www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Les Paul Supreme


RAY5
 Share

Recommended Posts

:):):)

 

Domnilori , Doamnelor daca ati avea okazia sa puteti sa cintati voi pe acest instrument cred ca ati pricepe mai bine ce poate

 

EU NUMESC ASTA " ENERGIE PURA "

 

chitara face parte dintro colectie de 400 modele numele ei este : AUTUMN BURST

2micros humbuckers Gibson 490R + 498T

corpul in erable flammé grade AAA / griful acajou /fingerbord ebene Curly 22 case

modelul acesta a fost cel mai cumparat din cele sapte modele care au fost editate desi e ultima care a ieshit stocul la firma e epuizat de mult

mai sint cred ca trei modele der nu pentru mult timp

http://www.gibson.com/en-us/divisions/gibs...espaul/supreme/

 

nu e acelashi model dar eceea ce mai exista in stok din colectie cea pe cere am eu e ceva mai rebela cred ca de aia sau shi cumparat undeva pe sit la gibson puteai sa asculti cum suna dar acum vad ca nu mai gasesc de altfel nici modelele care erau expuse acum o saptamina nu mai sint VA DORESC LA TOTI SANSA SA CINTATI PE SUPREME AUTUMN =PENTRU ROCK ........SUPREME HERITAGE CHERRY =PENTRU CEI CE LE PLACE BLUZ

post-824-1202605551_thumb.jpg

post-824-1202605592_thumb.jpg

post-824-1202606320_thumb.jpg

post-824-1202606424_thumb.jpg

post-824-1202606531_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar "nu prea mult" avand in vedere preturile la niste Suhr-uri sau Anderson-uri serioase.. :) .insa arata suberb si sunt convins ca sunetul este pe masura... :)

Link to comment
Share on other sites

:):):)

 

VA DORESC LA TOTI SANSA SA CINTATI PE SUPREME AUTUMN =PENTRU ROCK ........SUPREME HERITAGE CHERRY =PENTRU CEI CE LE PLACE BLUZ

Adica o culoare e pentru Rock,alta pentru Bluz?

De unde ai dedus ca s-au facut doar 400 de supremeuri?

Mie personal nu imi place la supreme 1. ca are chambered body,ceea ce-i distruge sunetul clasic de Les Paul si 2.ca are tastiera din lemn de abanos,ceea ce-l face o strutzocamila intre LP Standard si Custom.

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Adica o culoare e pentru Rock,alta pentru Bluz?

De unde ai dedus ca s-au facut doar 400 de supremeuri?

Mie personal nu imi place la supreme 1. ca are chambered body,ceea ce-i distruge sunetul clasic de Les Paul si 2.ca are tastiera din lemn de abanos,ceea ce-l face o strutzocamila intre LP Standard si Custom.

 

 

 

nu culoare defineste sunetul ci lemnul shi mikrofoanele

supreme autumn este modelul lui slash doar ai lipseste un svichi de separare de micro (simplu -dublu).......deca nu ma insheluitate undeva pe siturile dilerilor ca sa vezi din ce lemn e facuta asta shi din ce lemn sint facute celelalte supreme

autumn=pentru ca a ieshit in toamna (noiembrie) celelalte in iunie sau iulie

 

acum cit despre placere ce sa zic nui frumos cei frumos e frumos ceti place........

daqca nu ar fi rara nu as fi cumparato....... doar ca nu poate sa aiba toata lumea acelashi lucru ........asa sint io mai dus

 

 

numi trbuie bun sau vesnic ci rar

 

 

 

 

Intr-adevar "nu prea mult" avand in vedere preturile la niste Suhr-uri sau Anderson-uri serioase.. :) .insa arata suberb si sunt convins ca sunetul este pe masura... :)

 

 

sunetul e foarte aproape de semnatura lui slash Gn.R

are acelashi lemn doar tastatura e diferita

vezi ca undeva pe situl lui gibson tre sa dea shi sunetul adica un demo

 

S-au facut doar 400 de Supreme-uri cu, culoarea Autumn Burst

 

asa e merci de clarificare

sint 400de exemplare pe model de supreme

Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca Les Paul Slash Signature este solid-body, fara sound-chambers iar Supreme-ul are chambered body...asta nu modifica deloc sunetul ? Cu aceasta ocazie imi permit sa il intreb si pe mult mai experimentatul in ceea ce priveste marca Gibson, si anume Midnight Rider,care sunt deosebirile principale dintre solidbody/chambered-body la Les Paul-uri...?

Link to comment
Share on other sites

sint 400de exemplare pe model de supreme

iacata o opinie avizata asupra constructiei acestei chitari,care,din cate mi s-a spus la Gibson,depaseste deja 5000 de exemplare :)Mike Slubowski,de la Les Paul Forum,colectionar si entuziast Gibson

 

 

autumn=pentru ca a ieshit in toamna (noiembrie) celelalte in iunie sau iulie

Aceasta afirmatie concureaza in topul celor mai mari prostii spuse (scrise) pe RGC :)

Si acum despre sunet,daca nu ati avut rabdare sa cititi din linkul de mai sus: Acest Les Paul Supreme (nu numai culoarea asta,ci toate culorile,si alea de BluZ :)) suna TOTAL diferit de modelul Slash.In primul rand aceasta chitara este GOALA pe dinauntru,apoi are SI PE SPATE un strat de lemn de artar,apoi are tastiera din ABANOS,un lemn mult mai dur decat palisandrul care e la modelul Slash.Acest model Autumn Burst se deosebeste de celelalte Supremeuri prin faptul ca NU ARE INLAYURI in grif,ceea ce a redus considerabil costurile de productie.Este o editie limitata din cauza ca a facut parte din programul "chitara saptamanii",in anul trecut fiecare din cele 52 de saptamani a avut ca "motiv" o chitara cu oaresce tuninguri sau modificari,oferita in 400 de exemplare.NU ESTE ADEVARAT ca s-au facut cate 400 din fiecare Supreme,ci S-au facut cate 400 din fiecare "Guitar of the week",fie ca ele au fost SG-uri argintii sau Firebirduri albe,etc,etc.

Lemnul este IDENTIC la toate supremeurile,la fel si constructia.Modelul Slash,MULT mai scump se face la Custom Shop Nashville,practic la vreo 60 de mile de fabrica de serie,unde se fac si Supremeurile,are ALTE doze,si este dintr-un mahon de inalta calitate,O SINGURA BUCATA de mahon este "carvata",adica sculptata manual pentru corp,Gatul are"Long Tenon",adica imbinarea (sau impanarea)grifului in corp este mai lunga decat la modelele de serie.Gatul este si el dintr-o SINGURA bucata de mahon.Modelul Slash este construit in mare parte manual,cu tehnologia Custom Shop,adica cea de pe vremuri :(

Supremeul Autumn Burst,de altfel cam la fel cu toate "chitarile saptamanii" se mai gaseste pe ici-colo,ma uit saptamana viitoare daca n-avem si noi vreuna in depozit B),pana atunci,daca vreti sa luati una ,iata un reputat dealer italian care o are pe stoc cu o miutza mai ieftin decat a luat-o colegul nostru ;)

care vreti doar mikrofoanele,iata-le aici la superoferta :1st:,ca se gasesc pe orice Les Paul Studio :(

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

vad ca din motive pe care nu le cunosc,nu merg linkurile.Iata siteul lui Lenzotti cu chitara de vanzare: http://www.lenzotti.com/lounge.php?art=4502

si miKrofoanele :http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=19442&hl=

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca Les Paul Slash Signature este solid-body, fara sound-chambers iar Supreme-ul are chambered body...asta nu modifica deloc sunetul ? Cu aceasta ocazie imi permit sa il intreb si pe mult mai experimentatul in ceea ce priveste marca Gibson, si anume Midnight Rider,care sunt deosebirile principale dintre solidbody/chambered-body la Les Paul-uri...?

 

pai uitate in foto da clik shi se mareste fotografia

eu personal nu am vazut in viata mea un les paul sound-chambers

cele care au cutia goala sint ES chiar daca au forma LP nu se mai numesc les paul

Link to comment
Share on other sites

iacata o opinie avizata asupra constructiei acestei chitari,care,din cate mi s-a spus la Gibson,depaseste deja 5000 de exemplare :)Mike Slubowski,de la Les Paul Forum,colectionar si entuziast Gibson

 

 

 

Aceasta afirmatie concureaza in topul celor mai mari prostii spuse (scrise) pe RGC :)

Si acum despre sunet,daca nu ati avut rabdare sa cititi din linkul de mai sus: Acest Les Paul Supreme (nu numai culoarea asta,ci toate culorile,si alea de BluZ :)) suna TOTAL diferit de modelul Slash.In primul rand aceasta chitara este GOALA pe dinauntru,apoi are SI PE SPATE un strat de lemn de artar,apoi are tastiera din ABANOS,un lemn mult mai dur decat palisandrul care e la modelul Slash.Acest model Autumn Burst se deosebeste de celelalte Supremeuri prin faptul ca NU ARE INLAYURI in grif,ceea ce a redus considerabil costurile de productie.Este o editie limitata din cauza ca a facut parte din programul "chitara saptamanii",in anul trecut fiecare din cele 52 de saptamani a avut ca "motiv" o chitara cu oaresce tuninguri sau modificari,oferita in 400 de exemplare.NU ESTE ADEVARAT ca s-au facut cate 400 din fiecare Supreme,ci S-au facut cate 400 din fiecare "Guitar of the week",fie ca ele au fost SG-uri argintii sau Firebirduri albe,etc,etc.

Lemnul este IDENTIC la toate supremeurile,la fel si constructia.Modelul Slash,MULT mai scump se face la Custom Shop Nashville,practic la vreo 60 de mile de fabrica de serie,unde se fac si Supremeurile,are ALTE doze,si este dintr-un mahon de inalta calitate,O SINGURA BUCATA de mahon este "carvata",adica sculptata manual pentru corp,Gatul are"Long Tenon",adica imbinarea (sau impanarea)grifului in corp este mai lunga decat la modelele de serie.Gatul este si el dintr-o SINGURA bucata de mahon.Modelul Slash este construit in mare parte manual,cu tehnologia Custom Shop,adica cea de pe vremuri :(

Supremeul Autumn Burst,de altfel cam la fel cu toate "chitarile saptamanii" se mai gaseste pe ici-colo,ma uit saptamana viitoare daca n-avem si noi vreuna in depozit B),pana atunci,daca vreti sa luati una ,iata un reputat dealer italian care o are pe stoc cu o miutza mai ieftin decat a luat-o colegul nostru ;)

care vreti doar mikrofoanele,iata-le aici la superoferta :1st:,ca se gasesc pe orice Les Paul Studio :(

 

 

 

merci prostii shi afirmatii sint multe dar putine sint chitarile suprem autumn.........

tinind cont ca eu am cintat shi pe semnatura lui slash sa vindut la 6000 de euro cind am vazut supremul autum am avut o idee shi nu degeaba lam clasificat ca fiind aproape.......

chitara autumn e toata din MAPLE nustiu cum ai spune in RO griful e MAHOGRANY fingerboard in curly ebony ceea ce ai da un sunet diferent in raport cu celelalte supremuri care sint corpul din MAHOGRANY

fata shi spate din MAPLE fingerboard ROSWOOD

FAPTUL CA NU ARE INCRUSTATII PE TASTATURA E CA EBONY ESTE UN LEMN FOARTE FOARTE DUR shi daca ai observat se utilizeaza la gitarile destinate ptr hevi metal griful e repid

da intradevar costurile de productie sint mai reduse sa vindut la 3000 de € cealalta chery aged sumburst sa vindut la 3800 la paris iar la o chitara suprem black simpla nustiu ca nici nu mam uitat la ea e tot ce am vazut in realitate la paris shi nu prea cred ca mia scapat una deshi nu au fost expuse ci rezervate doar la comanda

Bravo pentru cei ce au sansa sa cumpere mai eftin dar eu am nevoie de asigurare shi de garantie in cazul ca mi se fura sau she strica sint salvat

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson
FAPTUL CA NU ARE INCRUSTATII PE TASTATURA E CA EBONY ESTE UN LEMN FOARTE FOARTE DUR

 

Asta cred ca e a doua mare prostie spusa pe forumu asta :) Bre, daca nu stii, nu mai vorbi... cu atat mai mult nu mai folosi caps-uri.

 

Cheerz,

Jackson

Link to comment
Share on other sites

n-ar fi rau, domnule RAY5, sa lasi deoparte limbajul de mess. la propriu si la figurat.

mie imi vine foarte greu sa urmaresc ce scrii (desi nu stiu daca pierd mare lucru :) ), mai ales ca e foarte departe de limba romana.

daca te uiti cu atentie, cea mai mare parte (covarsitoare majoritate chiar!!) a forumistilor se straduie sa scrie un mesaj corect si coerent.

eu te rog sa-l scrii macar corect. daca se poate.

multumesc.

cat despre chitari...prefer sa nu ma pronunt, pentru ca a facut-o Rares mai bine decat m-as fi priceput eu. abia astept sa-l contrazic :) , dar acum nu e cazul.

 

"FAPTUL CA NU ARE INCRUSTATII PE TASTATURA E CA EBONY ESTE UN LEMN FOARTE FOARTE DUR shi daca ai observat se utilizeaza la gitarile destinate ptr hevi metal" - da, se leaga, mai ales cu chitara pe care cant (blues, nu "hevi" ) in prezent - Blade - conceputa de un fan al stratocasterelor...si are grif ebony.

Edited by carramba
Link to comment
Share on other sites

pai uitate in foto da clik shi se mareste fotografia

eu personal nu am vazut in viata mea un les paul sound-chambers

cele care au cutia goala sint ES chiar daca au forma LP nu se mai numesc les paul

 

:) Pai ba are sound-chambers...asa scrie pe site la Gibson...astea nu insamna ca este o chitara hollow-body sau semi-hollow la propriu gen ES-335..are sound-chambers dar tu nu le vezi pentru ca nu are f - holes :(

 

Si acum ca sa fiu putin off-topic : prin toate aceste post-uri imi dau seama ce nivel de trai poate fi in unele tari ca sa iti permiti si sa iti cumperi un Les Paul Supreme fara a te documenta deloc inainte...aici in romania studiezi o luna piata chitarilor de pana in 500 de euro, te gandesti de unde sa le cumperi ca sa iesi mai ieftin , cat o sa coste transportul , cine o sa ti le aduca, etc..mai intrebi colegii pe forum ca sa iti mai dea sfaturi, si apoi, decizi sa o iei pe una cu mica dezamagire ca desi apare o chitara noua , dispar vreo 500 de euro de pe card... :) ..asta e viata...

 

PS pentru RAY 5 : Intra pe site la gibson si citeste toate caracteristicile chitarii pe care o ai...oricum bine ca ai cumparat-o ,pentru ca e o chitara faina...deja la pretul si la firma asta, nu iti mai pot sari altii pe cap, ca sa iti spuna ca ai dat banii pe prostii :)

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Am dat mai sus un link cu unul dintre (daca nu CEL) mai mare dealer Gibson din Italia,care are una pe stoc : http://www.lenzotti.com/lounge.php?art=4502

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

:) Pai ba are sound-chambers...asa scrie pe site la Gibson...astea nu insamna ca este o chitara hollow-body sau semi-hollow la propriu gen ES-335..are sound-chambers dar tu nu le vezi pentru ca nu are f - holes :(

 

Si acum ca sa fiu putin off-topic : prin toate aceste post-uri imi dau seama ce nivel de trai poate fi in unele tari ca sa iti permiti si sa iti cumperi un Les Paul Supreme fara a te documenta deloc inainte...aici in romania studiezi o luna piata chitarilor de pana in 500 de euro, te gandesti de unde sa le cumperi ca sa iesi mai ieftin , cat o sa coste transportul , cine o sa ti le aduca, etc..mai intrebi colegii pe forum ca sa iti mai dea sfaturi, si apoi, decizi sa o iei pe una cu mica dezamagire ca desi apare o chitara noua , dispar vreo 500 de euro de pe card... :( ..asta e viata...

 

PS pentru RAY 5 : Intra pe site la gibson si citeste toate caracteristicile chitarii pe care o ai...oricum bine ca ai cumparat-o ,pentru ca e o chitara faina...deja la pretul si la firma asta, nu iti mai pot sari altii pe cap, ca sa iti spuna ca ai dat banii pe prostii B)

 

merci dar imi face placere sati raspund la off topic pentru ca ceea ce aud aici e incroiabil la asa ceva nu mam asteptat de partea fanilor gibson

la mine 3000de ? nu a fost o suma extraordinara pentru chitara asta nici nu mam interesat deloc despre ea de altfel sa dat aproape pe supt mina nu a fost expusa cind a venit in magazin am shi cumparato cind a aparut pe situl magazinului era deja cumparata de mine

da dupa ce am auzit comenturile voastre am vazut situl dar stiiind ca nu figureaza info pe situl gipson al marcii dar prea putin ma interesat eu am cumparat obiectul (nu chitara gibson.....pricepi ) edeosebit de frumos ca decoratie de salon daca ar fi trebuit sa cumpar un custom de genul asta ar fi costat mult mai mult

 

n-ar fi rau, domnule RAY5, sa lasi deoparte limbajul de mess. la propriu si la figurat.

mie imi vine foarte greu sa urmaresc ce scrii (desi nu stiu daca pierd mare lucru :) ), mai ales ca e foarte departe de limba romana.

daca te uiti cu atentie, cea mai mare parte (covarsitoare majoritate chiar!!) a forumistilor se straduie sa scrie un mesaj corect si coerent.

eu te rog sa-l scrii macar corect. daca se poate.

multumesc.

cat despre chitari...prefer sa nu ma pronunt, pentru ca a facut-o Rares mai bine decat m-as fi priceput eu. abia astept sa-l contrazic ;) , dar acum nu e cazul.

 

"FAPTUL CA NU ARE INCRUSTATII PE TASTATURA E CA EBONY ESTE UN LEMN FOARTE FOARTE DUR shi daca ai observat se utilizeaza la gitarile destinate ptr hevi metal" - da, se leaga, mai ales cu chitara pe care cant (blues, nu "hevi" ) in prezent - Blade - conceputa de un fan al stratocasterelor...si are grif ebony.

 

 

pai de ce nu ....nimeni nu te impiedica

miaduc aminte ca acum citi va ani in urma veneau rominii in frnta cu DACIA shi mai rulau shi pe adoua banda

sa nuti spun ce le zicea toata lumea.......

dar pentru iei era perfect rulau la maxim....

Apropo Blade e o firma destul de buna

 

 

n-ar fi rau, domnule RAY5, sa lasi deoparte limbajul de mess. la propriu si la figurat.

mie imi vine foarte greu sa urmaresc ce scrii (desi nu stiu daca pierd mare lucru :) ), mai ales ca e foarte departe de limba romana.

daca te uiti cu atentie, cea mai mare parte (covarsitoare majoritate chiar!!) a forumistilor se straduie sa scrie un mesaj corect si coerent.

eu te rog sa-l scrii macar corect. daca se poate.

multumesc.

cat despre chitari...prefer sa nu ma pronunt, pentru ca a facut-o Rares mai bine decat m-as fi priceput eu. abia astept sa-l contrazic :1st: , dar acum nu e cazul.

 

"FAPTUL CA NU ARE INCRUSTATII PE TASTATURA E CA EBONY ESTE UN LEMN FOARTE FOARTE DUR shi daca ai observat se utilizeaza la gitarile destinate ptr hevi metal" - da, se leaga, mai ales cu chitara pe care cant (blues, nu "hevi" ) in prezent - Blade - conceputa de un fan al stratocasterelor...si are grif ebony.

 

scuze am uitat sati spun ca eu cred ca limbajul pe care il folosesc e corect shi suna tot atit de bine ca o chitara Blade pentru HEVI-METAL

Elethan : da si eu mam uitat la gold top dar supremul va avea o valoare foarte mare peste citiva ani (10-20)

e o investitie

Edited by RAY5
Link to comment
Share on other sites

da si eu mam uitat la gold top dar supremul va avea o valoare foarte mare peste citiva ani (10-20)

e o investitie

Peste 10-20 de ani o sa iei maxim cat ai dat pe ea.Crede-ma :)

Nu cred ca stii nimic despre piata Vintage daca ai luat chitara aia ca investitie.de frumoasa e frumoasa,nu zic.Dar a zice ca o chitara dintr-un sandwich de mahon (MAHOGRANY,cum il denumesti tu :)) subtire,cu 2 felii de artar (erable,ca sa intelegi la ce ma refer) si PLIN DE GAURI pe dinauntru suna asemanator cu modelul Slash,facut DINTR_O SINGURA BUCATA DE MAHON masiv,si mai are si alte doze,pe deasupra,iar tastiera este la a ta abanos,la cealalta palisandru, este ca si cum ai zice ca Rolls Royce si Ferrari sunt foarte asemanatoare.N-am zis cumca chitara ta nu este buna,ci doar ca este FOARTE DIFERITA de modelul Slash.Poate tu nu auzi diferenta dintre ele,dar ea e foarte mare.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Peste 10-20 de ani o sa iei maxim cat ai dat pe ea.Crede-ma :)

Nu cred ca stii nimic despre piata Vintage daca ai luat chitara aia ca investitie.de frumoasa e frumoasa,nu zic.Dar a zice ca o chitara dintr-un sandwich de mahon (MAHOGRANY,cum il denumesti tu :( ) subtire,cu 2 felii de artar (erable,ca sa intelegi la ce ma refer) si PLIN DE GAURI pe dinauntru suna asemanator cu modelul Slash,facut DINTR_O SINGURA BUCATA DE MAHON masiv,si mai are si alte doze,pe deasupra,iar tastiera este la a ta abanos,la cealalta palisandru, este ca si cum ai zice ca Rolls Royce si Ferrari sunt foarte asemanatoare.N-am zis cumca chitara ta nu este buna,ci doar ca este FOARTE DIFERITA de modelul Slash.Poate tu nu auzi diferenta dintre ele,dar ea e foarte mare.

Traiasca :) Maho GRANNY! :) , bunica "tutulor" roacherilor! (scuze de off topic, dar nu m-am putut abtine! E prea fain)

Edited by costi iorga
Link to comment
Share on other sites

Orice Gibson custom este o investitie si va avea o valoare mult mai mare peste 20-30 de ani.Insa pentru mine Goldtop-ul a fost exact ce voiam.Plus ca Goldtop este o chitara ceva mai "legendara"

 

Da e faina scula sa o stapinesti sanatos

shi sa ai sansa sa lucrezi cu ia nu lasa praful sa se puna

 

Peste 10-20 de ani o sa iei maxim cat ai dat pe ea.Crede-ma :)

Nu cred ca stii nimic despre piata Vintage daca ai luat chitara aia ca investitie.de frumoasa e frumoasa,nu zic.Dar a zice ca o chitara dintr-un sandwich de mahon (MAHOGRANY,cum il denumesti tu :)) subtire,cu 2 felii de artar (erable,ca sa intelegi la ce ma refer) si PLIN DE GAURI pe dinauntru suna asemanator cu modelul Slash,facut DINTR_O SINGURA BUCATA DE MAHON masiv,si mai are si alte doze,pe deasupra,iar tastiera este la a ta abanos,la cealalta palisandru, este ca si cum ai zice ca Rolls Royce si Ferrari sunt foarte asemanatoare.N-am zis cumca chitara ta nu este buna,ci doar ca este FOARTE DIFERITA de modelul Slash.Poate tu nu auzi diferenta dintre ele,dar ea e foarte mare.

 

ajunge , ca pe altele nu iei nimik ,le arunci la gunoi deci e destul de bine

 

daca nu ma duc sa o vind in RO ca la voi toate sint mai scumpe ( dar nu shi salariile)

Link to comment
Share on other sites

Da e faina scula sa o stapinesti sanatos

shi sa ai sansa sa lucrezi cu ia nu lasa praful sa se puna

 

 

 

ajunge , ca pe altele nu iei nimik ,le arunci la gunoi deci e destul de bine

Cata risipa in Franta aia :)

Link to comment
Share on other sites

da' cam cum o suna una d-astea??

:)

 

 

un sustain excelent lung unpik mai rebela pe mikrofonul de linga cordier

deci o diferenta accentuata intre gave shi medii unreglaj de potentiometru e indicat ...shi din amplifica tor unpik mai putin demedii sau inalte

depinde de ca vrei sa exprimi

nu stie sa faca cafea nici ceai

 

 

Suna foarte bine, doar ca nu e EXACT sunetul pe care l-ai astepta de la un Les Paul.Si e frumoasa foc :)

 

e frumoasa foc dar cutia e foarte prost lukrata ca o mashina americana

Link to comment
Share on other sites

un sustain excelent lung unpik mai rebela pe mikrofonul de linga cordier

sustainul e cu aprox 10% peste un model normal de serie si cu 30 % sub o chitara cu Long Tenon neck si dintr-o bucata corpul.

Din cauza chambered bodyului are rezonanta mai mare,putin mai mult volum si mai multe overtones,nu neaparat enharmonice.Insa chambered bodyul de la astea e facut cu cap ca sa rezoneze,nu ca la cele Standard de serie,de unde pur si simplu se scot bucati,ca sa nu fie asa grele.

cum zice si el,suna mai...ROCK

 

un sustain excelent lung unpik mai rebela pe mikrofonul de linga cordier

deci o diferenta accentuata intre gave shi medii unreglaj de potentiometru e indicat ...shi din amplifica tor unpik mai putin demedii sau inalte

depinde de ca vrei sa exprimi

nu stie sa faca cafea nici ceai

 

 

 

 

e frumoasa foc dar cutia e foarte prost lukrata ca o mashina americana

 

 

daca cutie numesti tocul,atunci e facut in Canada :) deci e lucrat ca o masina canadiana

daca insa te referi la cutia adica corpul chitarii :)

 

mi s-a spus inca din facultate sa am mare grija cu francezii care au invatat romaneste :)

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.