pe bune acum unele sunt kiar tampite

 

asta-i blasfemie :) ..poate doar baby-urile desi si alea sunt lucrate fain...

yee..am facut si 100 de posturi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu

Na nush dak a mai fost chitara aceasta pe aici da ... ii comica :))

sa iti faci trupa de death,black...cu asta....vb lu alex_strat69

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.