www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 84 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 84 - Votare Si Comentarii  

38 members have voted

  1. 1. Duel 84 - Votare Si Comentarii

    • CrazySound
      0
    • Finics
      2
    • Kurt_Bogdan
      4
    • Calimero
      15
    • razvanciub8a
      5
    • karpi
      12


Recommended Posts

Sorry, dar nu am putut ascultat cap-coada decat 2 variante (calimero si karpi)...dupa 20-25 sec pentru fiecare din celelalte urma un mare STOP...cand nu place, nu place si gata.

Vot la calimero.

Link to comment
Share on other sites

mi-am permis sa mixez soloul lui @kurt-bogdan cu BT-ul sa se auda mai bine

 

frumos , mici greseli , atentie la subdominanta nu "functioneaza" acelasi "patern" , dar i-mi placa ca are ritm . timing bunicel ..promitator

 

razvanciub8a! si el a cantat frumos , partea a dou acu distors mai necesita unele corectii , mai trebuie sa experimentezi in aceasta directie.

dar mi-a placut timingul , micile greseli sa le corectezi .

 

@calimero inceput frumos dar la sfarsit ai cam musamalizat-o , cu timingul si cu pitch control mai ai multe de lucrat ..lasa demonstratiile de virtuozitate si incearca sa te concentrezi asupra cantatului .

 

nu-i frumos sa te iei de colegi mai incepatori mai ales ca uni au timing mult mai bun decat tine .

 

Este un schimb de experienta si cate o experienta noua fiecare "duel" , nu cred ca tu ai cantat mai bine decat colegul in perioada respectiva doar ca nu ti-ai dat seama cum cantai .

 

cu un "minus" votat @calimero

Link to comment
Share on other sites

mi-am permis sa mixez soloul lui @kurt-bogdan cu BT-ul sa se auda mai bine

@calimero inceput frumos dar la sfarsit ai cam musamalizat-o , cu timingul si cu pitch control mai ai multe de lucrat ..lasa demonstratiile de virtuozitate si incearca sa te concentrezi asupra cantatului .

 

nu-i frumos sa te iei de colegi mai incepatori mai ales ca uni au timing mult mai bun decat tine .

 

Este un schimb de experienta si cate o experienta noua fiecare "duel" , nu cred ca tu ai cantat mai bine decat colegul in perioada respectiva doar ca nu ti-ai dat seama cum cantai .

 

cu un "minus" votat @calimero

 

Imi pare rau, cred ca e o greseala, poate nu m-am exprimat in mod corespunzator, dar am scris fara nici un pic de ironie, am fost sincer...serios, mi-a placut prestatia colegului, l-am si votat.

Sorry, si scuze, daca s-a inteles altfel ...

razvanciub8a, sper sa nu fi simtit, ca m-as fi luat de Tine :)

E departe de mine orice manifestare de rea-vointa, ma bucur ca sunt aici tineri talentati, si imi place sa particip in acest "schimb de experienta", cred ca prezenta mea aproape la fiecare duel este dovada.

karpi, eu stiu ca am multe greseli, dar incerc sa le corectez :) , si regret ca ma consideri prost-crescut, sper sa-ti schimbi parerea :)

Link to comment
Share on other sites

Imi pare rau, cred ca e o greseala, poate nu m-am exprimat in mod corespunzator, dar am scris fara nici un pic de ironie, am fost sincer...serios, mi-a placut prestatia colegului, l-am si votat.

Sorry, si scuze, daca s-a inteles altfel ...

razvanciub8a, sper sa nu fi simtit, ca m-as fi luat de Tine :)

E departe de mine orice manifestare de rea-vointa, ma bucur ca sunt aici tineri talentati, si imi place sa particip in acest "schimb de experienta", cred ca prezenta mea aproape la fiecare duel este dovada.

karpi, eu stiu ca am multe greseli, dar incerc sa le corectez :( , si regret ca ma consideri prost-crescut, sper sa-ti schimbi parerea :)

 

nu am avut deloc senzatia ca "te luai de mine"... nu stiu de ce karpi a avut aceasta impresie. cred ca ar trebui ca toate observatiile primite (nu numai de mine, ci si de ceilalti concurenti) sa nu fie luate in nume de rau, ci sa fie considerat ca un sfat.

intr'adevar, acum ca ascult si eu cu "urechile unui prim ascultator" melodia mea, partea cu "old radio" din intro si outro nu prea are ce cauta pe acolo :) my bad... parca sunt dintr'un alt film B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest CrazySound
Votat razvanciub8a! :)

 

crazysound, aluneca cam greu corzile alea, nu-i asa? :P Trebuie neaparat sa le ungi cu ceva. :D Daca eram high cred ca votam varianta ta. :) Poate ca ar trebui sa lucrezi mai mult la capitolul mixaj, sa gasesti o solutie sa-ti pui in valoarea interpretarea. ;)

 

Interesanta si varianta lui Kurt_Bogdan. ;)

 

 

Pe piesa asta mi-ar fi placut sa-l aud pe Santana (sau macar tonul lui). :D

da dar cum ziceam am avut un deget rupt nici nu puteam face legato+ cant de 2 ani

si la mixaj ai dreptate ...sunt cel mai praf probabil pentru ca am doar o pedala de dist daca as avea mai multe as experimenta

cheers :)

P.S

Votat Karpi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.