www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Inseamna "un Chitarist Bun"?


Morgred
 Share

Recommended Posts

Cyfer, recunosc .. mi-a placut Trenul de Noapte, dar..:

 

http://www.radio3net.ro/artisti.php?cx=top

 

.. oare si aici, in 2008, Dan Aldea sa fi influentat juriul...? Tare ma-ndoiesc ..!

Iatã un post al cãrei logicã mã depãºeºte. :)

Ce legãturã are faptul cã-ți place Trenul de Noapte cu posibila sau imposibila influențare a respectivului clasament?

... ca ºi cum eu aº fi vorbit vreodatã despre aºa ceva... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest The Islander

Un chitarist bun combina compozitia cu dexteritatea si teoria muzicala , degeaba faci 10 mii de solouri ale altora si cand iti pun e unu o progresie in fata ramai :) , eu nu sunt un chitarist bun , nu am decat 7 luni de chitara dar compun deja piese ( pe care majoritatea prietenilor le considera geniale si parintii nu isi dau seama ca sunt facute de mn :)) ), si coveruri doar asa alea mai simple ca alea grele nu prea merita in general , prefer sa fac io melodiile mele cu trucurile mele si care numai io stiu sa le cant :)

Link to comment
Share on other sites

Un chitarist bun combina compozitia cu dexteritatea si teoria muzicala , degeaba faci 10 mii de solouri ale altora si cand iti pun e unu o progresie in fata ramai :) , eu nu sunt un chitarist bun , nu am decat 7 luni de chitara dar compun deja piese ( pe care majoritatea prietenilor le considera geniale si parintii nu isi dau seama ca sunt facute de mn :)) ), si coveruri doar asa alea mai simple ca alea grele nu prea merita in general , prefer sa fac io melodiile mele cu trucurile mele si care numai io stiu sa le cant :D

 

Mai ai putina rabdare, mai stai pe forum, dar te rog nu te repezi direct in topicul asta :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran

Salut bolly

 

 

@bolly: -De fapt nimeni nu l-a imitat vreodata pe Hendrix sau pe altul....fiecare se reprezinta

 

artistic doar PE SINE ....orice ar cinta . Exista doar INFLUIENTE....imitatii....nu !

 

Cu stima S.T. :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine ºi, probabil, pentru mulți alți RGCiºti, Aldea a urinat la picioarele propriei statui prin agresivitate, infatuare ºi polemizare cu propriile idei. Probabil asta face parte dintr-un plan mai amplu. Aºteptãm îngrãºãmântul de toamnã, pentru cã, aºa cum spunea bunicã-miu, orice plantã trebuie sã mãnânce mult rahat ca sã dea roade bune...

see??

 

Mai ai putina rabdare, mai stai pe forum, dar te rog nu te repezi direct in topicul asta :D
:):):) Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

oameni buni...chitaristii mentionati mai sus NU SUNT IMITATORI.

ei aduc un tribut geniului care a fost hendrix...piesele respective fiind cantate DE EI in VIZIUNEA LOR.nu incearca nimeni sa scoata nota cu nota ce a facut jimmy..si nu pt ca ar fi imposibil.

chestia cu simte ce canta ...pai sunt piesele lui!!!..mi se pare normal sa transmita cel mai bine ce canta.orice chitarist are un stil propriu..unde se simte cel mai bine..acel ''acasa''..la malmsteen sunt acei carnati interminabili...la petrucci observi ''bucuria'' si lejeritatea cu care abordeaza pasaje la 230 bpm cu alternate picking...etc..etc

hendrix a fost un geniu al vremii lui:acum 40 de ani!!cant toata lumea canta 3 lulele 3 surcele el iesea pe scena cu un sound nemaintalnit..compozitii atipice..7 pedale de distors..ce mai..nebunie :) incercati sa iesiti acum pe scena cu asa ceva..da exact acelasi sound..aceleasi note..aceleasi solouri haotice(repet :nu este imposibil de reprodus :) )si garantez ca veti face piata(cantitatea de rosii si cartofi ''primita'' va va ajunge cel putin un an..pana va iese hendrix din cap :) )

MUZICA EVOLUEAZA dragii mei.

in 40 de ani chitara a evoluat foarte mult..in mare parte acestor ''imitatori'':satriani..vai ..malmsteen..petrucii..govan..holdsworth..vinnie moore...astia care nu au domne gruuvu si feelingu lu hendrix :D

hendrix trebuie ascultat si nu reprodus(cel putin nu pe scena)..repet..piesele sale sunt cantate ca un tribut geniului sau si nu ca o ''palida incercare de a il imita''

despre wyld si slash...asa mascarici cum sunt ei(pt ca sunt niste mascarici)au facut istorie!!!poate peste 100 de ani vor fi dati exemplu(doamne fereste) de generatiile mai tinere:''uite roboplayer245beta_alfa e rapid..dar nu are feelingu lu slash..uite ce lejer canta..ce-i drept dupa 3 zile de prafuri si 20 de sticle de jack..transmite!!''

acum ..revenind in zilele noastre :P ..in acel g3 mie malmsteen nu imi place nici de frica(in coverurile respective..ca in rest e la el acasa)...e ca nuca-n perete..in fine.vai mi-a placut in little wing..iar satriani..improvizatii deloc stralucite..nu stiu ce sa zic..mie mi s-a parut cel mai la locul lui..cantat asezat..pe stil..cu groove..balans..cel mai ''de acolo''.

 

draga @bolly nu-i vorba de cat imita sau cat nu DAR ei nu pot sa dea nimic in propriul "stil" !! ( care o fi acela ??)

 

Respectiv sa cante Hendrix cum vor ei ca si Leslie West , Clapton sau Vietnamezul (nu stiu pe unde-i CD-ul sa vad cum il cheama pe vietnamez nu ca m-ar incanta dar are o "viziune " proprie cam experimentala dar...) si mai sunt multi care au preluat teme si le-au adaptat sau prelucrat in viziune proprie .

 

Si nici nu ma intereseaza cum canta cei doi DAR acestia doi sunt considerati MARI si fac treba buna in trupele unde fac pe chitaristi despre acest lucru vorbeam ( ce inseamna un chitarist bun ? ).

Mai sunt acestia buni cand scapa de sub Ozzy respectiv Axel ?

 

Din pacate ai dreptate , fiid in trupe de referinta sunt cunoscuti si daca nici chitaristi nu pot sa observe ce fac ce sa spunem de simpli spectatori.

Link to comment
Share on other sites

draga @bolly nu-i vorba de cat imita sau cat nu DAR ei nu pot sa dea nimic in propriul "stil" !! ( care o fi acela ??)

 

Respectiv sa cante Hendrix cum vor ei ca si Leslie West , Clapton sau Vietnamezul (nu stiu pe unde-i CD-ul sa vad cum il cheama pe vietnamez nu ca m-ar incanta dar are o "viziune " proprie cam experimentala dar...) si mai sunt multi care au preluat teme si le-au adaptat sau prelucrat in viziune proprie .

 

Si nici nu ma intereseaza cum canta cei doi DAR acestia doi sunt considerati MARI si fac treba buna in trupele unde fac pe chitaristi despre acest lucru vorbeam ( ce inseamna un chitarist bun ? ).

Mai sunt acestia buni cand scapa de sub Ozzy respectiv Axel ?

 

Din pacate ai dreptate , fiid in trupe de referinta sunt cunoscuti si daca nici chitaristi nu pot sa observe ce fac ce sa spunem de simpli spectatori.

 

Nguyen Le...

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005
Cred ca am mai scris pe rgc.ro Malmsteen si-a gresit cariera rau de tot , daca se tinea de bluesrock si canta vocal caci are voce buna ere unul din cei mai tari de pe planeta .Se mai domolea el cu shreding-ul .

 

I-mi place foarte mult cum canta blues chiar si asa "incarcat" i-si pune omul amprenta si are o amprenta in G3 -ul acesta

este cel mai tare de pe scena .

 

Karpi, ma uluiesti. N-am vazut nicaieri sa spui ca-ti place Malmsteen dar te cred pe cuvant. De fapt chiar ma gandeam sa-ti atrag atentia asupra vocii lui. Am dvd-ul cu G3-ul asta si-l "urmaresc" destul de des. Parerea mea este ca Malmsteen e unul dintre chitaristii "buni". Inainte de '90 singura asemanare intre el si Clapton era ca amandoi erau honored by Fender cu signature models. Doar ei doi aveau signature models Fender numai ca Yngwie avea doar 25 de ani.

Varianta cu Vai, Satriani si Petrucci pentru aceeasi piesa mi se pare mult sub cea mentionata mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Salut bolly

 

 

@bolly: -De fapt nimeni nu l-a imitat vreodata pe Hendrix sau pe altul....fiecare se reprezinta

 

artistic doar PE SINE ....orice ar cinta . Exista doar INFLUIENTE....imitatii....nu !

 

Cu stima S.T. :)

adevarat..multam de completare :D

 

draga @bolly nu-i vorba de cat imita sau cat nu DAR ei nu pot sa dea nimic in propriul "stil" !! ( care o fi acela ??)

 

Respectiv sa cante Hendrix cum vor ei ca si Leslie West , Clapton sau Vietnamezul (nu stiu pe unde-i CD-ul sa vad cum il cheama pe vietnamez nu ca m-ar incanta dar are o "viziune " proprie cam experimentala dar...) si mai sunt multi care au preluat teme si le-au adaptat sau prelucrat in viziune proprie .

 

Si nici nu ma intereseaza cum canta cei doi DAR acestia doi sunt considerati MARI si fac treba buna in trupele unde fac pe chitaristi despre acest lucru vorbeam ( ce inseamna un chitarist bun ? ).

Mai sunt acestia buni cand scapa de sub Ozzy respectiv Axel ?

 

Din pacate ai dreptate , fiid in trupe de referinta sunt cunoscuti si daca nici chitaristi nu pot sa observe ce fac ce sa spunem de simpli spectatori.

de dat in propriul stil?sper ca nu te referi la satriani sau vai..

probabil e vorba de wylde si slash.nici aici nu sunt de acord..ambii au un stil propriu recogniscibil..de la o posta!!!sunt ei oare chitaristi buni?pai depinde pt cine :) ..si in ce adunare de muzicanti ii punem

sa-l luam pe wylde(cu ozzy)la partea de ritmica a scos cateva riffuri memorabile..solo-uri gasesc cateva care imi plac mult..cel de la no more tears e printre preferatele mele.s-a incadrat bine pe stil..si nu cred ca i-a spus ozzy canta asta sau asta..a contribuit cumva la acele piese nu..riffurile lui..solourile lui.buuun.pana aici pt mine wylde e un chitarist bun.

hai sa-l scoatem din gasca...il punem pe scena cu slash si baietii fac un tribut lui hendrix..care suna cum suna.

wylde cu derek sherenian..mare muzicant si asta.e uite mie aici mi-a placut.

wylde cu x si y..e uite aici iar e nasol.ce facem?e sau nu e bun?

pt mine unu e..pt ca eu ascult piesele unde imi place cum canta..unde cred eu ca da bine.

acelasi rationament si in cazul lui slash.

exemplu ipotetic:bb king intr-o trupa de lautari..tigani de-ai nostri(care fara doar si poate pe lautarie canta de intepenesti)..oare cum va suna?inclin sa cred ca nu foarte bine.mai e bun?

unde bat..pai pt mine un chitarist care reuseste sa-si faca bine treaba intr-o trupa(unde fiecare are ideile lui...etc etc)..are poate o misiune mai grea decat unul ''solo''..care-si impune din start compozitiile iar restul se adapteaza.

e vorba de acel mulat de care s-a mai discutat..slash s-a mulat perfect pe gun's..wylde pe stilul cantat cu ozzy.

in contextul amintit pt mine sunt chitaristi buni.

despre acel vietnamez..hehe..mare maistor.eu l-am auzit cantand voodoo child acu vreo 5-6 ani pe o caseta trasa de tata de la sarbi..westdat dva..nu stiu cum se scrie exact.meserie...partea de voce insa m-a umplut de ras pe piept..o saptamana cred ca am ras incontinuu :)

Edited by bolly
Link to comment
Share on other sites

Aolleo eu am vorbit de chitaristi mari moderni (benson, govan, greg howe etc..) dar vad ca discutie sa mutat la slash... :)

numai un lucru la hendryx, vad lume care inca acuma na inteles de ce hendryx rar canta la fel si ca de obicei (cum zicea karpi) cateodata superb, cateodata zici ca navea pofta...nu pofta i lipsea, karpi, acea stare este supradoza de heroina!!! Cateodata mai multa, cateodata mai putina.... :):D

Astazi artisti au trecut la koka, te tine mai 'impins' de aia si tecnica mai multa, viteza si in particolar 'curatenie'. Cred ca multa lumea subestimaza , din ignoranza (adica pentru ca nu stie), produsele respective. Nu numai inima contaza, contaza si calitate prafuri folosite. :)

Sa ne ausim cu bine, si 3 sfaturi de la un incepator:

1) nu va mai certati ca copii.

2) frustrarile trebuie depasite dupa 30 de ani, fac rao la inimiora si tensionaza anumite nervi (la cerebel in particolar) care ne impiedica sa fim persoane educate si DECENTE

3) luativa un concediu cu familie, si nu in ultimu rand pentru a fi un chitarista bun : CANTATI LA CHITARA in loc sa scrieti 'romane' antiche pe forum, STUDIATI RELAXATI si nu va mai uitati la capra vecinului daca este mai grasa, multumitiva ca aveti o oaie sanatosa.

Sa ne ausim cu bine, respect si toate cele!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran
Karpi, nu emit decat pareri de amator, insa ce cusur ii gasesti interpretarii lui Vaughan? Nu comentez varianta Slash & Zakk Wylde, dar Stevie Ray Vaughan mi se pare unul dintre cei mai buni "imitatori" de Hendrix, variantele lui la Little Wing si Voodoo Child (SR) mi se par apropiate de originale din punct de vedere al calitatii.

 

 

Subscriu ,aproape' intru totul parerilor exprimate de colegul Baumwolle din mai multe motive :

-In primul rind sint cel mai in virsta si cel mai "experimentat" interpret de Hendrix dintre voi (chiar daca fizic arat cu 15 ani mai tinar ) ..zic unii .(dee...viata in vest.??!)

-Fiind contemporani cu Hendrix ,(formatia Chromatic-Group din Cluj) am avut un repertoriu bazat 80% pe Hendrix , de la infiintare

in 1967 pina in 1971 , an in care formatia a abtinut ,Marele premiu' la festivalul national de muzica pop-rock (Sorin Tudoran chit.solo

voce, Iuliu Merca bass + vocalist principal,etc)..form.destramindu-se in acelasi an !

-Atit in anii .70 cit si mai tirziu in anii .80 ,mi-am perfectionat "groovul negru" ,fara de care o interpretare "Hendrix" e aproape

imposibil de realizat ...studiind foarte mult funkul "negru '' la chitara bass !

 

-Cele doua piese amintite de Baumwolle sint intradevar CALITATIV ,foarte aproape de Hendrix dar SRV are cu totul o alta viziune,alt groov, alt sistem de interpretare . Chiar daca uneori aparent copiaza etc....nici poveste ! Tine cu orice pret sa ne prezinte viziunea sa interpretind piese geniale compuse de altii .., alaturi de proprile piese , artistic reusind pe deplin.

 

-Personal sint convins ca cei trei (G3) sint mult mai SLABI fata de mine si chiar fata de unii colegi din Germania . Nu au experienta necesara , nu sint in domeniul lor ,probleme cu groovul, multe altele ,pe Malsteen as putea sa-l invat vreo 8-10 tremolouri de tip

Hendrix care se invata intr-o viata etc.

 

In interpretarea mea combin Hendrix cu SRV , conturind desigur "propria mea viziune"

-Va voi prezenta cred cit de curind (citeva saptamini cred) citeva demo-uri . Pina atunci v-as indica sa ascultati un alt coleg,

cunoscut chitarist german : "Randy Hansen"

Actualmente , cinta in California cu bateristul lui Hendrix , Buddy Mills ,(de pe albumul , Band of Gypsies )

 

Sint dornic sa va aud comentariile !

 

@Rares ,cu tine sint de acord oricum , pentru ca urmeaza ...JAM-ul !

 

 

-Cautati link-ul pe Youtube : Randy Hansen

 

Sorin Tudoran

Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran

@Musaro Adriano :) - Multumim pentru sfaturi Adriano si incercam sa-ti urmam sfaturile , cu o conditie insa ....

 

.....sa ne mai asculti si tu citeodata , urmindu-ne sfaturile ! ok?

 

Cu stima

 

S.T.

Link to comment
Share on other sites

"...pe Malsteen as putea sa-l invat vreo 8-10 tremolouri..." hahaha, asta e absolut dementiala! :)

faza e involuntara cumva? daca da, superbancu', daca nu, e in derizoriu rau...

Link to comment
Share on other sites

-Va voi prezenta cred cit de curind (citeva saptamini cred) citeva demo-uri . Pina atunci v-as indica sa ascultati un alt coleg,

cunoscut chitarist german : "Randy Hansen"

Actualmente , cinta in California cu bateristul lui Hendrix , Buddy Mills ,(de pe albumul , Band of Gypsies )

 

Sint dornic sa va aud comentariile !

 

Atentie din pacate...a cantat cu Buddy Milles deoarece acesta a decedat

 

Band of Gypsys Drummer Buddy Miles Dies

2/28/08, 10:33 am EST

http://www.rollingstone.com/rockdaily/inde...ddy-miles-dies/

Link to comment
Share on other sites

Guest lp2005
Subscriu ,aproape' intru totul parerilor exprimate de colegul Baumwolle din mai multe motive :

 

-Personal sint convins ca cei trei (G3) sint mult mai SLABI fata de mine si chiar fata de unii colegi din Germania . Nu au experienta necesara , nu sint in domeniul lor ,probleme cu groovul, multe altele ,pe Malsteen as putea sa-l invat vreo 8-10 tremolouri de tip

Hendrix care se invata intr-o viata etc.

 

Sorin Tudoran

 

Pentru ca am auzit despre Sorin Tudoran multe legende inainte de 1990 (se vorbea de S. T. pe la orice festival de muzica), va cred legat de cele 8 - 10 tremolouri tip Hendrix. Dar cum spuneati in postul dvs. cantati Hendrix din 1967. Adica chestia cu experienta e adevarata. Malmsteen avea 4 ani atunci si cred ca muzica cantata de el mai tarziu nu s-a bazat pe muzica lui Hendrix (comparativ cum Chromatic Group care a avut 80% din repertoriu bazat pe Hendrix).

Pe Satriani l-am vazut spunand ca Satch sound a aparut incercand sa cante ca Hendrix.

Edited by lp2005
Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran
"...pe Malsteen as putea sa-l invat vreo 8-10 tremolouri..." hahaha, asta e absolut dementiala! :)

faza e involuntara cumva? daca da, superbancu', daca nu, e in derizoriu rau...

 

 

Nu cinti la chitara , nu ? Se vede . Hendrix are ap 14-16 tipuri de tremolo! Singurii care fac in Rominia citeva dintre ele sint

Baicea si Ochescu . Nu cunosti ....noapte buna !

 

Nu cinti la chitara , nu ? Se vede . Hendrix are ap 14-16 tipuri de tremolo! Singurii care fac in Rominia citeva dintre ele sint

Baicea si Ochescu . Nu cunosti ....noapte buna !

 

 

SOORY .....uitasem de Rares !

Link to comment
Share on other sites

Stimate Dom.le tudoran, mereu am ascultat sfaturile de la cei mai esperimentati, dupa aceea tata ma esplicat sa fac diferenta intre sfaturi buni si sfaturi proaste. Si sincer vorbind cu dumneavostra, nu as asculta un sfat de la o persoana care coboara la nivel de la o fetita de 17 ani provocand cu frase dententiose si libidinose, si care, culme, se ridica singur peste nivelu artisti care i apreciaza milione de persoane, criticandui si judecand.

Daca nu va suparati, pentru dumneavostra, as adauga un ultim sfat personal: Un pic de umilinta nar strica...mai mult astept demouri al dumneavoastra cu interes ridicat, sa fie video clare va rog sa invatam si noi ceva de la un asemenea maenstru ca de mp3 putem sa bagam si noi neofiti.

In ultimu rand tin sa precises ca find strain (cotisant in romania de altfel, si unu foarte bun) nu stiu din pacate ce ati facut dumneavoastra pentru rock romanesc dar stiu cu siguranta ca pe forum vati cam facut de ras, in particular ca nu mai aveti 20 de ani.

Totusi va respect autoritate pe care il impuneti si nu uitati...laudele trebuie sa vina de la alti, daca vi le faceti singur inseamna frustrare!!

Cu tota stima va salut si urmaresc sfaturile dumneavoastra cu atentie!!

Link to comment
Share on other sites

Mare pierdere Karpi , la Frankfurt veneau destul de des!

 

Da , mare pacat .Am urmarit cateva piese pe youtube Hansen e pe ele .

 

si iata pe Monte Montgomery cu o versiune minunata a piesei Little Wing ( facem abstractie de "show" in concert mai trebuie si asta )

Atentie chitaristi care cauta taina in chitare de N00000000$ , Montgomery are o acustica tocita si canta la ea de nu-i adevarat .Am auzit si versiune de studio acea este superba si fara atata shred .

 

http://uk.youtube.com/watch?v=31QQ1gNpAaY&...feature=related

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

. Cred ca multa lumea subestimaza , din ignoranza (adica pentru ca nu stie), produsele respective. Nu numai inima contaza, contaza si calitate prafuri folosite. :D

he,he , :) mare adevar :)

been there...done that :)

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine ºi, probabil, pentru mulți alți RGCiºti, Aldea a urinat la picioarele propriei statui prin agresivitate, infatuare ºi polemizare cu propriile idei. Probabil asta face parte dintr-un plan mai amplu. Aºteptãm îngrãºãmântul de toamnã, pentru cã, aºa cum spunea bunicã-miu, orice plantã trebuie sã mãnânce mult rahat ca sã dea roade bune...

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine ºi, probabil, pentru mulți alți RGCiºti, Aldea a urinat la picioarele propriei statui prin agresivitate, infatuare ºi polemizare cu propriile idei. Probabil asta face parte dintr-un plan mai amplu. Aºteptãm îngrãºãmântul de toamnã, pentru cã, aºa cum spunea bunicã-miu, orice plantã trebuie sã mãnânce mult rahat ca sã dea roade bune...

Asta a fost cam gratuita si cam nelalocul ei.Probabil fiindca ai aparut la TVR mai des in ultima vreme si pentru ca te lauda lumea cam mult pe aici.Io zic ca pana sa te iei de Aldea sa te uiti mai atent in oglinda,la reluarea de la Taverna si sa-ti pui niste inregistrari cu tine......

Link to comment
Share on other sites

:)

 

Maica-mea......

 

 

Ultimele pagini m-au lasat paf......

 

Noroc ca nu mai e la moda sa arunci manusa si sa-ti dai apoi o gaura....

Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran

@Salut RARES !

 

 

Nu te-am mai auzit de mult! Ai putea sa ne mai spui vreo parere .....sa ne mai dai vre-un sfat etc.

 

Astept!

 

Sorin T.

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost cam gratuita si cam nelalocul ei.Probabil fiindca ai aparut la TVR mai des in ultima vreme si pentru ca te lauda lumea cam mult pe aici.Io zic ca pana sa te iei de Aldea sa te uiti mai atent in oglinda,la reluarea de la Taverna si sa-ti pui niste inregistrari cu tine......

Dacã tot vrei sã vorbim despre mine, pot sã-ți spun cã eu sunt primul meu critic, iar laudele de pe forum m-ar fi entuziasmat dacã aveam 20 de ani. Aºa cum îți spuneam ºi acum ceva timp, nu sunt un virtuoz, mai mult, sunt un chitarist slab. Nu am mai studiat serios la chitarã de doi ani, iar în ultimele luni nici nu am mai pus mâna pe chitarã decât în concerte. Asta bineînțeles cã se simte, mai ales când foloseºti corzi de 12, nu jucãrele de 9. Sunt praf! :)

Faptul cã apar la TV nu este meritul meu.

 

Aºa, ºi acum cã am terminat-o cu mine, trebuie sã-ți spun cã discuția mea cu Aldea de pe acest forum nu are nicio legãturã cu cât suntem de buni pe chitarã, eu sau el. Este o treabã de onoare. Mi-au fost aduse jigniri gratuite ºi am considerat cã este o chestiune de onoare faptul de a da un rãspuns. Aºa ar trebui sã facã orice om care are coaie. Eu în locul tãu m-aº uita la înregistrarea ta de la tonomatul dp2, apoi la topicul cu Deep Purple ºi apoi în oglindã. Doar aºa poți vedea dacã tu posezi aºa ceva. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sorin Tudoran
Da , mare pacat .Am urmarit cateva piese pe youtube Hansen e pe ele .

 

si iata pe Monte Montgomery cu o versiune minunata a piesei Little Wing ( facem abstractie de "show" in concert mai trebuie si asta )

Atentie chitaristi care cauta taina in chitare de N00000000$ , Montgomery are o acustica tocita si canta la ea de nu-i adevarat .Am auzit si versiune de studio acea este superba si fara atata shred .

 

http://uk.youtube.com/watch?v=31QQ1gNpAaY&...feature=related

 

 

Excelent karpi , ai dat si de cele cu Buddy Mills .....2007 (Los Angeles) ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.