www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bacalaureat 2008


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

Si eu am bacul... sunt la mate-info si au niste subiecte la mate si programare de.... :)

 

 

subiectele de anu trecut nu au fost cine stie ce greutate :( adica cel putin eu pe vremea aia fiind a 10 am rezolvat din ele...acum presupun ca mai mult... acum am avut ocazia sa ma uit pe variantele de anu' asta B) si nu mi-a placut ce am vazut acolo :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

subiectele de anu trecut nu au fost cine stie ce greutate :) adica cel putin eu pe vremea aia fiind a 10 am rezolvat din ele...acum presupun ca mai mult... acum am avut ocazia sa ma uit pe variantele de anu' asta B) si nu mi-a placut ce am vazut acolo :):)

 

Mie nu mi se par foarte grele...oricum...primul subiect la mate e din clasele 9-10 deci ti-era mai usor ca era materia proaspat invatata...:(

Link to comment
Share on other sites

Hai mai baieti si fete, bac-ul e usor.O sa vedeti daca ajungeti la o facultate serioasa ca aveti de invatat la un singur examen cat n-aveti de invatat la toate materiile de la bac adunate.Si mai trebuie invatat si intr-o saptamana :)

Yeap....eu am terminat medicina. Cand am vazut cat am de invatat la primul examen din facultate m-a luat tremuratul.

Pentru bac am studiat intens....in special inainte de proba la istorieee.....am citit la sticle de tuborg. :)

Link to comment
Share on other sites

Din ciclul "pe vremea mea": eu n-am dat nici un examen cu subiectele stiute dinainte. Mi se pare ca il fac din ce in ce mai usor sa scoata cat mai multi "calificati" pe banda rulanta. Bagati mare si incercati sa fiti cat mai putin cobaii tampitilor astora care se ocupa cu invatamantul. Pe masura ce se scurg anii e din ce in ce mai rau.

Link to comment
Share on other sites

Yeap....eu am terminat medicina. Cand am vazut cat am de invatat la primul examen din facultate m-a luat tremuratul.

Pentru bac am studiat intens....in special inainte de proba la istorieee.....am citit la sticle de tuborg. :)

 

Normal, asa si eu la Calculatoare, de altfel am si picat primul examen la analiza cu prof. Flondor :)

Cosmin are dreptate, invatamantul e din ce in ce mai rau, noi chiar a trebuit sa invatam serios pentru bac fara sa stim dinainte subiecte.Putea sa cada ORICE.

Link to comment
Share on other sites

au totusi dreptate cei care au facut cererea...pentru ca...avand in vedere gradul de dificultate al variantelor...va fi rupere la copiat...eu unul cand am vazut subiectele de la prima parte am ramas tampit...in comparatie cu variantele de anu trecut...la care subiecte asemanatoare cu astea erau la partea III

Link to comment
Share on other sites

haha cum adica 'adica'

cosu qed e prea tarziu deja ca sa mai pui intrebarea asta

 

corect..cu ce scop au pus cei de la inspectorat subiectele pe internet cand ei ar fi trebuit sa fie cei mai corecti cand vine vorba de un examen...ce-au zis... "hai sa punem subiectele la examen...ca sa faca si aia mai slabi ceva...adica sa copieze"...citez pe profu meu de mate...nu-l suport...dar aici are dreptate..."cand il vezi pe analfabetul ala, care nu stie sa faca o derivata la un polinom, ca ia 9,90 la examen si cei care sunt de 10 vor lua 7...parca ti-e scarba sa-l vezi cum le ocupa locu la ai buni"

Edited by black2oo5
Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

sunt slab la copiat ....si mediu la note si chestii

imi cunosc starea pana ieri spuneam ca pic la romana si bio akum mi se pare din ce in ce mai usor la romana si mai naspha la mate :|

bio ce sa spun nici nu am deschis cartea :)) :-s pe riscul meu...

Link to comment
Share on other sites

Bai dar se pot invata. Se pot rezolva. La examen doar poti sa mergi sa debitezi ca papagalul. Nu trebuie sa gandesti nimic. Voua nu vi se pare ceva in neregula cu asta?

 

+1000

 

Puneti mana si invatati :)

 

LE: A si btw, petitia este o prostie.N-am vazut subiecte recente de bac la matematica dar stiu un lucru: nota 5 se ia cu usurinta in orice examen national, de regula subiectele sunt structurate in 2 parti astfel incat si cei cu pregatire mai slaba pot lua note de trecere.Nu sunt de acord cu chestia asta, dar asa este; daca vreti note de 8-9 puneti mana si pregati-va :)

Edited by Elethan
Link to comment
Share on other sites

Lasati naibii petitiile pe Internet! :) Copii, drepturile se castiga in strada! :( In 1997 am protestat impotriva Bacului la 7 materii. :) Daca am fi rezistat mai mult, poate reuseam sa schimbam si viitorul nu numai prezentul. Poate ca acum e randul vostru. :)

 

LE: Si nu mai stati toata ziua pe Internet. B)

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

1. Incep, intr-o limba romana literara corecta, prim a-mi exprima dorinta profunda de a-mi introduce proverbiala p...ana in subiectele de anul asta, caci jale este la subiectele 1 la matematica, si mai jale este la subiectele 2 la limba romana (de unde sa stie un elev de clasa a 12-a "despre batranete" de exemplu), numai la fizica si la geografie parca sunt mai ok (zambilici cu limba scoasa, caci la examen nu sunt permise semne de genul :) )

 

2.@Cosu: daca tu gasesti o modalitate de a invata 1500 de subiecte pe de rost, pentru ca apoi sa le redai la examen intr-un mod coerent, corect si bine redactat, atunci iti ofer cu caldura orice amplificator doresti (zambilici cu limba scoasa)

Edited by OntZ
Link to comment
Share on other sites

1. Incep, intr-o limba romana literara corecta, prim a-mi exprima dorinta profunda de a-mi introduce proverbiala p...ana in subiectele de anul asta, caci jale este la subiectele 1 la matematica, si mai jale este la subiectele 2 la limba romana (de unde sa stie un elev de clasa a 12-a "despre batranete" de exemplu), numai la fizica si la geografie parca sunt mai ok (zambilici cu limba scoasa, caci la examen nu sunt permise semne de genul :) )

 

2.@Cosu: daca tu gasesti o modalitate de a invata 1500 de subiecte pe de rost, pentru ca apoi sa le redai la examen intr-un mod coerent, corect si bine redactat, atunci iti ofer cu caldura orice amplificator doresti (zambilici cu limba scoasa)

si iata totusi cum unii invata si altii lanseaza judecati de valoare.pai cum altii au invatat ma?si faza ca nu poti sa inveti pe de rost e o scuza proasta.topicul asta a fost jenant de cand a inceput.eram la brasov la I.A.R ,urmaream aberatia asta si ma gandeam ca am fost fericit ca nu gandeam asa in clasa a 12-a.

da-mi mie un amplificator si iti arat ca intr-o luna invat la loc tot ce aveam de invatat in clasa a 12-a.de fapt asta nu ar fi corect pt tine acum...asa ca ia invatati voi ca nu va foloseste la nimic bucata de lemn cu sarme din brate fara bac.

Link to comment
Share on other sites

1. Incep, intr-o limba romana literara corecta, prim a-mi exprima dorinta profunda de a-mi introduce proverbiala p...ana in subiectele de anul asta, caci jale este la subiectele 1 la matematica, si mai jale este la subiectele 2 la limba romana (de unde sa stie un elev de clasa a 12-a "despre batranete" de exemplu), numai la fizica si la geografie parca sunt mai ok (zambilici cu limba scoasa, caci la examen nu sunt permise semne de genul :) )

 

2.@Cosu: daca tu gasesti o modalitate de a invata 1500 de subiecte pe de rost, pentru ca apoi sa le redai la examen intr-un mod coerent, corect si bine redactat, atunci iti ofer cu caldura orice amplificator doresti (zambilici cu limba scoasa)

Doar ca citesti rezolvarile si din start ai un avantaj. Nu faci decat sa pricepi/memorezi ceva gata facut. Nu mai exista partea cu "descoperitul" de unul singur, cu aplicarea lucrurilor invatate , cu etc etc. Nu e vina voastra ci a astora pe care i-am votat noi :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.