www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rock 'n Ghena Feat. Killahead


MasterKilla
 Share

Recommended Posts

Si iata ca revenim, dupa o perioada cam prea lunga... avem o noua piesa intitulata WORLD OF FOOLS pe care il avem ca invitat pe dragul nostru prieten Toni Dijmarescu aka Killahead, este o piesa dedicata tuturor celor care ne-au si v-au desconsiderat, cei care au calcat peste noi toti pentru a-si atinge scopurile meschine. acum e randul nostru sa ne luam revansa asa cum stim noi mai bine... muzical vorbind, deoarece uneori cuvintele dor mai tare decat faptele... va invit sa ascultati piesa WORLD OF FOOLS... Enjoy!!!

 

 

Numai bine!!

 

http://www.MySpace.com/RocknghenaHC

Rocknghena_feat._Killahead___World_Of_Fools.mp3

post-1237-1202634507_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut Rares, ma bucur ca ai uploadat aici colaborarea noastra, trebuie sa spunem ca pregatirile pentru ea au inceput in vara lui 2006, la terasa aia galbena de langa hotelul Hora din Saturn, au continuat la concertul cu Parazitii din Vama Veche si s-au terminat saptamana trecuta. Mda, miscare rapida e altceva... :)

 

Sa zic repede si ce scule am folosit: chitara mea de lucru (Jem), procesor GT-6 pe line-in (tonul meu de solo #2, deci nu cel principal, ca sa mai schimbam putin atmosfera) si, in premiera absoluta, un Wah din GT-6 reglat de mine, asa cum mi-a placut mie, deci un Wah custom cu un sound unic.

Sunt de fapt 2 Wah-uri intr-unul. Recunosc ca am muncit o luna ca sa-l reglez, au fost etape cand nu mai auzeam diferentele dintre parametrii si trebuia sa fac o pauza de cateva zile. Dar s-a meritat.

 

Multa bafta RnG, la vara sper sa ne intalnim pe scena, parca si asta am mai discutat-o!

 

Vreau sa inchei cu cuvintele unui om deosebit, care mi-a trimis randurile acestea dupa ce a ascultat piesa noastra:

 

"Toni, nu vreau sa-ti spun decat atat: felicitari... totul este "zid"... bine de tot.

Si de asemenea felicitari la toti ceilalti "implicati"

Cu prietenie

Paul Ciuci"

Link to comment
Share on other sites

Si iata ca revenim, dupa o perioada cam prea lunga... avem o noua piesa intitulata WORLD OF FOOLS pe care il avem ca invitat pe dragul nostru prieten Toni Dijmarescu aka Killahead, este o piesa dedicata tuturor celor care ne-au si v-au desconsiderat, cei care au calcat peste noi toti pentru a-si atinge scopurile meschine. acum e randul nostru sa ne luam revansa asa cum stim noi mai bine... muzical vorbind, deoarece uneori cuvintele dor mai tare decat faptele... va invit sa ascultati piesa WORLD OF FOOLS... Enjoy!!!

 

 

Adica...vorbesti de societate aceasta moderna in general... :) belea....

In rest felicitari pentru piesa, frumoasa, si Tony... esti mare frate, vana de adevaratelea!!!!! Felicitari inca o data tuturor!adri.

Post Scriptum: cand am dat pe player aveam volum dat tare....am riscat sa rupo toata instalatie aici!!! :)

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Guest titus

rar am vazut o piesa cu atata atitudine in romania (si ca muzica si ca mesaj)...imi place tare mult...

succes in continuare si :) ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.