www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Judas Priest In Bucuresti


Guest Rogerul
 Share

Recommended Posts

Guest Rogerul

Deci, cine va merge la Judas Priest? din cate ma vzt e 75 de lei biletul pt ziua respectiva(11 iulie), sau 90 de Ron pentru a cumpara pe loc.. sau 2 mil nush cat pt 3 zile de b'estfest.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Bai ce au mai cantat nea Halford si cu baietii lui de pravalie. Inca tanjesc dupa painkiller!

Au sunat absolut ceas.

Sunetu a fost bun fara sa exceleze daca stateai la o distanta bine aleasa de scena.

 

Am vazut in deschidere doar Ross the boss si Primal Fear si cei din urma au sunat foarte bine dar nu prea ma mai omor dupa genul ala de muzica.

Overall o seara super misto!

Link to comment
Share on other sites

:emoticon care baleshte:

priest a fost BESTIAL

 

 

Cosule, si Primal fear a fost absolut ok ... e metal asa cum canta si priest pe vremuri :P

 

Da' Priest, mi-a luat mucii... sa-mi bag toti banii la cec ... parca mai ieri mergeam la iris, compact, rosu si negru, voltaj... ai acu ii vad pe maestrii ... :)

Of, fie cat mai multi sa vina si la noi ... sa vedeti ce lehamite vi se face dupa aia de anumite topicuri in care se moare aiurea ... cine moare, finally ? :D

 

Am asteptat Judas........ acu astept Maiden :) (si Metalica intre timp, da' mai subtire :) )

Link to comment
Share on other sites

eu abia acu am ajuns .... mi-a fost tarsa sa tot ma chinui cu taxiurile si am venit cu masina sindicatului .... cred ca tot drumu pana la obor am facut air guitar cu hell patrol , painkiller si breaking the law .... a fost fain , desi sunetu mi s-a parut mai slabutz ca la whitenake si putin mai basuit ....

tare nenea halford , iar la pasajele care nu le putea duce ne lasa pe noi foarte subtil ( bridge la breaking the law) ... voiam totusi un bis cu a touch of evil da na ... another life de acuma ...

chiar , nu vi s-a parut ciudatel playlistu ? chiar si cu painkileru , ca nu prea am mai vazut sa o cante !

Link to comment
Share on other sites

S-o luam cu inceputul.

Am ajuns acolo de la inceput, adica pe la 17 si ceva, cantau baietii de la Thunderstorm, de care auzisem, dar, sincer, nu stiam piese de ei. Rezultatul - o surpriza placuta. Sunetul ok, mi-a placut, una din chitari nu se auzea sufucient de tare si clar, mai ales la solouri.

 

Apoi nu stiu ce s-a intamplat, dar sunetul a inceput sa scada in calitate odata cu trecerea timpului.

 

La Ross The Boss (adica un fel, de minune, seful sefilor) ma asteptam la ceva mai mult profesionalism si virtuozitate, avand in vedere ca omul a cantat la inceputuri cu Manowar. Toate solourile lui au fost aproximativ la fel, cu mute inalte. Noroc cu cele cateva coveruri Manowar, Gloves of metal, hail and kill, fighting the world, si care au mai fost, ca s-au agitat si oamenii. In rest atitudine americana de the boss. Oricum mi-a facut placere sa zbier pe manowar :)

 

La Primal Fear am mers ceva mai in spate,spre copertina unde se vindeau jetoane, urechile mele (si ale prietenilor cu care eram) fiind oripilate de sunet. Foarte multe inalte, din voce nu intelegeai mare lucru, solourile de asemenea, la un momendat ne-am asezat pe ass-padurile alea s se auzea mai bine de la nivelul solului. Clar, oamenii aia cantau muzica, stiau ce faceau, dar efectul catre receptorii auditivi mi s-a parut devastator si de nesuportat.

 

Momentul mult asteptat : Judas Priest!!! Sunetul a fost ceva mai bun, au cantat bine, cu chef, poate nu asa de in forma, pe solouri, inaltele se infigeau iarasi in timpane ca niste ace ascutite si putin incalzite la flacara. In orice caz, asta nu m-a deranjat absolut de fel, am urlat si cantat cum faceam pe cd-uri acasa acum multi ani cand nici nu visam sa-l vad pe Halford cu motorul pe scena si sa-i aud cantand breaking the law, painkiller, between the hammer and the anvil, metal gods, electric eye...............etc...........

Link to comment
Share on other sites

Guest blackraven

Parerea mea:

 

Calitatea sunetului a scazut de-alungul timpului. Prima trupa [Wisdom] s-a auzit perfect. Singura chestia care nu mi-a placut a fost ca vocalul citea versurile. Avea o foaie pe jos. Am vazut, eram in fata de tot :) . Thunderstorm nu mi-au spus nimic. In general, power metalul e cam repetitiv si plictisitor desi sunt cateva trupe care imi plac. Ross the boss la fel. Doar la partea cand a cantat melodii Manowar am mai miscat si eu nitel. Primal fear - sunetul deja incepea sa suga. Vocea era acoperita de celelalte instrumente si nu prea mai intelegeam ce canta. :) La fel a fost si la Judas. what a pitty. bine ca mai stiam si eu versurile. Speram sa cante mai multe melodii vechi. Daca ar fi cantat beyond the realms of death macar.. sau victim of changes. Au cantat melodii multe de pe Nostradamus pe care nu l-am ascultat inca spre rusinea mea. Acum l-am luat. Mi-a placut partea cu Painkiller, cel mai mult. Am urlat cat am putut.

 

Verdict. Sound prost, playlist [pt mine] cam necunoscut.

 

PS. @ Cosu. Imi vad capul in prima poza a ta . :)

Edited by blackraven
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman
hai frate cum e posibil (la fel si junky) ?? de ce nu mi-ati dat un cap in gura sa imi ziceti ca sunteti acolo ?

la metallica & maiden ne organizam mai bine.

organizarea toti in gazonul b acum unde ne gasim? incercam sa sarim la A ? >:)

 

am fost si eu acolo in fata la gard impins dar am prins pana lui KK :)

Link to comment
Share on other sites

Au cantat melodii multe de pe Nostradamus pe care nu l-am ascultat inca spre rusinea mea. Acum l-am luat. Mi-a placut partea cu Painkiller, cel mai mult. Am urlat cat am putut.

 

Verdict. Sound prost, playlist [pt mine] cam necunoscut.

 

PS. @ Cosu. Imi vad capul in prima poza a ta . :)

cum frate multe de pe nostradamus?? doar intro-ul, care merge desi nu e the Hellion, dupa aia Prophecy, si inca un singur cantec, Death(care se putea omite din punctu meu de vedere, si inlocuit cu The Sentinel sau altceva mai energic)

 

prima data cand am vazut mosh la un concert de Heavy(daca a fost cineva in fata la partea de scena a lu Glenn, era tipu ala blond masiv fara tricou care se tot impingea inainte si inapoi, si bineinteles crowd-surferii) :)

 

best concert ever. pe Green Manalishi mi-am distrus vocea complet.. ooooooo oooaaaaa aaaaa aaaoooo ooooo si bineinteles yeah yeah yeahyeahyeah..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest PhenomenOn
cum frate multe de pe nostradamus?? doar intro-ul, care merge desi nu e the Hellion, dupa aia Prophecy, si inca un singur cantec, Death(care se putea omite din punctu meu de vedere, si inlocuit cu The Sentinel sau altceva mai energic)

 

prima data cand am vazut mosh la un concert de Heavy(daca a fost cineva in fata la partea de scena a lu Glenn, era tipu ala blond masiv fara tricou care se tot impingea inainte si inapoi, si bineinteles crowd-surferii) :P

 

best concert ever. pe Green Manalishi mi-am distrus vocea complet.. ooooooo oooaaaaa aaaaa aaaoooo ooooo si bineinteles yeah yeah yeahyeahyeah..

 

mosu' era exact in fata mea!!! l-am vazut si eu :)

 

:):):D

Link to comment
Share on other sites

Guest element

Cam tarziu vad si eu acest topic, pun niste poze :)

A fost suuuper!

post-6938-1216736815_thumb.jpg post-6938-1216736809_thumb.jpg post-6938-1216736803_thumb.jpg post-6938-1216736797_thumb.jpgpost-6938-1216736787_thumb.jpg

Edited by element
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.