www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 82 - Votare Si Comentarii


Cosu
 Share

Duel 82 - Votare Si Comentarii  

60 members have voted

  1. 1. Duel 82 - Votare Si Comentarii

    • Karpi
      6
    • Adi24
      1
    • Addrien
      5
    • Malmsteen
      1
    • ArchAngel
      1
    • Seru
      11
    • Bungle
      13
    • Adriano
      1
    • Monyo
      2
    • Chris27
      1
    • Calimero
      1
    • Twister
      1
    • Stradivarius
      11
    • Nico
      3
    • Camy
      2
    • Metabog
      0
    • Razvanciub8a
      0
    • Andrey
      0


Recommended Posts

Karpi a dovedit ca se poate si altfel...are feeling omul. :) Musaro Adriano, nu am inteles de ce ti se taia tonul, lipseste sustainul. Tehnica buna la el (cu ceva impleticiri), a avut niste tapped arpeggios pe final foarte reusite. Tehnica buna si la stradivarius si bungle. Ca tema centrala insa cel mai bine mi se pare ca s-a incadrat seru. E ceva inchegat si destul de bine pus la punct. Prin urmare votez seru. :)

Link to comment
Share on other sites

Variante foarte reusite...vot la stradivarius, un chitarist complet, cum bine zicea si amicul bolly...felicitari!

Edited by nico
Link to comment
Share on other sites

Musaro Adriano, nu am inteles de ce ti se taia tonul, lipseste sustainul. Tehnica buna la el (cu ceva impleticiri), a avut niste tapped arpeggios pe final foarte reusite.

Salut addrien, frate, am folosit special 2 distors total diferiti intre ei, unu cu gainu (pentru partile mai metal zicem) si unu mai blues (cu sustain si gainu taitat...)special pentru ca folosesc des hybrid picking si am nevoie de un sunet mai scurt si mai curat. Nu este vorba de o gresela de sound sau probleme de procesor, eventual chitarist e de vina :) , dar de data aceasta intentional.

Merci oricum de mentionare, esti un scump.

In rest ce sa zic duelu acest a durat iaras foarte mult, sunt multi inscrisi cu variante foarte bune, le am ascultate cu atentie pe toate (am avut o luna la dispositie.. :) ) si este greu sa aleg pe cineva.

Ar fi lung aici de dat un vot unu pe unu, dar o sa revin cu voturi septmana vitoare si cu alesul, mai vreau sa ascult. Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew

Toate mi-au placut , cu totii suntetzi foarte buni ....dar trebuie sa recunosc ca cel a lui SERU m-a impresionat total ... am dowloadat melodia si o ascult de cel putin 10 ori pe zi ... este foarte tare ... mult succes tuturor :):)

Link to comment
Share on other sites

Votez cu AddRien, imi place foarte mult groove-ul in care a intrat (daca pot zice asta).

 

Acuma ca o observatie - si sper sa nu se supere nimeni pe mine.

Incercati sa ascultati muzica din postura unui meloman, nu a unui chitarist - daca intelegeti ce vreau sa zic.

Link to comment
Share on other sites

Guest singuraticul

seru rulz....impresionat....f tare bravo.... :)

karpi pe 2....chiar nu ma gandeam acum 4 sapt cand am ascultat bt ca o sa vina cineva cu asa ceva....respect... :)

stradivarius.....pe 3 :)

 

umila mea parere

Link to comment
Share on other sites

Buna seara.Scriu repede ca vreau sa ma intorc la studiu.

Urasc sa va dezamagesc, dar seru nu a cantat NIMIC pe acel negativ.Nu mai promovati nonvalorile va rog, mi se face scarba, vad destul asta in manele.Nu vreau extins fenomenul in rock.KARPI... CAT BALAS CAT GROOVE:))) cred ca ai gresit negativul.

 

Bravo Bungle, stradivarius.Ma intorc la arpegii va las sa dezbateti.Pa

Link to comment
Share on other sites

Iata mam intors cu o mica recensie, fratilor ce urmaza, va rog, nu trebuie sa fie object de cearta sau de atacuri personale, este si ramane o umila parere, normal se poate discuta civilizat daca cineva se crede indreptatit de vot acordat sau de judiciu.

Karpi: suna foarte armonic, si cum a siz cineva a demonstrat ca se poate altfel, constructia basata si sunetu clar, din pacate nu este pe gustul meu Vot: 7.8

 

Adi24: aici am o retinere, la un moment data mi se pare ca sunt 4 sau 5 chitari una peste alta si mam pierdut...nu mai stiam care sa urmaresc. idei si sunet totusi sunt bune. Vot:7

 

Addrien: sunetul bun, cateodate se pierde dar gaseste mereu drumul spre 'casa'. armonie si tecnica bune. Vot 8.2

 

Malmsteen: ACRITURA MAI ESTI.... mai frate te iei mereu de cineva?....aide ca te iao io acu la vot aici: :)

Frate prea mult 'taca taca' in stil 'malmsteen' dar intentia armonala (nu ormonala eh?) este in directia cea buna, Sunetul cand dai doza de la neck este superb, dar, putina legatura cateodata intre scarile pe care le arunci un pic asa, la nimereala fara un sens ritmic. Vot 7.7

 

Bungle: aici ce sa zic, se simte esperienta multa, tecnica curata si precisa, nimic la intamplare, lipseste un pic de armonie dar acest este subjectiv. Vot: 9 ps. ai tras la microfon?

 

Monyo: idee foarte bune, dar cum i am si zis personal de la el ma asteptam mai mult, sunetul cam incarcat: Vot7.8

 

Seru frate frumoasa tema ca de obicei, idei ai foarte frumose, dar, repetata prea mult zic eu. ton frumos si editare nr.1 : Vot 8.6

 

 

Chris27: Feeling foarte bun, cateva intenti un pic nesigure si tapping la greu. Vot 8.5

 

Twister: Aici este belea, inca acu nu ma esplic cum nu la numit sau votat nimeni pe baiat acest, are cam mult taca taca si cateodata se simte incertitudine DAR 2 lucruri...1 ma aduce aminte de petrucci (acu esageres...dar ma rog) 2: un sunet mai SINCER decat acest este RAR intelnit. Adica distors sec, unde se aude orice greseala...orice!!. ai cantat bine, bravo, dar, daca te do un vot prea mare se supara malmsteen. asa ca. Vot 7.9

 

Stradivarius Aici este alta belea, si va zic dece. Cand stradivarius a bagat piesa lui eu eram deja pregatit sal votez find unul dintre chitaristi mei preferati din grc. Baiat pregatit si cu bun gust musical, il stim cu toti, dar ascultand piesa lui am avut o senzatie: sa grabit si a postat asa ce i a iesit din prima, te rog sa confirmezi ce sa intamplat pentru ca nu te cunosc foarte bine dar am impresia ca tu insine nu esti multumit de piesa ta. Totusi lasand lao parte mici greseli, esperienta si capacitate al chitarist acest sunt in favoare lui vot:9

 

nico: nico lam simtit un pic mai slab ca de obicei, armonie frumoasa dar esecutie cam nesigura, am ascultat si cateva piese mai vechi de ale tale inainte sa te do un vot si credema, acu, esti un baiat finut dar mai mult decat 7.2 nu pot sa te do.

 

Vot era dintre Bungle si Stradivarius. La nivel armonic ar fi votat stradivarius, dar esecutia impecabila lui Bungle nu ma lasa de ales: VOTAT BUNGLE

O sa revin cu o mica recensie pentru baieti mai noi (si ei cu dreptul la o recensie) sii o sa votez si the NEW ENTRY.

Numai bine si daca e ceva de discutat sunt aici. Respect la toti participanti, super editie!!! :)

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

dintre new entry:

Ar)(hangel: frate folosesti note lungi, un pic plate, adica esersasa vibrat peste ele, am vazut ca ai ceva minor armonica, bravo, tecnica bunicica. Vot 6.7

Camy: Femea eh? Bravo, armonie draguta, cateodata mai intra o nota 'nepoftita' dar ai o frasare scurta si ordonata, folosesty si floydu ce sa mai vot 6.7

Metabog: aici deja atingere este buna, cateodata te complici cu viteza la pana si te incurci, tapping bun. Vot 6.8

Razvan: La intro de la piesata aproape ma pacalei: foarte frumos sa stii, sunet foarte curat, si tu nu prea folosesti vibrat dar ai armonie simpatiche si canti ordonat si curat vot 6.7

Andrei: ai folosit un efect frumos la inceput sa stii ca piesa mergea bine, dar ai vrut sa exagerezi cu efect si cu notele prea multe si ai intrat intro confusie totala...la un moment data zici ca piesa era tridimensionala, eh,eh, daca ramanei ca la inceput te dadam un 6.8 dar asa ai scazut la Vot: 6.5

Oricum felicitari in particolar la voi care ati avut coraj si atitudine de a va baga cu chitaristi care totusi au o esperienta mult mai ridicata. Voi sunteti adevarat vitorul. Va zic atunci MULT INAINTE!!! si respect de altfel.

Numai bine. Daca vreci ceva lamuriri sunt aici. Numai bine. Adri.

 

 

uitam scara valorilor:

4 naspa

5 se poate mai bine

6 suficient

7 bine

8 foarte bine

9 hey dude!! eh,eh excelent

10 GREG HOWE adica... perfect

Link to comment
Share on other sites

1.bungle:tehnica impecabila..jos palaria.am gasit si cateva bucati mai melodioase B)

2.stradivarius:asisderea..insa cu mici ezitari :(

3.adriano:tehnica buna..se gasesc si aici cateva pasaje mai nesigure in executie.impresionanta partea de taping..mi-a placut in mod deosebit :)

fara a avea intentia sa jignesc pe nimeni(las asta lui malmsteen)rezultatul votului arata ca majoritatea ascultatorilor privesc duelul din punct de vedere ''nechitaristic''..in ciuda numelui...lol.

astfel cea mai placuta si ''ascultabila'' varianta este cea a lui seru..cel putin asta reiese.felicitari man :)

 

 

ca sa fie clar:votat bungle! :)

Link to comment
Share on other sites

Salutari concurentilor si votantilor.

As vrea sa comentez putin varianta mea si despre ce am gresit. :) Am gresit la inlocuirea unui track chiar la inceput unde puteti auzi ca am fost sub ton la o indoitura doua.

.Avusesem si un track bun dar semanand nu intre ele le>am confundat.Mi>a mai intrat si putin cam mult reverb la un momentdat si inca nu stiu de ce. Sunt destul de nou in ale homerekordingului.Din graba nu am salvat tot ce aveam nevoie asa ca nu am mai schimbat varianta de concurs.

Am mai experimentat putin la reglajele ghitarii si am lasat corzile mai sus pt mai mult sustain dar m>a chinuit putin la mana si am bagat ceva arpegii si mai mult taping.Musaro Adriano a remarcat bine.

In rest am incercat sa fac o varianta simpla cu ceva melodie si tehnica. Atat despre mine. :)

Au fost ceva concurenti cu mana grea,hotarata in tura asta de duel.

KARPI.

A fost diferit si original chiar funny.Pe soundul din spate agresiv a reusit sa ma bage intr>o atmosfera de film Tarantino.

 

BUNGLE.

A sunat greu deci o mana hotarata nu e mult de vorbit.

MUSARO ADRIANO

Din cate aud eu ai combinatii dragutze dar ritmul tra sa>l stapanesti mai bine sa fi mai ferm.Ar fi interesant sa reusesti sa cazi in picioare ritmic.Succes

SERU

E un concurent de luat in seama in primul rand prin faptul ca stie sa se faca placut prin felul de a construi ,nu neaparat prin fermitate.Sincer nu sunt un fan la duel de multe ghitari suprapuse tertate si asa mai departe deoarece ami inchipui cum ar canta un concurent live. Si fara 3 ghitaristi sau mai multe suprapuneri in cazul lui Seru ar suna sarac live.Succes eniuei.

TWISTER

Aud o mana in devenire .nu m>am uitat la profil dar am impresia ca e tinerel si are perspectiva.Ritm viteza frazare greutatea mai vine.

Stradivarius

Tot o mana cu greutate,mi>a placut tonul ghitarii.Nici aici nu e mult de comentat.

MONYO

Mi s>a parut cam lung introul ala.Tonul nu mi>a placut in mod special de data asta.Mi>a placut mai mult alte dati.Dar chiar daca o data mai bine alta data mai rau esti tot un ghitarist cu mana zdravana.

ADDRIEN

Am impresia ca si el e un ghitarist tinerel. Are multa perspectiva.

MALMSTEEN

Un ghitarist cu multa vana.Ai avut o tema asa zis melodioasa care mie personal nu mi>a sunat dragutz.

................................................................................

......................

Cam astia ar fi concurentii pe care am vrut sa>i mentinez.Mare respect si pt restul care au curaj sa participe.

:)

Link to comment
Share on other sites

mi-au placut la greu bungle (votat!), stradivarius si chris_27 (grozav intro!). rock bun si la malmsteen si monyo. :):)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

mi-au placut la greu bungle (votat!), stradivarius si chris_27 (grozav intro!). rock bun si la malmsteen si monyo. :):)

 

Monyo <>Stradivarius ..votat Monyo

 

Addrien ..pacat ca ai lasat o parte in "aer" la final ai revenit foart ebine

 

Musaro Adriano * soloul prea in fata si nu au efect pauzele bine plasate !!!llickuri foarte bune , SA PUI ECOU !! in cand canti cu pause si trebuie sa fii la nivelul volumului BT-ului sa-ti raspunda in pauza si sa nu dispara groove-ul cand nu mai eset solo.

MICI PROBLEME DE TIMING ( presupun ca nu auzi BT-ul cand inregistrezi ca pui soloul prea tare !!??)

 

@nico fioarte reusita strucura , bine cantat daca pui un pic de viata si va fi bine

 

 

 

Monyo <>Stradivarius ..votat Monyo

 

Addrien ..pacat ca ai lasat o parte in "aer" la final ai revenit foart ebine

 

Musaro Adriano * soloul prea in fata si nu au efect pauzele bine plasate !!!llickuri foarte bune , SA PUI ECOU !! in cand canti cu pause si trebuie sa fii la nivelul volumului BT-ului sa-ti raspunda in pauza si sa nu dispara groove-ul cand nu mai eset solo.

MICI PROBLEME DE TIMING ( presupun ca nu auzi BT-ul cand inregistrezi ca pui soloul prea tare !!??)

 

@nico fioarte reusita strucura , bine cantat daca pui un pic de viata si va fi bine

Link to comment
Share on other sites

..................

@nico fioarte reusita strucura , bine cantat daca pui un pic de viata si va fi bine

 

Multumesc de aprecieri, karpi, astea venind de la unul cu experienta si "greutatea" ta, ma simt onorat, multumesc again.

Link to comment
Share on other sites

@CALIMERO: frate scuse de rigoare, te am uitat total, acu mi am dat seama...

Aniway, frumos introu, cateodata intra o noticica cam asa...care creaza disonante, am vazut si ca ai avut o variatie cu o minoare armonica si a fost bine, un rock bun pacat ca calitate inregistrari te trage in jos. Vot 7.2

Numai bine si scuse de uitarea mea!!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de aprecieri, karpi, astea venind de la unul cu experienta si "greutatea" ta, ma simt onorat, multumesc again.

Stiu ca eu am folosit termenul de greutate si poate ai facut vreo aluzie la mine.

Mi>a placut putin si varianta ta dar sincer din greseala te>am omis.Nu am vrut sa supar pe nimeni,din contra respect pt toti ca faceti cu placere ce fac si eu cu placere.

Karpi cred ca a comentat bine varianta ta de duel.

Sanatate

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.