www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara


Guest cyclopcave
 Share

Recommended Posts

Guest cyclopcave

Fratilor am si eu o rugaminte pentru voi : sa-mi spuneti si mie daca e buna chitara asta de ceva http://guitarshop.ro/produs.php?pid=489 ! e squier bullet stratocaster!

e cam ieftina si tocmai d'aia intreb !sa stiu daca merita sau nu riscu ! multumesc anticipat!

 

P.S. sunt incepator :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Chiar si ca incepator, sfatul meu e ca merita saltul pana la seria Affinity. Ideea de baza e ca n-ai sa fii incepator pentru eternitate. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cyclopcave

faza e ca voiam de la inceput sa-mi iau affinity fat ,dar vazusem aia bullet care e mai ieftina(banuiesc ca si calitatea lasa de dorit) ! affinity am inteles k sunt ok pentru incepatori si nu numai ! oricum multam :)

Link to comment
Share on other sites

Guest titus

o chitara proasta o sa-ti dea "obiceiuri" proaste, pe cand una buna nu "te iarta"... se aude orice gresala si astfel te face sa canti curat si corect, nu falseaza si nu are probleme de constructie la grif si astfel iti formezi auzul si mana stanga, iar cat despre mana dreapta...ala e secretul fiecarui chitarist.

 

sfatul meu este sa-ti iei o chitara cat mai buna si sa ceri ajutorul unuia care are experienta cand o cumperi.

 

succes...

Link to comment
Share on other sites

Guest cyclopcave

Si banuiesc ca peste toate pe langa o chitara buna trebuie sa ai un amplificator de calitate! am cantat pe o chitara electrica bagata intr-un amp de 80 de watti si pot sa spun k umila mea ureche a fost incantata de sound. in schimb, de curand un prieten de-al meu si-a luat si el "scule" .....chitara imi pare ca e destul de ok( e Aria XL-DLX ) in schimb s-a cam grabit cu amplificatoru care e unul la vreo 650 ron si are zeci de mii de efecte,el considerand ca nu are rost sa mai bage bani si in pedale de efect ....facand o comparatie cu cel de 80 parerea mea e ca ala se aude k curu....deci cred k degeaba iei o chitara buna si iti iei un amplificator slab. asadar daca aveti sugestii referitoare la ce amplificator as putea sa-mi iau (sunt dispus sa strang si sa dau cati bani e nevoie numai sa stiu k e "beton" :) si ca nu trebuie sa-l schimb ca pe ciorapi), va astept sfaturile cu bratele deschise si va multumesc pentru cele date pana acum ...cu chitara gata..m-am lamurit ...imi iau affinity :D !!

 

aaaa si era sa uit sa va spun, k tot era vorba de chitari bune .....eu am in acest moment o acustica Fender de care sunt foarte multumit pentru ca are un sound impecabil si extrem de mandru (e si prima ce sa-i faci...:P) pentru ca toti care au auzit-o "in action" mi-au adresat numai cuvinte magulitoare :"> !! :) salutare si ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cyclopcave

Dak tot mi-am laudat chitara am zis sa pun si niste poze dak nu va e cu suparare :)

post-7180-1210191456_thumb.jpg

post-7180-1210191500_thumb.jpg

post-7180-1210191524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest titus

intr-adevar, amplif-ul este la fel de important ca si chitara... eu am RTD full tube de 100w si cabinet tot RTD 4x12 si sunt f multumit; suna ff bine...iti recomand tot full tube numa' ca pretul e cam mare...trebuie sa te gandesti daca merita investitia.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.