www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Oare


Gifenrich
 Share

Recommended Posts

oare chiar cant asa de naspa pentru 5 luni(fara profesor doar muzica si urechea mea si poate cateva lectii de pe youtube cu sweep picking) toata familia (tata mama soramea si varumeo) spune ca eu cant chiar prost. http://www.youtube.com/watch?v=RjHs4Qy_rQ8 nu stiu de ce dar o devenit mai proasta inregistrarea ,in acel video nu arat tot ce pot....si scuzati de greseli mio amortit mainele ingrozitor cand am inregistrat(culmea si atunci singur am emotii)

Link to comment
Share on other sites

da'...tata mama bunica varu catelu sora...ei ce muzica asculta...?au cumva studii de specialitate, ca sa zic asa, pentru a se putea exprima in privinta a ceea ce canti tu...? :)

io zic sa-i lasi in...treaba lor si sa continui sa exersezi :) pentru 5 luni, parerea mea ca te descurci foarte bine :)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru sustinere,nu nu folosesc taburi!mai ma uit pe net sa vad ce acordajuri folosesc unele trupe dar piesele incerc sa le descopar de unu singur,in acest video folosesc drop d pentru a canta Obituary si Death si ce mai gasesc io....de aceea nu suna corect seek and destroy..

Edited by GiFenRich(gibson.fender.R)
Link to comment
Share on other sites

Nu canti rau deloc... fii linistit...cum au mai zis colegii mai sus, canti chiar bine pentru 5 luni...continua sa exersezi cat de multi poti si in timp o sa vezi ca o sa apara rezultate spectaculoase

Link to comment
Share on other sites

da stiu am obesrvat ca am probleme cu ritmul dar aia ii de vina din pacate ca mio amortit mana si din cauza aia parca nu palesc cu pana coarda ceea ce face o oprire brusca....multumesc de sustinere chiar ca sunt mai fericit acuma

 

si ca am probleme la sunet,aia nu inteleg ?

Edited by GiFenRich(gibson.fender.R)
Link to comment
Share on other sites

Guest stangaciu

E foarte bine pentru 5 luni de "practica". Mai ales ca esti si autodidact... Felicitari si tine-o tot asa! :)

 

A... Smoke on the Water e un pic mai lenta...

Link to comment
Share on other sites

oare chiar cant asa de naspa pentru 5 luni(fara profesor doar muzica si urechea mea si poate cateva lectii de pe youtube cu sweep picking) toata familia (tata mama soramea si varumeo) spune ca eu cant chiar prost. http://www.youtube.com/watch?v=RjHs4Qy_rQ8 nu stiu de ce dar o devenit mai proasta inregistrarea ,in acel video nu arat tot ce pot....si scuzati de greseli mio amortit mainele ingrozitor cand am inregistrat(culmea si atunci singur am emotii)

 

 

dude...care-ti e reteta :) ... :)

Link to comment
Share on other sites

Am invatat niste acorduri,mam chinuit sa le fac bine cam intro saptamana dupa care ma jucam pe gat cu power chords si dupa aia faceam asta non stop http://www.youtube.com/watch?v=AV3WH4LyZDo...feature=related

adica cam 15min-3 ore deci asta cam 2 luni

Pe urma am incercat sa descopar dupa ureche piese pana la capat adica seek and destroy,jump in the fire.enter sandman,Megadeth...tot ce era mai usor

Acuma insfarsit am descoperit cum sa fac drop d tuning asa ca incerc sa descopar piesele formatilor mele preferate:Death,Obituary...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.