www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cafe Hazard - Locul Unde Poti Canta Live...


Guest Eitiosaros
 Share

Recommended Posts

Sa raspund la prima intrebare : pe scena clubului cinta oricine vrea ! daca trupa in cauza se face de rusine o priveste

a doua intrebare ( mai exact afirmatie ) daca cele 50+ persoane pentru tine reprezinta 10 e bine

si trei ..... fum de tigara vei gasi in toate cluburile mai mult ori mai putin .

Alexyz sa fiu f since , chiar ma incinta parerile proaste din simplu motiv ca cei cu mofturi nu vor mai veni ori nu vor veni niciodata :):) Clubul este si va exista cu si fara parerea ta . Am devenit acid din simplu motiv ca nu te-am " vazut " intre acele 10 persoane :D Sa ai multa sanatate si sa fi iubit . Paste Fericit

 

Am inteles ca urca ce trupa vrea pe scena...dar totusi afis cu betie si nume de trupa de copii suna cel putin aiurea. Dar intradevar e problema lor cu ce evenimente se asociaza :)

 

Erau 10 persoane la scena, nu vorbesc despre cei care stau pe scaune, pe la mese pe jos si pe sus si au venit doar la bere. Eu eram acolo (tricou negru Rock Eagle) cu prietena mea si inca un prieten. Dupa ce au cantat COD am mai stat cu baietii la o bere si am plecat. Nu am spus ca am o parere proasta despre club in general, ci numai ca m-a deranjat fumul.

 

MI SE PARE O CHESTIE SUPER TARE CE FACETI VOI ACOLO! Si pt trupe (am vazut ca aveti ampuri noi vox-uri ad50vt si ad50vt-212) si pt public.

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
aoleu deja au inceput certurile

 

alexyz

 

phenomenon canta vineri, sambata este betia, care-i problema?

 

si acum sincer daca vine o trupa de copii ar trebui sa se schimbe felu in care arata si se comporta lumea in club?

 

anyway, sambata se mai canta sau nu?

 

 

Nu-s certuri ......... Recunosc ca am fost eu putin " neglijent " la vorba si-mi cer scuze . Pe de alta parte SCENA ramine deschisa oricind oricui . Tot ce trebuie sa faca cei ce doresc sa cinte ramine in picioare : sa ne contacteze ( la club ori la tlf ) si o mika auditie de preferat live - 1-2 piese iar apoi se stabilesc amanuntele . Reamintesc ca NU SE VOR PUNE NICIODATA bilete la intrare indiferent de trupa ori artistul ce va evolua . Chiar ma bucur cind formatii ori trupe VOR si Cauta o scena pe care sa cinte . Deocamdata mai mult de a oferi o scena o publicitate si un protocol modest ..... Clubul CAFE HAZARD nu poate . Cerem scuze si multumim pentru intelegere

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest HAZARD

Vineri 06-06-2008 orele 21 concert rock formatia - The Maze - & - White ASH - Intrarea libera

CafeHazard in spatele magazinului COCOR

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HAZARD

Vineri 13 iunie orele 21 - concert Rock sustinut de formatia RIFF RAFF -

urmat de un jam al formatiei HAZARD componenta fiind schimbata fiind prima evolutie a noului tobar

intrarea libera criticile libere berea hranitoare .... fetele .... nu stim :)

post-747-1213264133_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
nu mai bate laur la voi? de ce?

 

Drumuri diferite in viata . nu-mi place sa discut deciziile luate de trupa . Daca vrei intreaba pe el ..... Cer scuze ca nu-ti pot raspunde la intrebare

 

Simbata 21 - Lansare ALBUM VICE urmat de concertul lor . intrarea libera + 50 albume free :):):)

pentru cei care nu-i cunosc ori nu au auzit nimic din cele cintate de ei , pot sa va spun ca au un gen f " lipicios " :):) alternativ cu influente f puternice de la Depeche Mode

post-747-1213616184_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD

Vineri 27 iunie, orele 21 Club Hazard Bucuresti - concert aniversar Fingering Joanna [punk-rock, buc], in deschidere Psihoanaliza [punk, ska, emo, Galati] si Algebra Mammalia [post-punk, indie, instrumental, buc] /intrare libera

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest HAZARD

Joi 31 Iulie open stage concert Folk orele 21.30 - Vineri 1 August open stage concert Folk 21.30 - Simbata 2 August concert Rock Heavy-Metal REDOX & NEO orele 21.30

 

Intrarea libera

 

distractie placuta mai ales pentru bautorii de gin :) promotie

post-747-1217513100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest guitar_grl

Stilul hardcore se incadreaza in cerintzele de stil mentionate??????? :)

Edited by guitar_grl
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest HAZARD

Cafe Hazard - concert S.I.M orele 21 intrarea libera - deschidere unpluged Hazard - 29 Aug

post-747-1220001850_thumb.jpg

Edited by HAZARD
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vineri 12 sept orele 21.30 recital folck " DOAR ATAT " formatie tinara premiata la festivaluri de gen . Intrarea libera

Simbata 13 sept orele 21.30 concert Rock SALT & OAIA NEAGRA - intrarea libera

post-747-1221156302_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest HAZARD

Concert VILDA 2 Oct orele 21.30 Intrarea libera - - - - 3 Oct orele 21.30 Concert HAZARD Intrarea libera

 

vin fiert si open stage ca de fiecare data :) in CAFE HAZARD

post-747-1222886885_thumb.jpg

post-747-1222887401_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

17 Nov 2008 - 22 Nov 2008 CAFE HAZARD sarbatoreste 1 an de existenta . Va invitam sa va simtiti bine alaturi de prieteni , trupe , open stage - vin fiert - ceai cu rom si ........ la mai mare :):):):)

post-747-1226798943_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.