www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Chitara E?


hades
 Share

Recommended Posts

nu sunt ale mele si nici nu pot spune de unde sunt :|

 

 

Cred ca le-am vazut eu la Muzeul Antipa. :))

Cat costa bucata? M-ar interesa daca e foarte ieftin. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Preda

Ce hoituri. Am incercat sa restaurez o chitara asemanatoare si cum nu prea aveam idee de unde sa incep am intrebat dealer - ul de la un magzin de instrumente muzicale, care din intamplare era si chitarist cu ani buni in spate. Cand a vazut "lemnul" mi-a recomandat sa il arunc si sa imi cumpar o chitara adevarata.

Edited by Preda
Link to comment
Share on other sites

ooo da! greseala mea. telecastere in aman`trei pozele.

@supermane, .. pe aceeasi poarta au iesit toate

@junk yard nu sunt de vanzare din pacate, as fi fost si eu interesat desi avem totul langa noi, la mica publicitate se vinde o astfel de chitara, omu` isi cere pretul ce e drept dar si chitara e mult mai in regula decat astea.

@preda sincer nu am idee despre calitatea lemnului dar sunt convins ca depaseste multe alte chitare ( HB, behringer).

@mad_max sincer .. nu am ce face cu doza ca am de unde sa cumpar acele exemplare, multumesc oricum.

Edited by hades
Link to comment
Share on other sites

Ha ha ha, acum am vazut topicul asta si mi-a trezit amintiri tragi-comice. Prima mea chitara electrica a fost una cum e chitara din poza 3. Mai precis in 1987. Am invatat primele riffuri cu ea si primele piese de la Yngwie. Pana in 90 cand ,prin bunavointa mamei mele ,am fost fericitul posesor al unui Fender Stratocaster.

Edited by gramsteen
Link to comment
Share on other sites

acum 14 ani cantam pe asa "ceva"...

o luasem de la un tip care lucra la metro, nu mai stiu cum il chema, pe care l-am mai vazut de cateva ori cantand cu contrabasul alaturi de aia cu mandolinele..

 

 

post-726-1204526272_thumb.jpg

 

 

nici in ziua de azi nu stiu ce faceau toate acele butoane... ... oricat am butonat eu la ea, tot nu am gasit ceva logic in modul de functionare...

unele anulau anumite doze altele nu aveau nici-o taina, dar cand am desfacut placa erau cablate (multe matze.... muuulte matze)

Link to comment
Share on other sites

nici in ziua de azi nu stiu ce faceau toate acele butoane... ... oricat am butonat eu la ea, tot nu am gasit ceva logic in modul de functionare...

unele anulau anumite doze altele nu aveau nici-o taina, dar cand am desfacut placa erau cablate (multe matze.... muuulte matze)

 

"Picard catre punte...!" :)

 

Pai chitara aia avea viata si tu ai eviscerat-o!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.