www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bacalaureat 2008


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

10 si eu la franceza...

am facut un calcul: pot sa iau linistit 5 in restul examenelor ca tot imi iese media, da vreau cat mai mult, plus ca o sa ma mai ridic si la sport

 

Si eu am doi de zece, si de asemenea sper la 10 si la sport si la info... de romana mi-e teama...ca de vine poezie sau drama la subiectul 3, atunci 7 e nota maxima... :) cat despre mate...acolo daca ma straduiesc, pot sa iau peste 9, chiar peste 9,50. :)

 

Bafta! :)

Link to comment
Share on other sites

norocosilor...ar trebui sa luati uber note la asa subiect :)

 

Nu neaparat... poezia de la subiectul I a fost destul de grea, si la vreo 4 cerinte trebuia sa scrii peste 5 randuri...iesea juma de eseu numai la subiectul I... si era si destul de greu de inteles mesajul... pentru mine, cel putin

 

pai speram speram.... ca de pica barbul ne lua naiba (pe mine cel putin :) )

 

Pe mine mai mult ma speria Blaga...e cel mai nasol poet roman studiat la liceu, are niste poezii foarte complicate...urmareste relatiile dintre eul si marele tot bla bla bla...

 

Oricum...a fost un examen destul de modest, putea fi cu muuult mai greu(Doamne multam ca nu ne-o venit Blaga nici la I, nici la III)

 

Heads up...am trecut de jumatate...

Succes in continuare! :)

Link to comment
Share on other sites

Nu neaparat... poezia de la subiectul I a fost destul de grea, si la vreo 4 cerinte trebuia sa scrii peste 5 randuri...iesea juma de eseu numai la subiectul I... si era si destul de greu de inteles mesajul... pentru mine, cel putin

 

 

 

Pe mine mai mult ma speria Blaga...e cel mai nasol poet roman studiat la liceu, are niste poezii foarte complicate...urmareste relatiile dintre eul si marele tot bla bla bla...

 

Oricum...a fost un examen destul de modest, putea fi cu muuult mai greu(Doamne multam ca nu ne-o venit Blaga nici la I, nici la III)

 

Heads up...am trecut de jumatate...

Succes in continuare! :)

 

io zic c-am trecut de-un sfert.... oralu nu-i bac... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest knightwolf256
Hai mai baieti si fete, bac-ul e usor.O sa vedeti daca ajungeti la o facultate serioasa ca aveti de invatat la un singur examen cat n-aveti de invatat la toate materiile de la bac adunate.Si mai trebuie invatat si intr-o saptamana :)

Pe langa asta , mai ai parte si de profi ffffff naspa la unele materii , plus ca daca nu procedezi ca in liceu sa inveti zilnic , o sa fie ffffffff greu in sesiune la unele materii , mai ales la alea grele . si inca o chestie : in facultate ai parte de ffff multa materie care nu-ti trebuie , cel putin asa e in politehnica , unde o parte din materie ar trebui scoasa de tot iar alta ar trebui facuta doar la anumite specializari .

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

10 romana oral 10 engleza :)

 

si romana am picat pe subiect :) 8 pagini sper sa iau o nota mare vine mate marti :) acolo nu situ nimic

 

speram sa pice ion

Link to comment
Share on other sites

Liceul inseamna cultura generala , foarte generala .Bac-ul examinarea generala al nivelului de cultura generala.

 

Adica generalitati peste generalitati pentru care primesti o medie generala .

 

Cine nu are media generala 7 nu are voie sa posteze la "cafenea" ...hahaha

 

Asa ca asteptam rezultatele @Cosu fii pe faza .

Link to comment
Share on other sites

deci oricum, romana fiind un chin academic pentru mine, cu tot felul de aburelistici si prostii fara sens, iar matematica nefiind o materie la care am lucrat pe rupte, desi ar fi trebuit (:)), am luat urmatoarele:

 

romana oral - 10, engleza oral - 10, romana scris - 8.45, mate 8.05, fizica 10.0 (:)) si geografie 9.90.

 

oricum, la fizica imi pasa cel mai mult

 

numai bine!

 

P.S.: macar is impacat ca nu m-am dus cu ceasloave si casti dupa mine, ca altii, de nu puteai sa te pisi linistit :)

Edited by OntZ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.