www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara cosmarurilor noastre(chitari urate)


teckus
 Share

Recommended Posts

Este un topic "chitara visurilor noastre" de ce nu ar fi si "chitara cosmarurilor noastre". Sunt convins ca fiecare dintre noi are cel putin un model de chitara pe care nu-l suporta(vorbesc de chitari - reghinul nu intra deocamdata in aceasta categorie :) ).

Incep eu: chtara(chitarile) urmatoare chiar daca le-as primii cadou nu le-as tine, blahh:

1.fender telecaster

2.fender tornado

3.fender jaguar

4.fender kurt cobain - jag-stang

Deocamdata astea imi vin in minte, dar mai sunt si altele :)

Am luat in considerare doar forma chitarilor. Nu mai atasez poze (cred ca toata lumea cunoaste modelele de mai sus, daca nu www.fender.com )

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 229
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Consider ca Daisy Rock sunt cele mai odioase chitare pe care le-am vazut in viata mea.

 

Ar mai fi niste chitare de la Moser Custom Shop care au o forma aberanta :

http://www.mosercustomshop.com/models.html

 

ESP Devil-Girl

 

esp_devilgirl.jpg

BCRich Virgin si Virgo

PLAT_VIRGIN1.jpgPLAT_VIRGO1.jpg

 

Si cred ca mai sunt

 

ce contondente sunt alea.

Link to comment
Share on other sites

Nu-mi plac deloc Ibanezurile inafara de seriile Artcore shi Artist.

 

Nu-mi plac chitarile cu double-neck orice serie ar fii.

 

Nu-mi plac chitarile Charvel mai ales cele cu culorile Eddie Van Halen.

 

Nu-mi plac prea mult nici chitarile cu Floyd dar pe o chitara de metal shi shredding is bune.

 

Imi plac modelele de la Moser Custom, is faine shi evil :)

Link to comment
Share on other sites

da. avea... am vazut si io odata. Creca cele mai ratate chitari sunt alea roze... de ORICE forma si orice culoare. Am intrat odata pe un site numa cu chitari roz... dammit... l-am uitat. Oricum de atunci am ramas marcat!

Link to comment
Share on other sites

n-as (mai :) ) pune mana in viata mea pe vreun ibanez/jackson/esp ieftin, din ala bun pt pustani hardcore care canta numa heavy metal "real horrorshow" :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cdaugustin

chitarile daisy is intr-adevar de tot kk*ul ...

 

apropo pe cand o chitara in forma de "male genitalia" ? ca se preteaza pt topicul asta... (apropo de "nu ai tu grif pt bonus ala)

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

nu imi place forma de tele nici sa ma batzi... si nici dupa aia de strat nu ma omor... imi plac coarnele ascutzite la chitari

Edited by Johnny I
Link to comment
Share on other sites

nu imi place forma de tele nici sa ma batzi... si nici dupa aia de strat nu ma omor... imi plac coarnele ascutzite la chitari

 

ai gusturi de pushtan hardcore :)

Link to comment
Share on other sites

bine ca esti tu batran metalist :)

 

nu-s nici batran, nici metalist. doar imi plac categorisirile astea "la comun" si dupa intuitia comuna, cu o eticheta formata din 2 cuvinte. si clisee-le tare imi mai plac, e mult adevar in ele. uite, de exemplu, pt mine tu esti un "rocker obosit" ;):)

 

ps. urasc "besericiurile" :) (expresia ii apartine lu symbolic, alt "detar rebel" :(B) )

Link to comment
Share on other sites

teckus tie ce chitari iti plac? esti sigur ca ai pus mana vreodata pe o chitara buna?

 

Nu "vorbeam" de chitari bune sau rele, "vorbeam" de chitari urate. Sunt convins ca telecasterul sau burns-ul lui May este o chitara extraordinara - dar mie nu-mi place deloc(forma, headstokul etc.). Si cand zic "urate" inseamna ca EU le vad asa, poate pentru altcineva sunt bijuterii, ok treba lui(ei) respect alegerea fiecaruia.

Iarasi nu vorbesc de firme, zicea cineva ca nu-i plac chitarile stagg - stagg-ul face si copii LP sau SG - inseamna ca nu-i place LP sau SG? Hai sa facem abstractie de firme si sa ne rezumam doar la cum arata sculele(unde se poate face abstractie :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.