www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Ad50


Guest serj_tm
 Share

Recommended Posts

Guest serj_tm

Mi-am luat zilele astea un Vox ad50 si cartea tehnica e in engleza si desi stiu engleza nu prea inteleg termenii tehnici,asa ca poate stie cineva daca exista pe undeva instructiuni pt ampu asta in romana,as avea mare nevoie de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Salut, ma gandesc ca totusi e bine sa ai chestiile pe hartie, asa ca am sacrificat o ora jumate din timpul meu de mic dejun si cantat, si am scris cele atasate (in DOC si apoi transformat in PDF). Sper sa fie de folos, si scuze pt greseli, stiu ca sunt multe, partial pt ca nu am fost atent, partial pt autocorrectul din Word, dar sper sa se inteleaga. Scuze ca nu ma pun sa corectez, etc, dar anywya, nu contine greseli "conceptuale." Serj_tm, succes cu ampliful, si ai grija, nu da volum mai mare de 75%, sa iti traiasca mult scula (ma refer la amplif:p)... adica asta cred ca e general valabil.

 

Noah, spor la cantat everybody, si week-end placut, si Sarbatori Fericite (where applicable :)).

VOX_AD50VT_romana.doc

VOX_AD50VT_romana.pdf

Link to comment
Share on other sites

@TB_TM: merci mult! Si salutari inapoi si lui Adi :) si succes mult si vanzari multe si clienti fericiti (unul tocmai scrie acest mesaj :) )!

 

imi aduc aminte ca acum un an era vorba de ceva lege cu manualele traduse in Romana, man, era munca de sclav... Mai usor de cumparat un dictionar :)

 

Week-end placut!

 

P.S.: daca cineva are de corectat sau adaugat la document e binevenit.

Link to comment
Share on other sites

Am gasit ceva interesant pe net, care se aplica la toata seria Valvetronix de la VOX, amplifurile dupa care au fost modelate cele de pe VOX:

 

01. Boutique Clean - modelled on: Dumble 100w head (clean channel).

02. Black 2x12 - modelled after a Fender 'Blackface' Twin Reverb amp.

03. Tweed 4x10 - modelled on: 1959 Fender 4x10 Bassman.

04. AC15 - modelled on: Channel 2 of a 1962 Vox AC15.

05. AC30TB - modelled on: Vox AC30 'Top-boost'.

06. UK '70s - modelled on: 1971 Marshall 50w Plexi Head (high treble channel).

07. UK '80s - modelled on: 1983 100w Marshall JCM800 head.

8. UK Modern - modelled on: Marshall JCM2000 DSL100 head (High gain channel).

09. Nu-Metal - modelled on: 100w Mesa Boogie Dual Rectifier head(modern high gain channel).

10. US Hi-Gain - modelled on: Soldano SLO100 Head (hi-gain channel).

11. Boutique OD - modelled on: Dumble Overdrive Special 100w head (overdrive channel).

 

Ma gandeam ca poate fi folositor pentru cineva care are un amplif din asta, ii palce un ton si odata va fi interesat sa cumpere "the real thing" adica ampliful original dupa care a fost modelat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.