www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Robben Ford Jem


Musaro Adriano
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

bravo, mi-a placut foarte mult improvizatia voastra!

se vede ca nu "aveti stare" si bine faceti! :)

 

poate puneti si negativul, sa se mai joace si altii!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest arosulescu
Jazz-Metal!!! :P

:D:):):)

 

P.S.: Cine mai are idei stupide poate sa se alature, am lasat loc pt toti dementi ... :D;)

 

 

ca adusesi vorba de idei stupide si dementi ... ma simtii ...asa ca ...sa ascultam

 

ps mai este loc

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
misto baietii!bravos :)

 

 

 

...iar tu andrei m-ai cam spart :)

esti fun guthrie cumva?

 

 

multumesc... boly...e o discutie mai complicata ... mi-e greu sa spun ca sunt fanul cuiva (sigur ca exista totusi un chitarist pe care de multe ori il visez noaptea in somn la modul cel mai propriu/real...pt ca il iubesc enorm -si vb foarte serios - dar este vorba de altcineva). Guthrie ... e absolut minunat si probabil ca am ascultat de prea multe ori aceasta varianta cantata de el deci recunosc ca pe acest backing track m-a influentat foarte mult. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu
Super amandoua dar si mie ma placut foarte mult versiune lui Arosulescu, foarte bine cantata. Felicitari si la mai multe. Imi pare bine ca pe la Jam session se misca ceva. :)

 

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest arosulescu
cel mai mult mi-a plãcut vers. lui Andrei R. - bravo. stiu ca e greu de multe ori de astamparat setea de note, pe mine nu ma deranjeaza, desi presimt ca lucxrurile evolueaza inspre simplitate asa in viata, o sa ne potolim cu totii la un mom dat. :))

 

foarte adevarat... si totusi daca intr-un anumit moment al vietii mele vreau sa cant cele mai multe note, nu trebuie sa ma stavileasca nimic -cum ar fi lipsa de tehnica, de conceptie a frazelor sau orice alta lipsa- asa ca eu am incercat sa studiez /abordez cat mai multe feluri de muzica. Adica nu stiu cum pun altii problema, dar eu zic ca la batranete, cand vrei sa simplifici lucrurile, trebuie sa ai din ce sa simplifici. (am editat textul pt ca am avut impresia ca nu am fost prea coerent in ce am vrut sa spun)

multumesc! :)

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

dar eu zic ca la batranete, cand vrei sa simplifici lucrurile, trebuie sa ai din ce sa simplifici.

Asta e unul dintre cele mai mari adevaruri spuse pe aici !!!!

Zilele astea voi pune continuarea la versiunea lui monyo si arosulescu :) numa sa imi instalez placa in calc pe care-l am in camera

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

daca bagi g2-ul in calculator din out/phones nu suna mai bine? (te inteb doar ...nu am scule cu usb si din cauza asta intreb)

Link to comment
Share on other sites

daca bagi g2-ul in calculator din out/phones nu suna mai bine? (te inteb doar ...nu am scule cu usb si din cauza asta intreb)

la mine nu (placa de sunet e mai de kk) si in plus mi-e mai usor sa-l controlez asa prin Cubase

 

si cred ca stiu de unde zici ca suna rau... am tras cu whisky-n nas si cand am facut tonu' am uitat sa pun egalizatoru pe flat :) d-aia mie imi suna bine :) asta e... bafta mare :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.