www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Robert Johnson - Walkin' Blues


s0rin
 Share

Recommended Posts

Fascinat fiind de sunetul crud obtinut de un slide si o chitara acustica , in special de Son House , m-am decis sa incerc si eu sa vad cum sta treaba , asa ca acum 2 saptamani mi-am luat un slide (ceramic foarte greu, am incercat si pyrex insa nu mi-a placut) si am incercat sa invat o piesa , rezultatul este mai jos .Acordaj open G , am bagat si cu vocea insa nu e prea mult de ea plus ca eram si racit .

walkinblues.mp3

Link to comment
Share on other sites

foarte misto muzicuta!!!!!!!!!!!!!WOW, ce progres intr-un timp atat de scurt!!!!!!!!!! nici nu vreau sa magande4sc cum o sa dai cu ea peste vreun an. portnoy ar trebui sa-si faca griji.

ai studiat ceva, e mult mai rafinata interpretarea, bending-urile sunt misto, nuante, chestii, FELICITARI. I'M IMPRESSED, sau, ca sa fiu mai direct, ai racorit cu muzicuta.

cu chitara se vede ca esti mai la inceput, sau asa pare, dar suna foarte corect. numai ca nu ma pot abtine sa nu compar cu ce faci cu muzicuta :()

ce chitara ai folosit?

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

Carramba ,am folosit o chitara ieftina Rogue . Multumesc pentru complimentele legate de muzicuta, am exersat destul de mult ( am mai pus ceva videos in topicul cu muzicuta) , din pacate chitara e neglijata ( intotdeauna a fost) , din lipsa de timp pun mana pe ea foarte foarte rar , deci am fost si voi fi un incepator forever . Blues on!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.