www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Harley Benton Guitars


Guest Sharky
 Share

Recommended Posts

 

si eu as fi interesat sa aflu mai multe despre electro-acusticele Harley Benton

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbo850pu.htm

SAU

http://www.thomann.de/gb/harley_benton_hbd500nt.htm

presupun ca a doua suna un pic mai "bine" cand nu folosesc amplificare.

Daca aveti vreo sugestie spre ceva mai bun, la o diferenta nu prea mare de pret :) , multumesc!

Am vazut acum asta: http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...dProductID=1220

 

 

PS. Link-ul dat de tine nu functioneaza... :)

Edited by kriss
Link to comment
Share on other sites

La banii p ecare vrei sa-i investesti eu iti recomand Johnsonul asta:

www.triola.ro/index.php?pag=prod_sel.php&codp=231&codcp=1

 

eu il am de mai bine de un an si suna forte bine pt banii lui,nu e Takamine...dar eu l-am folosit in studio si pe la ceva cantari de ambient/folk si sunt f. multumit de el.

 

Harley benton nu recomnad la nimeni,sunt vasle ori ce spune cineva,in primul rand pt ca firma lor e un actibild lipit pe lemn si finisajul si materialele lasa de dorit,daca la inceput totul arata oki,dupa o vreme incep problemele...grif,hardware etc...nu mai vorbesc de doze care-s ceapa rau...

Edited by longobarza
Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
nu iti recomand ibanezu ala ii chiar nasol deoarece are un sustain slab grifu ii nasol si se dezacordeaza non-stop!

 

Esti sigur? Cam cate chitare ai probat ca sa dai un verdict? Nu iti place Ibanez, no problem, da pana sa generalizezi iti trebuie ceve experienta. Gresesc?

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
Sunt sigur ca acel model pe care lam testat nu era bun,nu am zis ca nu imi place Ibanez ba chiar imi place mai ales modelul ibanez s320 pe care ma gandesc sal cumpar

Si iata cum, dpdv tau vedere, ceva e bun si alceva nu!

Link to comment
Share on other sites

am avut un Harley Strat H-S-H nu mai stiu cum se numea modelul,pentru 120 euro sau cat a fost,a meritat fiecare banutz!!!am fost foarte multumit de ea,si inca ceva,lam folosit si in cateva giguri...orice ar zice lumea,harley bentonurile is mult mai bune decat alte chitari la pret similar...si inca ceva,recent un prieten si cumparat un harley les paul cu 119 euro,ceva de genu,am fost foarte surprins de calitatea ei!!avea finish sunburst si nu avea nici o imperfectiune!!soundu?!pai daca ai amplif varza sa nu te astepti ca si chitara sa scoata sunet bun....si inca ceva,harleyul strat lam folosit timp de 1 an jumate dupa care lam vandut,intradevar iam schimbat dozele,iam pus o pereche de doze yamaha(asta pe la sf),dar doar de aceea iam pus k leam primit gratis :) altfel nu cred k leas fi inlocuit,revenind,timp de 1 an jumate cat lam folosit si lam folosit des,nu a avut nici o problema!grifu e drept,totul e okey!si recent am vorbit cu noul proprietar si mia zis k nici el nu are probleme cu chitara :) ....okey se lasa usor amprentele pe finish...dar,la care chitara sub 200-300euro nu se lasa?! ...cat despre electro acoustice...habar nam :)

Edited by pulbur
Link to comment
Share on other sites

Esti sigur? Cam cate chitare ai probat ca sa dai un verdict? Nu iti place Ibanez, no problem, da pana sa generalizezi iti trebuie ceve experienta. Gresesc?

eu am cumparat 3 pachete ibanez pentru niste prieteni- 4 mil cu chitara acustica v50jp care teoretic e mai slaba decat aia pe care o critica dl SIC.ei bine din umila mea experienta si parere pot spune ca este o chitara frumoasa,rezistenta-are un gat perfect drept si care sta acordata minunat! este adevarat ,sta pe stativul ei tot timpul.

Link to comment
Share on other sites

eu am cumparat 3 pachete ibanez pentru niste prieteni- 4 mil cu chitara acustica v50jp care teoretic e mai slaba decat aia pe care o critica dl SIC.ei bine din umila mea experienta si parere pot spune ca este o chitara frumoasa,rezistenta-are un gat perfect drept si care sta acordata minunat! este adevarat ,sta pe stativul ei tot timpul.

a se lua asta ca afirmatia mea:) sunt de la calculatorul colegului si nu mi-am dat seama ca el este logat:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.