www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prefix 990 - Bistrita


Arthur
 Share

Recommended Posts

Salutãri tuturor!

 

Pun ºi eu o piesã (blues-rock) cu band-ul meu, care sper sã vã placã.

Pe piesa asta eu sînt responsabil cu partea de voce ºi ghitarã armonie, Boondak (Bogdan) se ocupã de solouri, iar Ovi Bass de bass ºi recording/mixing.

 

Enjoy

 

Foarte bun

suna excelent

 

!!!!!!!!! amschimbat din 32.2 KHz/16 bit- mp3 in 44.1kHz/16bit -mp3.

 

playerul rgc.ro il reda tempoul mai repede si cu pitch mai sus .!!! din cauza ratei de esantionare mai mici decat 44.1KHz

 

mi-am permis sa convertesc si sa postez versiunea de 44.1 KHz

 

versiunea B are tempoul corect !!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

I-am auzit pe prefix live si nu lasa deloc de dorit, as vrea daca se poate sa postati piesa "Dorinta" care mi se pare chiar cea mai reusita dintre toate,

 

Bistrita - > Oradea = 263 km :)

Link to comment
Share on other sites

multumim tare mult pentru aprecieri

http://www.myspace.com/prefix990

Aici mai puteti asculta vreo cateva piese de pe primul nostru album. O sa vedeti ca sunt de alta factura fata de piesa asta . Partile vocale sunt cantate de alti doi colegi ai nostri - Gabi Cocis(unii dintre voi probabil ca il cunoasteti ) si Viorel Simionca.Sper sa va placa.

Link to comment
Share on other sites

Bravo domnilor,m-ati binedispus pe ziua de azi.Sunetul e bun,iar chitarele sunt amandoua excelente.vocea e buna si ea,iar pe mine textul in romana nu m-a deranjat deloc.Am vizitat pagina de myspace si zambetul mi s-a largit si mai tare ascultand piesele alea,Boondak esti tare de tot,ai si gust si mana,si din punctul meu de vedere astea sunt elementele care conteaza.Vocile sunt super amandoua,si la vederea pozei deja am inceput sa rad singur ca prostu.Ma stiu cu Gabi si cu Simi de vreo 25 de ani :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

midnight rider

Ma bucur ca ti/au placut piesele noastre.Ne dam si noi silinta sa facem treaba cat mai buna.

Gabi si Viorel o sa se bucure tare mult cand o sa afle ca ti/ai amintit de ei.Probabil ca nu v/ati vazut de mult.

 

Daca vreti sa mai ascultati piese de ale noastre mai sunt vreo cateva aici

http://www.myband.ro/members/12054/

 

spor maxim

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest ovibas

Ma inscriu si eu cu prezenta si multumirile de rigoare ... Bafta la toata lumea si un hug colegilor mei de trupa

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 14 years later...
On 11/02/2008 at 08:26, Arthur said:

Salutãri tuturor!

 

Pun ºi eu o piesã (blues-rock) cu band-ul meu, care sper sã vã placã.

Pe piesa asta eu sînt responsabil cu partea de voce ºi ghitarã armonie, Boondak (Bogdan) se ocupã de solouri, iar Ovi Bass de bass ºi recording/mixing.

 

Enjoy

La migrarea RGC de acum câțiva ani se pare că s-a pierdut piesa încărcată în 2008, așa că o încarc din nou pentru cei care doresc să o asculte.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.