www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Proiectul Meu Ax84 Reneg@de


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

Ms de aprecieri... multam fain dar orcine cu ceva cunostinte se poate apuca. Cum era de asteptat s-a facut si o greseala :/ in loc de 4.7 kilo am pus 47k si brive-ul suna ca unul de bluzan :) o sa modific si rezistenta de 820 de ohm si va tin la curent vis a vis de cum suna.

Link to comment
Share on other sites

Eh... stii parerea mea cu blackul si ampliful asta.

 

 

Pe scurt, are PREA MULT gain :))

Suna foarte tare, putand merge de la un blues la un hard rock/prog/punk.

Pe metal inca am retineri.

 

Cleanul e foarte cald, dar clar, bun la toate.

 

Da' tu de unde stii ?

S-a intamplat sa ii fac o vizita lui @dark_rain, pe un "related topic" si am avut ocazia sa il frec vreo juma' de ora :)

 

Pe scurt, ampu' asta suna :) Clean taios si usor agresiv, gain de la un bules-rock la un maiden mai tras de par, merge fara nici o jena :(, dar, si credeti-ma pe cuvant, mai greu cu black neasistat.

 

Oricum, great work overall, si ms de sfaturi B)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Scuze ca dezgrop threadul asta, dar vreau sa ma apuc de ceva asemanator, si vroiam sa te intreb cateva lucruri.

In primul rand de unde ai luat lampile, soclurile si traful de iesire, si ce brand de lampi ai folosit? Basically sunt curios daca trebuie neaparat sa folosesc niste lampi de "firma" ca sa sune ok.

In al doilea rand, cum ai rezolvat cu sasiul?

 

Si felicitari pentru amp:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Scuze ca dezgrop threadul asta, dar vreau sa ma apuc de ceva asemanator, si vroiam sa te intreb cateva lucruri.

In primul rand de unde ai luat lampile, soclurile si traful de iesire, si ce brand de lampi ai folosit? Basically sunt curios daca trebuie neaparat sa folosesc niste lampi de "firma" ca sa sune ok.

In al doilea rand, cum ai rezolvat cu sasiul?

 

Si felicitari pentru amp:D

 

http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=29205

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.