www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am O Problema!


Guest Ashley
 Share

Recommended Posts

Guest Ashley

Salut ...si am o mare problema...:| cand bag cablu in chitara :| nu se intampla nimica ... chitara se comporta de parca nu ar fi cablul in ea ... si nici o schimbare !:|

Link to comment
Share on other sites

detaliaza... ce este la celalalt capat al cablului?

1.poate fi defect cablul

2.poate fi slabita piulita de la iesirea din chitara (daca e asa, strange'o cu o cheie de 10-11)

3.(suna prostesc) verifica volumul chitarii (no offend dar se mai intampla sa se mai uite:D)

4.mai cauta pe forum caci sigur s'a mai vorbit in legatura cu aceeasi problema :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ashley

OK..Bun...amp merge l-am verificat si merge , cablul e bun , am folosit alt cablu la fel si nici o reactie ... m-am apucat de desurubat cum ati zis bun...problema e exact in locul unde bagi cablul...un fir rosu e dezlipit...ah catastrofa...cum reusesc de il lipesc?

Link to comment
Share on other sites

Guest Ashley

Sincer as lua-o in mana si as cobora la nenea ion electronistu de jos si i-as zice ce si cum sa faca ... dar ... dar ! am asa o mare frica sa ies cu ce am eu mai de pret afara si mai ales in mana si mai ales cand stiu ca ma uraste toata lumea ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Baiatu'
Salut ...si am o mare problema...:| cand bag cablu in chitara :| nu se intampla nimica ... chitara se comporta de parca nu ar fi cablul in ea ... si nici o schimbare !:|

 

Of, ce batran ma simt la cei 28 de ani ai mei. Pe vremea mea, daca spuneai un asemenea lucru nu mai puteai scoate capul prin comunitatea de "trupetzi" din orasul respectiv.Si sa ajungi la sfaturi gen : scoate cablul si vezi daca se aude o baraiala cand apesi cu degetul...hai mai, ca e prea de tot ! Sau, ia un pistol de lipit si lipeste cablul desprins, avand reply " Cum ?"...

Freakin' SF !

 

 

vezi, ai grija la agentii mossad / francmasonii/manelistii care te asteapta in capul scarii

Link to comment
Share on other sites

Guest Ashley

GATA! am facut`o .... am mers la Nea`Ion si mi-a facut-o ! era firul rupt de la input la chitara ...

...eh faza cu 'vezi , ai grija la agentii mossad/etc...' :)) a fost cam adevarata , se luara uni de mine cand trecui strada...au zis : " baga o manea "...eh restu numai povestesc , era sa ma muste si cainele vecinei de la 2...!!! Doamne...

Saracu Nea`Ion cand ma vazu cu lacrimi in ochi si i-am zis durerea mea , nici nu se mai indura sa imi ceara bani...

Link to comment
Share on other sites

Of, ce batran ma simt la cei 28 de ani ai mei. Pe vremea mea, daca spuneai un asemenea lucru nu mai puteai scoate capul prin comunitatea de "trupetzi" din orasul respectiv.Si sa ajungi la sfaturi gen : scoate cablul si vezi daca se aude o baraiala cand apesi cu degetul...hai mai, ca e prea de tot ! Sau, ia un pistol de lipit si lipeste cablul desprins, avand reply " Cum ?"...

Freakin' SF !

 

nu toti s'au nascut invatati. asa inveti, luand'o pas cu pas. e adevarat ca unele lucruri trebuie sa le descoperi si singur dar, sa fii mai sigur, mai degraba intrebi "Cum?" de mai multe ori. nimeni nu le stie pe toate, si nu trebuie sa ne fie jena de a intreba (de asta este si forumul), oricat de copilareasca sau prosteasca este intrebarea. parerea mea. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Ashley
:) Aoleu nu zic numele chitari ca poate mi-o furati...tin sa va spun ca a fost a tatalui meu :) Si sangele lui curge acum prin mine...si nah acuma cred ca daia s-a si rupt firu , din cauza ca e veche...pe langa chitara mai am un zoom g1 si 2 amp unu de 20 si altu de 100 , folosesc pe ala de 20... :) corzile nu au mai fost schimbate de ceva vreme , nici numai stiu ce corzi are...iar sample cum zici tu , am postat pe undeva pe forum... Edited by Ashley
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.