www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Profesor De Chitara


Guest Play3r
 Share

Recommended Posts

Guest Play3r

Sunt incepator, am o chitara acustica si vreau sa invat sa cant la ea ca e prea frumoasa doarca sa ma uit la ea.....deci cine ma ajuta? Platesc cam maxim 30 de ron pe sedinta, nr meu de tel e 0749994736 sau id de mess assassinu_16. Astept sa ma contactati....

 

PS: Sunt cel mai incepator posibil

Link to comment
Share on other sites

Guest Jon Bon Jovi

iti dau eu materiale video pentru chitara ... eu dupa ele studiez, sunt pentru toate nivelele ...

Scapi mai ieftin si nu te stresezi cu toti "artistii".

PM me.

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound
iti dau eu materiale video pentru chitara ... eu dupa ele studiez, sunt pentru toate nivelele ...

Scapi mai ieftin si nu te stresezi cu toti "artistii".

PM me.

 

cum se numesc? cumva rock house electric guitar method

Link to comment
Share on other sites

Guest Jon Bon Jovi
cum se numesc? cumva rock house electric guitar method

 

 

Da,le am si pe alea, toata seria ... dar asta inseamna cam 20% din tot ce am ...

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound
Da,le am si pe alea, toata seria ... dar asta inseamna cam 20% din tot ce am ...

mai zi ce mai ai? bine zic de videouri care iti arata cam tot(ritm,leads,tehnic)...nu ma refer la lessonurile lui john petrucci,paul gilbert,satriani,malmsteen etc

eu am mai avut de la andy aledort rock,blues lessons  dar tot blondinu de pe rock house e mai tare

so?:)

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jon Bon Jovi

Le am si pe alea ale liu Petrucci si altii...

Dar alea sunt mai mult figuri personale decat lectii de chitara ...

De exemplu am cursul oficial Fender pentru chitara electrica (1 DVD), mai am unul "Play Rock guitar" tot un DVD, cele doua cursuri de chitara de la Emedia, astea ca metode oficiale, cu meniu, etc, si mai am multe metode gen Rock House, adica te ia de la cum sa tii chitara in brate si te duc pana la improvizatii, si de acolo te descurci.

Am preferat sa studiez dupa asa ceva, in ritmul meu, decat sa ma strezez cu vreun terminat cu harfe de mare muzician ...

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound
Le am si pe alea ale liu Petrucci si altii...

Dar alea sunt mai mult figuri personale decat lectii de chitara ...

De exemplu am cursul oficial Fender pentru chitara electrica (1 DVD), mai am unul "Play Rock guitar" tot un DVD, cele doua cursuri de chitara de la Emedia, astea ca metode oficiale, cu meniu, etc, si mai am multe metode gen Rock House, adica te ia de la cum sa tii chitara in brate si te duc pana la improvizatii, si de acolo te descurci.

Am preferat sa studiez dupa asa ceva, in ritmul meu, decat sa ma strezez cu vreun terminat cu harfe de mare muzician ...

 

ok o sa le caut

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.