www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bacalaureat 2008


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

adevarul e ca e cretina abordarea asta cu " tre sa fac variante TRE SA FAC VARIANTEEE!!!!" cel putin la testele nationale era mai ok invatatul. acuma te axezi pe astea si cand dai de niste chestii care nu le stii, te si sperii si nici n-apuca nimeni sa-ti arate la tot ce ai avea nevoie. romania sucks, dude

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman
pardon,asta pt oamenii inteligenti si independenti in gandire. :)

si pasiune pt romana

 

 

nu ma inscriu akolo nu am pasiune pt asa ceva si nici nu as vrea raman la toceala

Link to comment
Share on other sites

Nici Conservatorul nu se face fara bac. Deci hai : stiind ca 4/7 =0,a1a2a3a4a5 .... sa se calculeze a1+a2+...+a61 :)

Anul asta se pregateste boicotarea bacului in stil mare. Ce facem, bai baieti ? Luam la ficati sau dam la ficati ?

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound

e cineva la poli automatica sau electronica ...sa imi spuna si mie cam cum sunt examenele si din ce materie se da la fizica?ca am inteles ca nu ai nevoie de toata(dau bacu la anu)

Link to comment
Share on other sites

@Junk_Yard

http://forums.rgc.ro/uploads/av-4195.jpg

 

:) ) ce e mah cu imaginea asta? :) )

 

Supermanule, e o super woman cu super-sutien. Lasa-l pe junkie, ia zi, cum stai cu romana?! La romana subiectele sunt abordabile. Spunea cineva mai sus pe forum, trebuie invatat "mecanismul" (hermeneutic) si n-ai cum sa nu te descurci la subiectul nr.1. Cel de-al doilea chiar nu este periculos, conteaza mult exprimarea. La 3, se poate invata...Cam nu inteleg de ce aveti senzatia ca exagereaza Cosu cand zice ca e destul de simplu, examenele sunt destul de simple DACA invatati!!!

Asa ca postati mai putin si invatati mai mult.

:)

Link to comment
Share on other sites

cred ca singurul la care multi isi pun problema este examenul la matematica :)

 

Am amintit de romana pentru ca cele mai mici note se iau la proba de limba si literatura romana (scris). Lucrul asta este destul de evident si pe forumul nostru - multi dintre cei care posteaza, fac dezacorduri, habar nu au de regulile de ortografie elementare si se exprima deficitar.

Spor la invatat!

Link to comment
Share on other sites

Am amintit de romana pentru ca cele mai mici note se iau la proba de limba si literatura romana (scris). Lucrul asta este destul de evident si pe forumul nostru - multi dintre cei care posteaza, fac dezacorduri, habar nu au de regulile de ortografie elementare si se exprima deficitar.

Spor la invatat!

 

 

corect...si aici amintim de perlele pe care le citeau profesorii cand controlau examenele...sau acum 2 ani cand trebuia sa se prezinte MODELUL INTELECTUALULUI (parca) si majoritatea l-au ales pe Moromete...au facut taranul intelectual

Link to comment
Share on other sites

Guest daemon

Eu sunt printre norocosii (sau nenorocosii) de la liceul Socolescu, prin urmare, datorita profilului, am de ales intre desen si istoria arhitecturii :) . Iar la ultima proba, intre mate, fizica si toate celelalte raman la logica. Si eu anticipez cele mai mari probleme la romana, mai ales ca, in mod paradoxal, anul asta a fost la mine, dar si in scoala, de departe cel mai lejer dintre anii de liceu. Ca dovada, in niciun alt an nu am avut de tras pentru a evita o corigenta, si inca nu m'am uitat pe subiectele de la bac (am si o doza nesanatoasa de incredere, ce'i drept). Oricum, cu engleza oral, desen, logica si geografie ca probe, eu unul nu prea anticipez probleme. Mi'e groaza in schimb de admiterea la Mincu, mai exact de zbirii de la corectura si de subiectele aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

romana ... ce sa spun eu am probleme de exprimare verbala si imi este greu si cu ortografie paote uni dupa forum stiu ca eu m-am apucat de cantat la citara de nush cat timp si in clasa a 11-a am devenit gamer (ghinion :) ma urasc pt asta) si nu mai stiam ce inseamna sa traiesti in viata reala "Get a Life"...adevaratul prieten pe care l-am avut intotdeauna (andrei) il cun din clasa a 5-a m-a ajutat sa ma regasesc( 1 mai 2007 refuzasem sa ma duc la mare pt ca nush ce event urma in jocul ala tampit si in final m-am dus m-am distrat si altele ma regasisem) si cand m-am intors in tren mi-am dat seama ca in timpul ala pierdut ( 9 luni ) ca gamer am pierdut foarte mult timp nu am comunicat mi-am pierdut vocabularul eram mai descurcaret in vocabular inainte si altele si akum eu gasesc greseli peste tot si nush care este varianta corecta si vreau sa fiu corectat ca sa imi indrept greseala.

 

inca ceva de mic nu prea mi-a palcut sa invat si retin foarte greu daca stau sa citesc... eu pricep ceva doar daca imi explica cineva... intotdeauna mi-a placut matematica acolo totul are logica daca nu are logica inseamna ca ai gresit si trebuie sa cauti sa corectezi sa aiba logica si ...

 

fata de romana unde ai comentarii de citit gramada( sub 3 in jur de 4 pagini A4 scrise de mana fiecare ) si asta este extrem de mult

si biologia mi se pare putin de logica asta doar daca esti atent in jurul tau pt ca am bio 9-10 ...

 

@addrien dupa cum observi in mica poveste scrisa cu greseli gramaticale daca intelegi cam asta e problema mea cu limba si literatura romana...

mult noroc:)

 

:)

si totul este din vina mea...

Link to comment
Share on other sites

Guest CrazySound
romana ... ce sa spun eu am probleme de exprimare verbala si imi este greu si cu ortografie paote uni dupa forum stiu ca eu m-am apucat de cantat la citara de nush cat timp si in clasa a 11-a am devenit gamer (ghinion :) ma urasc pt asta) si nu mai stiam ce inseamna sa traiesti in viata reala "Get a Life"...adevaratul prieten pe care l-am avut intotdeauna (andrei) il cun din clasa a 5-a m-a ajutat sa ma regasesc( 1 mai 2007 refuzasem sa ma duc la mare pt ca nush ce event urma in jocul ala tampit si in final m-am dus m-am distrat si altele ma regasisem) si cand m-am intors in tren mi-am dat seama ca in timpul ala pierdut ( 9 luni ) ca gamer am pierdut foarte mult timp nu am comunicat mi-am pierdut vocabularul eram mai descurcaret in vocabular inainte si altele si akum eu gasesc greseli peste tot si nush care este varianta corecta si vreau sa fiu corectat ca sa imi indrept greseala.

 

inca ceva de mic nu prea mi-a palcut sa invat si retin foarte greu daca stau sa citesc... eu pricep ceva doar daca imi explica cineva... intotdeauna mi-a placut matematica acolo totul are logica daca nu are logica inseamna ca ai gresit si trebuie sa cauti sa corectezi sa aiba logica si ...

 

fata de romana unde ai comentarii de citit gramada( sub 3 in jur de 4 pagini A4 scrise de mana fiecare ) si asta este extrem de mult

si biologia mi se pare putin de logica asta doar daca esti atent in jurul tau pt ca am bio 9-10 ...

 

@addrien dupa cum observi in mica poveste scrisa cu greseli gramaticale daca intelegi cam asta e problema mea cu limba si literatura romana...

mult noroc:)

 

:)

si totul este din vina mea...

aoleu cand va aud...

ce joc bre? wow?:))

Link to comment
Share on other sites

romana ... ce sa spun eu am probleme de exprimare verbala si imi este greu si cu ortografie paote uni dupa forum stiu ca eu m-am apucat de cantat la citara de nush cat timp si in clasa a 11-a am devenit gamer (ghinion :) ma urasc pt asta) si nu mai stiam ce inseamna sa traiesti in viata reala "Get a Life"...adevaratul prieten pe care l-am avut intotdeauna (andrei) il cun din clasa a 5-a m-a ajutat sa ma regasesc( 1 mai 2007 refuzasem sa ma duc la mare pt ca nush ce event urma in jocul ala tampit si in final m-am dus m-am distrat si altele ma regasisem) si cand m-am intors in tren mi-am dat seama ca in timpul ala pierdut ( 9 luni ) ca gamer am pierdut foarte mult timp nu am comunicat mi-am pierdut vocabularul eram mai descurcaret in vocabular inainte si altele si akum eu gasesc greseli peste tot si nush care este varianta corecta si vreau sa fiu corectat ca sa imi indrept greseala.

 

inca ceva de mic nu prea mi-a palcut sa invat si retin foarte greu daca stau sa citesc... eu pricep ceva doar daca imi explica cineva... intotdeauna mi-a placut matematica acolo totul are logica daca nu are logica inseamna ca ai gresit si trebuie sa cauti sa corectezi sa aiba logica si ...

 

fata de romana unde ai comentarii de citit gramada( sub 3 in jur de 4 pagini A4 scrise de mana fiecare ) si asta este extrem de mult

si biologia mi se pare putin de logica asta doar daca esti atent in jurul tau pt ca am bio 9-10 ...

 

@addrien dupa cum observi in mica poveste scrisa cu greseli gramaticale daca intelegi cam asta e problema mea cu limba si literatura romana...

mult noroc:)

 

:)

si totul este din vina mea...

 

banuiesc mai mult ca sigur ca aici e vorba de warcraft

 

si la partea cu romana asa e...adica e normal...cui ii place sa invete mecanic...si cand te mai gandesti ca e din obligatie...sa zice un exemplu...de ce atunci cand citesti ceva pe net...ceva ce ai vrut sa cauti...tii minte de prima data cand citesti...si atunci cand ai ceva de invatat la o materie...stai aproximativ 2 ore ca sa inveti o amarata de lectie...

concluzia: ce citesti din propriu interes e facut din placere...si ce inveti pentru o anumita materie parca ti-e scarba...pentru ca esti OBLIGAT...unde mai e partea aceea in care profesorii sa te faca sa-ti placa ce inveti...acum vin toti si ne baga pe gat comentarii....si multe altele...eu am norocu cu un prof de 7 stele...care pe langa faptul ca nu te streseaza cu materia lui...vorbeste de parca ar fi unul din colegi...si spre deosebire de un prof prea serios care vine si-ti preda si iti e scarba sa inveti tz pagini cu sh randuri...asta te face sa peci cu lectia invatata din clasa...de cele mai multe ori mi s-a intamplat sa pec de la ora lui cu ceva in cap...chiar si atunci cand am dormit la orele lui (la propriu)...si nu vreau sa-l pierd pana termin a 12...matematica si mie mi-a placut...si probabil la multi altii...pana am ajuns la liceu si am incurcat-o :)...a 2 saptamana vroma sama transfer ca eram disperat din cauza profului care imi era si dirig pe vremea aia dar intr-un final m-am descurcat..si acum sunt bine...ca sa mai zic de mine singura materie care nu o suport sunt fizica...NU STIU...asta e :( de ce sa ma complic...acum eu sper ca nu am facut greseli gramaticale...pentru ca mi-e lene sa stau sa recitesc si sa controlez ce am scris...nu de alta dar am pierdut mai mult de jumate din zi asa aiurea si inca sunt obosit

Edited by black2oo5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.