www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi #2


cearny
 Share

Recommended Posts

Guest hututui

Neoclassic, anyone?

 

foarte, foarte frumos!

felicitari!

daca as fi in locul tau, i-as face un bas si niste tobe, as mai puncta cu chitara electrica si cred ca ar iesi ceva misto.

salutari micului steve! :)

Edited by hututui
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

foarte, foarte frumos!

felicitari!

daca as fi in locul tau, i-as face un bas si niste tobe, as mai puncta cu chitara electrica si cred ca ar iesi ceva misto.

salutari micului steve! :)

 

Multumesc si multumesc si de salutari!

Stefan al meu in curand fac 5 luni si deja e foarte curios de chitara si de sunetele ei...

Ba chiar l-am lasat sa traga de corzi nitel!

Stefan__s_first_guitar_solo_.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest mishu13

Vad ca nu vrea nimeni sa inaugureze o noua pagina de istorie a RGC ...

As vrea sa reamintesc de Stefan care a avut ideea sa deschida un astfel de topic, unde, daca nu ma insel, am postat si eu prima data cand m-am inscris pe acest forum. Asa cum v-am cam obisnuit sau plictisit, ma rog, o sa postez o piesa de jazz, un swing ... este una din primele 3 sau 4 piese facute de mine in acest stil cu ceva destui de multi ani in urma. Va place sau nu ... astept sa dati viata acestui topic si sa-mi gadilati in continuare urechile cu piesele voastre minunate.

Tehnica melodia...felicitarile mele :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

... şi God i-o zis lui Noe: "ai grijă de ăia cu bluzu' că ei duc sentimentu' mai departe. da' vezi că ăia de la chitară sunt periculoşi, ţine-i bine închişi" :) .

varianta puţin (doar puţin) mai serioasă a potopului.

spyked_texas_flood.mp3

Link to comment
Share on other sites

Pareri??? (cele ce vor a suna a tobe sunt de fapt corzile La si Re) Facuta dupa ureche, fara timpi etc.

O sa intreb poate vreodata si ce e cu timpii, dc nu ma lamuresc cu ce exista deja pe forum...

Melodie.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Fiind in vizita pe la vocalul meu p'acasa am dat peste o caseta veche cu inceputurile Conflict, contine cateva piese de care am uitat :) a fost un back to the roots of garage days :o am extras de pe caseta inceputul primei piese ;) am inregistrat deasupra "2006 .. remix" :( melodia se numeste Powerpuff Girls :) ascultand caseta de cateva ori mi'am adus aminte de piese B) si mi s'a parut ciudat .. parca sunam mai bine atunci decat acum :) Deja vorbesc prea mult .. daca vreti, ascultati fragmentul ;)

Conflict__RO____PPG.mp3

Link to comment
Share on other sites

inca doua anonime :)

 

Michel :) !!!

Special m-am intors din concediu pentru tine Muky ... nu puteam sa fac download de acolo .. asa ca ... scurt .. ascult .. si fug inapoi :)

 

Yesterday .. pe asta o iau chiar personal .. multumesc frumos! .. Este primul cantec scos de mine pe chitara singurel cand aveam vreo 17 ani.. prost.. dar l-am scos!

 

Salutari si celorlalti .. piese frumoase! Nu am ascultat tot.. dar ceva ceva tot am auzit ..

Link to comment
Share on other sites

Guest Blida

Salut! m-am gandit sa pun si eu o melodie facuta de mine,prima de acest gen(nu stiu exact cum sa-i spun :) ).

E facuta in Reason 3.0,dar fara clapa ca inca nu mi-am luat.dupa ce imi iau clapa.....atunci vedem!

Sper sa va placa!

funky_drum_madness.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

draguta si inspirata piesa ta, morgoth.

genul de chestie pe care am putea-o auzi la radio :) (si nu, asta nu e de rau)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

niste pareri, sfaturi si mai ales critici ,daca se poate,ar fi binevenite.uneori, cand mai am timp, incerc sa invat si eu sa ma plimb intre major si minor pentatonic intr-un context de blues. multumesc.

Eu aş zice că stăpâneşti bine partea de frazaj, n-am observat nici o scăpare în improvizaţie. Singura sugestie ar fi să condimentezi cu câte un vibrato sau foarte foarte mici bend-uri (un sfert de ton) pe ici-colo, it just makes wonders la capitolul impresie artistică. Keep up the good work.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.