www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Merita ?


Guest ESP
 Share

Recommended Posts

deci am si eu o intrebare .... merita chitara asta 200$ ??

 

 

The ESP F-50 Electric Guitar shows once again that ESP has nailed the art of building affordable guitars that look great and sound amazing! Incredible value on a serious shred machine with scorching humbuckers!

  • Basswood body
  • Maple neck
  • Rosewood fretboard
  • ESP LH-150 humbuckers
  • 25-1/2" scale
  • Model name inlay at the 12th fret
  • Tune-o-matic and string-through body
  • Chrome hardware

post-7319-1211617980_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ms mult baietzi dar de un ibanez grx20 ce zicetzi ?? km tot la acealsi pretz

Edited by ESP
Link to comment
Share on other sites

Sunt in aceeasi categorie. Tot asa poti sa iei un Jackson JS, un BCRich bronze, un epiphone special sau chiar un squier standard/affinity. In esenta sunt cam acelasi lucru.

 

cred ca squier standard este peste toate astea enumerate mai sus...nu am pus mana pe toate dar affinity > epi special 2 deci ma astept ca standardul sa fie si mai si, asa ca daca iti permiti, i-ati un standard fatstrat

Link to comment
Share on other sites

cred ca squier standard este peste toate astea enumerate mai sus...nu am pus mana pe toate dar affinity > epi special 2 deci ma astept ca standardul sa fie si mai si, asa ca daca iti permiti, i-ati un standard fatstrat

cvasi offtopic: standardu are tremolo in doua puncte... eu as merge tot pe affinity (in cazul stratului... am tele aff si sunt f multumit de el)... iar dintre epi si squier... depinde de gust acu... gat cat bata de baseball vs cvasi-fender feel :)

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Am observat ca ghitarele din seria Affinity, desi sunt mai ieftine, au corpul de alder (arin) iar cele din seria Standard au corpul de agathis. :)

 

 

Asa este, insa Affinity-ul are corpul o idee mai ingust decat Standard, care respecta specificatiile Fender in ceea ce priveste dimensiunile. Standard este clar peste Affinity, insa poate nu datorita dimensiunilor "originale", ci electronicii net superioare.

Link to comment
Share on other sites

cvasi offtopic: standardu are tremolo in doua puncte... eu as merge tot pe affinity (in cazul stratului... am tele aff si sunt f multumit de el)... iar dintre epi si squier... depinde de gust acu... gat cat bata de baseball vs cvasi-fender feel :)

 

epi special are gatul subtzirel, destul de ingust,comparat cu tele-ul tau e cel mult la fel de "big feeling" la mana. Asta e bine pt ca se canta usor pe ea, dar corpul este marea dezamagire, iar la al meu am gasit doza de bridge total neutilizabila, output f mic, suna ok numai cu tonul la 10, a trebuit sa o inlocuiesc. Eu unul dintre astea mi-as lua standard Telecasterul

Edited by alexyz
Link to comment
Share on other sites

Grea alegere ? Ba e una foarte usoara. Orice ai alege, tot din China vine.

 

heh... depinde ce si cum canti... :)

iti faci treaba cu ea... basistul de la Adi Manolovici canta pe un bass squier.. so no comment...

si eu am cantat pe scena cu a mea... nu mi-a bazait... nu s-a dezacordat in timpul cantarii... iar gherlele - i blame the vodka for those....

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle
Practic ai de ales intre o ghitara cu lemn bun dar cu electonica proasta si o ghitara cu lemn prost dar cu electronica buna? Grea alegere! :)

 

 

Cred ca delimitarea clara lemn prost/lemn bun in segmentul asta de pret nu-si prea are rostul.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Un upgrade major la o chitara entry-level nu prea merita, in cele mai multe din cazuri, pentru ca aceeasi suma cheltuita iti permite intrarea in categorii superioare de pret/calitate. Sincer sa fiu, nici eu nu inteleg prea bine politica Squier de a construi Standard-ul din agathis si Affinity din alder, insa un lucru e cert, puse una langa alta, chiar si cu acelasi hardware, Standard-ul iese in fata.

Link to comment
Share on other sites

ok guys dar si de RG1570 mai comentati ?:) sau SCZ520QM ? JS100 ?? face 170 $ probabil ink vreo 200$ pe doze ?? <h3 class="productName">Ibanez ART100 Artist Electric Guitar 300$ ?

</h3><h3 class="productName">Epiphone Les Paul Studio Electric Guitar 350$?? presupun k n'are rost sa zic sa iau un hb LP si sa schimb dozele k atzi rade prea copios de mn nu ?:) si ultima dar nu cea din urma http://www.thomann.de/gb/epiphone_lp_std_eb_incl_gigbag.htm asta merita ?:D ms mult pt tot guys sper sa raspundetzi kti mai multi , imi suntetzi de mare ajutor :P

</h3>

 

aaa am uitat sa zic cel mai mult conteaza ultima , please repond :D ms u :)

 

asta e pretul cel mai mare la care pot ajunge ;) so pareri http://www.thomann.de/gb/epiphone_les_paul...s_vsbgigbag.htm

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.